Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Анастасія

38 років, терези, познайомиться з хлопцем у віці 20-50 років

Назва україна

  • 23.05.14, 10:19

Нижче піде мова лише про роки коли у письмових згадках згадується назва Україна!

smailuk3 У декого буде шок!

1187

Київський літопис 1187 (за Іпатіївським списком), оповідаючи про смерть переяславського князя Володимира Глібовича, під час походу на половців, говориться, що «за ним же Україна багато потужила».

1187 Назва Україна

У тому ж літописі за 1189 згадується, що князь Ростислав Берладник приїхав до «України Галицької».

У Галицько- Волинському літописі, під 1213, записано, що князь Данило «забрав Бресті, і Угровськ, і Верещин, і Столпье, і Комов, і всю Україну»…

 

1556

Уривок із Пересопницького Євангелія (1556) в якому зустрічається слово «україна»: «пришол в україни иудейския»

 

 

1585

Це значення слово Україна зберігає також у 15 - 16 ст. (і навіть пізніше). Документи говорять про «Україну подільську», «Україна Брацлавську», «Україна київську». «Dyaryusz sejmowy» 1585 називає Поділля «Ukraina Podolska». З розвитком Козацтва в 16 в . назва Україна стає географічною назвою козацької території, яка охоплювала широкі простори Наддніпрянщини - Правобережної і Лівобережної, де в адміністративній системі Речі Посполитої було розташоване воєводство Київське . У такому значенні термін Україна вживається в писаннях київського католицького єпископа. Верещинського (кін. 16 ст.), В діяріюшах С. Бєльського 1609 й Ш. Окольського 1638, в листах гетьмана П. Сагайдачного, єпископа (згодом митр.) І. Копінського та ін Сагайдачний в листі до короля Жіґмонта III 15 лютого 1622 писав про «Україну, власну, споконвічну вітчизну нашу», «городи українські», «український народ» і т.д. І. Колімській в листі патріарха московського Філарета з 4 грудня 1622 (з Мгарського монастиря) скаржився, що «все зде на Україну, під межі Київському сотесняемся». Але поняття Україна все далі поширюється за межі самого Київського воєводства, зокрема на Лівобережжі, де в першій половині 17 в . проходить процес посиленого української колонізації, яка захоплює також володіння Московської держави (Слобідська Україна) .

 

1671

Особливої політичного значення назва «Україна» набирає в наслідок Хмельниччини.

Старшина Дорошенко в листі до Запоріжжя 1671 писав про «всю Україну», «народ наш український», «українські міста» і т.д. Про «вітчизну Україну» згадував П. Полуботок у листі до В. Кочубея 1685 . Антігетьман П. Іваненко ( Петрик ), укладаючи 1692 союзний договір з Кримським ханством, вчинив цей «для одобрання од московське влади миле вітчизни своєї України», а в своїх універсалах і листах писав: «наша Україна». Ця назва охоче вживав і в офіційних актах і в приватних листах екзильний гетьман П. Орлик . Обидва тексти (латинський і російська) Бендерської конституції 1710 згадують «Ucraina», «in Ucrainam», «на Україні», «Київ та інші украінскіе городи» . У договорі з Кримом 1711 Орлик титулується «dux Ucrainae». Не дивно, що ця назва тоді стала відомою і популярною в Західній Європі (також завдяки другому вид . «Description d'Ukrainie» Г. Л. де Боплана 1661 ) . Після Андрусівського договору 1667 і поділу між Москвою і Польщею з'являються назви «сьогобічна» і «тогобічна» Україна, а для Лівобережжя ще «Малоросійська Україна».

 

1690

Хоча назва «Україна» широко вживалося на Гетьманщині 17 - 18 ст. і за її межами, вона не стала офіційною назвою Української держави, що їй далі залишилося «Військо Запорозьке» або, почасти під російським впливом, «Малоросія». З іншого боку, поділ України між Москвою і Польщею, який тривав до кінця 18 в . (а частково і пізніш) гальмував процес перетворення локальної назви Україна на загальнонаціональну назва території українського народу. Більш того, в процесі ліквідації Гетьманщини назва Україна як би регресує до свого давнього суто локального географічного значення. Ще наприкінці 17 в . вона вживалася по відношенню до частини Гетьманщини : «Того - ж' року (1690) велика сарана била України і коло Стародуба, на Свері» ; «А інная тут', на Украін, коло Нжіна та Чернігова і на Свер, коло Стародуба зазимували» (Літопис Самовидця ) . Навіть у другій половині 18 століття. (1770 - і рр.). Україною називали на Стародубщині центральну частину Гетьманщини, від Чернігова та Ніжина до Прилуки, Лохвиці та Гадяча.

Тільки в 19 в ., З об'єднанням більшості українських земель і утворенням українського територіального масиву назва Україна повільно набирає значення української національної території . Починаючи з другої половини 19 в ., Назва Україна вживається в українському цивільному та приватного життя, визначаючи всю територію українського народу і усуваючи всі інші назви (зокрема Малоросія ), незалежно від їх походження та історичного споживання.

 

1846

Росія офіційно визнала назву Україна, яка була позначена на мапі 1224 року!! У 1844 році Павлищев приступив до своєї головної праці - "Історичного Атласу Росії 1845р.", для військово-навчальних закладів.  18 лютого 1846 Н.І. Павлищев за свою працю "

Історичний Атлас Росії

" був удостоєний Найвищої нагороди.

 

 

1917

Після проголошення Української Народної Республіки (універсали Центральної Ради III - 20 листопада 1917 і IV - 22 січня 1918 ), Український (Гетьмансько ) Держави (29 квітня 1918) і Західно -Української Народної Республіки (1 листопада 1918), назви Україна і український народ остаточно упрочиваются як офіційні назви Української держави та її народу. Офіційне прийняття назви Карпатська Україна (15 березня 1939) поклало кінець коливанням по властивої назви і цієї частини української землі.

 

Під радянською владою України мала назву Українська Соціалістична Радянська Республіка (декрет Українського радянської уряду з 6 січня 1919), а з 31 січня 1937 - Українська Радянська Соціалістична Республіка .

 

1991

З проголошенням Незалежності в 1991 році за українською державою була закріплена назва Україна .

 


7

Коментарі

Гість: Джокки

123.05.14, 10:25

насколько я знаю слово "Украина" первоначально означало "страна..краина"

    Гість: lombre1

    223.05.14, 10:30

    С глазами плохо ? - Оукраину выдавать за Украину ? Окраина и не более того .

      Гість: Malef(banned)

      323.05.14, 10:36

      оукраина - это не страна, не нужно путать. Но название страны вероятней всего произошло именно от этого слова

        Гість: Киевская Русь

        423.05.14, 10:38

        Окраин в те годы было много, так называли любую приграничную территорию, украины были даже в Центральной России. В целом статья бред

          Гість: NeManul

          523.05.14, 10:43Відповідь на 4 від Гість: Киевская Русь

          Окраин в те годы было много, так называли любую приграничную территорию, украины были даже в Центральной России. В целом статья бредМоскалі як завше все "знають", тільки ніяк не зрозуміють, що їх ніхто не питає

            623.05.14, 10:51Відповідь на 2 від Гість: lombre1

            С глазами плохо ? - Оукраину выдавать за Украину ? Окраина и не более того .... уже налетели пУТИнские стерьвятники, вот интересно, сколько же такая падаль как вы, получает за свои вонючие комментарии?

              Гість: lombre1

              723.05.14, 10:58Відповідь на 6 від ТНЕ*

              С глазами плохо ? - Оукраину выдавать за Украину ? Окраина и не более того .... уже налетели пУТИнские стерьвятники, вот интересно, сколько же такая падаль как вы, получает за свои вонючие комментарии?По себе судите ? Хотите потребовать прибавки к жалованью ?

                Гість: Н@блюдатель

                823.05.14, 11:09

                Дайте придуркам что-то новое. А то надоели эти политические и около того пляски. Особенно про этимологию названия стран.

                  923.05.14, 11:11Відповідь на 1 від Гість: Джокки

                  насколько я знаю слово "Украина" первоначально означало "страна..краина"Не читала ты старинного женского глянца на старославянском.
                  Там часто-густо писано "по оукраине штанины прошить специальную ленту дабы предотвратить истирание и залохмачивание", "по оукраине блюдо с запеченым гусем выложить петрушкой, сердоликом или любой ботанической хренью"

                    1023.05.14, 11:13Відповідь на 9 від RomahaN

                    Не кричи на меня!
                    Я знаю что сердолик к ботанике не имеет никакого отношения.
                    Но такие раньше редакторы были. Что я тут поделаю?

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна