Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Анастасия

41 рік, риби, познайомиться з хлопцем у віці 42-48 років

Первинність ідеї.

Згідно з Великим тлумачним словником сучасної української мови за ред.  В.Т.Бусел,

ІДЕЯ, -ї, ж. 1. Поняття, уявлення, що відбивають дійсність у свідомості людини та виражають ставлення її до навколишнього світу. 2. Основний принцип світогляду; переконання. 3. Думка про що-небудь, міркування з приводу чогось.

Очевидним є той факт, що п.1 цього визначення, який є основним і загальновживаним, наведений у відповідності до матеріалістичних світоглядних концепцій. Тобто, матерія – первинна, а ідея – її відображення у свідомості.

Однак, навіть при поверхньому аналізі можемо виявити деякі неточності такого визначення. Наприклад, особистість може мати уявлення про щось, чого в дісності може й не існувати (дійсно, уявити можна будь-що!). Таким чином, вважаю більш правильним п.3 визначення – думка про що-небудь, міркування з приводу чогось.

Але поверненомося до матеріалізму. Матеріалістична філософська концепція стверджує первинність матерії («Буття формує свідомість» (с) Ф.Енгельс). То є найпростіша і найзрозуміліша теорія, яка стверджує, що лише те, що можна помацати, існує в дійсності і формує ідеї людини.

В наш же час, коли в моді захоплення людством давньою східною філософією, з’явились численні теорії, що є спрощеними варіантами індійського вчення про первинність духу (ідеї?) та європейського ідеалізму.

Матеріалізм і ідеалізм є полярно протилежними теоріями.

Основна теза ідеалізму – первинність ідеї.

Це твердження в різноманітних варіантах було викладене в численних філософських, релігійних, містичних та психологічних теоріях.

Але загальне твердження таке: ідея проявляє себе в матеріальній формі, сам процес мислення призводить до втілення думок в реальність. Тобто в цьому процесі особа, що мислить є суб’єктом, процес мислення  - дією або засобом, а матерія – об’єктом або результатом дії.

Це правило діє на всіх рівнях і в будь-яких різновидах існування. Починаючи від процесу творіння Всесвіту (див. http://blog.i.ua/community/248/28304/), і закінчуючи подіями і явищами нашого буденного життя, все є наслідком процесу мислення (колективного чи одноособового) і результатом дії особи чи осіб.

Різновидом ідеї є віра. І в релігії ми бачимо численні підтвердження ідеалістичній теорії.

Сучасним різновидом такиїх вчень є, наприклад, так звана візуалізація, тобто регулярне уявлення в свідомості бажаної події, яке повинно призвести до її матеріалізації.

Прикладів безліч.

Звичайно можна це вважати вигадками, але з тим же успіхом можна вважати вигадкою і тезу про реальність Всесвіту.

Дійсно, якщо ідея первинна, а матерія похідна від неї, то можливо припустити, що весь матеріальний Всесвіт існує лише в чиїйсь уяві!

Якщо хочете знати мою думку, то я переконаний ідеаліст, і мій ідеалізм підтверджується життєвим досвідом. Думки дійсно мають властивість матеріалізовуватися.

Тож, формуйте позитивні ідеї і позбувайтеся негативних, і будьте обережними зі своїми бажання бо вони можуть збутися.

 

До зустрічі, і хай прибуде з вами сила!

 

З повагою,

 

Дух.

5

Коментарі

Immortal King

118.07.07, 19:24

А в чому ж сила, брате?

    Гість: СДЧ

    218.07.07, 19:25Відповідь на 1 від Immortal King

    в деньгах брат у кого их больше тот и сильнее (с)

      Immortal King

      318.07.07, 19:28Відповідь на 2 від Гість: СДЧ

      Ну, припустимо, це вже чув

      Я хотів у Духа запитати. Він мудрий, він про Національну Ідею говорить (не плутати з Ідеєю Нації).

        Гість: Neboljubus

        418.07.07, 20:06Відповідь на 2 від Гість: СДЧ

          Гість: СДЧ

          518.07.07, 20:23Відповідь на 4 від Гість: Neboljubus

          це не я придумав
          але мабуть що так і є

            Гість: Neboljubus

            618.07.07, 20:25Відповідь на 5 від Гість: СДЧ

            Та чув, чув... Однак не завше то правда... Не все за них купиш...

              Гість: СДЧ

              718.07.07, 20:27Відповідь на 6 від Гість: Neboljubus

              так не все, все можна купити лише за великы грошы

                Гість: Neboljubus

                818.07.07, 20:30Відповідь на 7 від Гість: СДЧ

                Крім батьків і...

                  919.07.07, 01:18Відповідь на 1 від Immortal King

                  А в чому ж сила, брате?Сила - в самій силі.
                  Тобто, вона або є, або її немає.
                  ПІд силою я маю на увазі різновид внутрішьої енергії, що може виявлятися в рішучості, хоробрості, здатності до дій, тощо. Але не треба плутати перераховані прояви сили із самою силою. Прояви можуть як мати місце так і ні. Інакше кажучи власне Сила може бути як проявленою в дії, так і непроявленою (але присутньою). Більш того, речі, які я назвав проявами сили, можуть бути і проявами чогось іншого. Тобто, необовязково людина, що демонструє хоробрість, є власником Сили. З іншого боку, вчинки людини, що має силу, можна відрізнити, бо ці вчинки є Справжніми, на відміну від демонстративних. Пояснити важко, бо такі речі не розуміють, а відчувають.
                  Сила - то внутрішній стрижень, що веде людину по життю.

                    Immortal King

                    1019.07.07, 08:07Відповідь на 9 від Дух

                    talkaholicable

                    Ти маєш рацію. Не буду ні коментувати, ні відповідати.
                    Попишеш трошки, і заспокоїшся.

                    Час лікує все - і нереальні ідеї, і юнацький максималізм, і багато інших речей.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна