Місцеві жителі просто в захваті...
- 25.06.23, 02:17
- ЖИТТЯ ТРИВАЄ
Життя у великому місті – це вічна метушня і знервованість. Саме тому промислові дизайнери намагаються придумати в мегаполісах затишні зони відпочинку і встановити різноманітні корисні пристрої. Деякі з них більше схожі на арт-об’єкти і діють лише кілька місяців, зате інші чудово приживаються і стають невід’ємною частиною міста.
Отож, приклади найбільш корисного благоустрою – від вуличних зарядних пристроїв для смартфонів до лавок, які піднімають настрій. Закладаємось, що вам негайно захочеться, щоб такі самі речі з’явилися і у вашому місті?
На Манхеттені встановили гібрид таксофона і бібліотеки![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/01.jpg)
Американський архітектор Джон Локк придумав спеціальні полиці, які кріпляться поруч з громадським телефоном і виконують роль книжкового фрімаркету.
Старі пожежні шланги перетворилися на гамаки...![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/02.jpg)
У Копенгагені вирішили довести, що пожежні шланги цілком можуть знайти друге життя. В результаті у жителів міста з’явилися зручні гамаки.
QR-код на асфальті допоміг заглянути в минуле![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/03.jpg)
У Нью-Йорку можна побачити, як виглядали вулиці 70 або 80 років тому. Досить стати поруч зі стрілкою, активувати QR-код і зображення на екрані смартфона заміниться старою світлиною цього місця.
Міські лавки стали джерелом гарного настрою![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/04.png)
Соціальні лавки», придумані датським дизайнером Йеппе Хейном, можна побачити в багатьох європейських містах. Ці незвичайні конструкції змушують напружувати фантазію і просто роблять людей ближчими одне до одного.
На дорожніх огорожах розташувалися сорочки і футболки![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/05.jpg)
Голландським дизайнерам сподобалася звичка жителів містечка Бат-Ям виносити старий одяг на вулицю і вони запропонували влаштовувати пункти обміну речами на жвавих магістралях.
У Амстердамі придумали вуличні меблі з пластикових відходів![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/06-1.jpg)
Голландська студія The New Raw вирішила запустити проект «Роздрукуй своє місто!» (Print Your City!), об’єднавши 3D-друк і переробку відходів. Вийшли незвичайні дизайнерські лавочки, на яких при бажанні можна погойдатися.
У Монреалі встановили гойдалки-оркестр![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/07.png)
У конструкцію входить 21 сидіння і кожне з них відповідає за звучання однієї ноти. Щоб заграла злагоджена мелодія містянам, які звикли під час відпочинку лазити в телефонах, доводиться спілкуватися між собою і розгойдуватися в певному ритмі.
Жителям міста запропонували взяти стілець напрокат![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/08.jpg)
Ще один проект, який реалізовувався на ізраїльських вулицях. Містяни опускали монету в приймач і ставали тимчасовими власниками персонального стільця, який можна було забрати в тінь або до дверей магазину, де пропонують смачну каву.
Жителі Брукліну придумали чат на паркані![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/09.jpg)
Завдяки соціальним мережам до будівництва вдалося залучити місцевих жителів різного віку. Їм настільки це сподобалося, що новий арт-об’єкт став однією з наймодніших точок для зустрічей і спілкування: на дошці, прикріпленій до паркана, можна було залишити повідомлення другові, а по вечорах тут збиралися молодіжні тусовки.
Музичний стовп грає мелодію кожному, хто відмовляється від сигарети![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/10.jpg)
У Лондоні з’явилися стовпчики Fumo – інтерактивні пристрої, призначені для боротьби з курінням. Кожну викинуту в нього сигарету автомат зустрічає веселою мелодією і світловим шоу: блимають всі 56 світлодіодних лампочок.
У Детройті вирощують моркву і капусту в самому центрі міста![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/11.png)
Останнім часом в моду входять громадські городи, де за кожним мешканцем закріплюється своя грядка. Один з найбільших знаходиться в центрі Детройту: він забезпечує зеленню і свіжими овочами близько 2 тисяч осіб.
Зарядити телефон можна прямо на вулиці![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/12.png)
Завдяки проекту Streetcharge жителі Нью-Йорка можуть не боятися, що батарея в телефоні сяде в найбільш невідповідний момент. А якщо це і станеться, до їхніх послуг спеціальні стовпчики, де можна зарядити пристрій.
У Копенгагені втілили в життя дитячі мрії про незвичайні ігрові майданчикиВ основі кожного майданчика, який проектує компанія Monstrum, лежить певний сюжет. Малечі пропонують дослідити потерпілий в битві корабель, стати пілотом ракети або перемогти величезного восьминога.
Якщо ви втомилися від всього і відразу, ласкаво просимо на лаву для інтровертів![](http://www.tutkatamka.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/15.jpg)
Дизайнери з Голландії придумали лавку для тих, хто хоче побути на самоті. Сидіти усередині такого кокону можна скільки завгодно: він оснащений системою вентиляції і сонячною батареєю з підстанцією для зарядки гаджетів.
Коментарі
Гість: _Сонечко_
125.06.23, 02:40
дуже цікаві ідеї) дякую.![](//i3.i.ua/v2/smiles2/rose.gif)
Голубка
225.06.23, 10:21Відповідь на 1 від Гість: _Сонечко_
Голубка
325.06.23, 10:23
![](//i3.i.ua/v2/smiles2/podmig.gif)
![](//i3.i.ua/v2/smiles2/bravo.gif)
Так, після війни все зміниться на краще...Nikolka
425.06.23, 13:09
Два Світи - два світобачення. 1978 рік Г-та "Правда", Колонка для смішного ! Про надзвичайну подію в столиці ФРН Бонні- " По центральной улице Бонна ехал Канцлер ФРГ, его водитель нарушил Правила ДД. Его оштрафовали" !!
Голубка
525.06.23, 13:17
![](//i3.i.ua/v2/smiles2/podmig.gif)
Я оптиміст - вірю, що вже через п*ять років стане набагато краще жити в Україні...Голубка
625.06.23, 17:12
Я хочу вірити, що війна закінчиться до кінця року, дай Бог.
Кислица
725.06.23, 21:18
Nikolka
827.06.23, 13:27
Завдяки отій совковості заскорузлій та в`ївшійся у самі кістки народу та його керманичів, до сьогодні їздять по кістках народу за кермом своїх авто п`яні депутати, полти(мєнти по старому), та всі інші хто має гроші купити Закон(суддів, прокурорів та інших слуг народу). 20 років тому на мою пропозицію прийняти Закон "Про диференційовану міру відповідальності" - Це коли за один і той же проступок(украдений ящик болтів) Рядовому громадянину, Директору та Міністру буде різне покарання. Першому - штраф, а остнанньому - пожиттєве ув`язнення. Мені відповіли Тимошенківці(вона тоді була Прем`єром) що це буде -" порушення прав людини" ! До сих пір хабарники, зрадники у Закону в ПОШАНІ !