Профіль

Мольфар

Мольфар

Ангуїлья, Сомбреро

Рейтинг в розділі:

Прошу максимальний репост!

Коріння всіх українських негараздівОлександр Крамаренко _ Субота, 24 жовтня 2015, 14:20

Олександр Крамаренко, публіцист, Луганськ



Тяжко хворе на постгеноцидний синдром українське суспільство трагічно вперто не визнає свого діагнозу.

Опис симптомів цієї хвороби варто розпочати з самого нашого постгеноцидного села. До Голодомору українські селяни мали приблизно такі ж за площею земельні ділянки, як і їх нащадки сьогодні.

Тракторів у наших селян у власному користуванні до 1933 року не було і не могло бути в принципі. Але жодному (!) з них не спадало на думку віддати ту свою землю в оренду сусідам чи ще комусь.

А на більшовицьку пропозицію у 1929 році об’єднати їхні ділянки в колективні господарства (колгоспи) українські селяни та кубанські козаки відповідали у своїй абсолютній більшості мовчазною відмовою.

Упевнений, що так само вчинили б тоді й польські та французькі селяни. Тобто можна стверджувати, що до Голодомору українці були однією з найпотужніших фермерських націй Європи – такою самою, як французька чи польська.

Але саме голодний геноцид 1933 року перетворив їх на ментальних рабів, які навперейми побігли здавати свою землю в колгоспи, пропрацювавши в них решту свого життя за жалюгідні копійки.

Після ж того, коли ті колгоспи розпалися, наші постгеноцидні селяни й досі тужать за ними, а ненавидять більше за все саме своїх односельців – поодиноких фермерів, а не земельних баронів із колишньої колгоспної, радянської та комуністичної сільської та районної номенклатури.

Бо раби, як відомо, ненавидять більше за все не своїх господарів, а саме вільних людей, які ще вчора були рабами разом з ними самими.

Свої ж земельні паї ті перевиховані голодом селяни, за дуже рідкісними винятками, віддали в оренду тим самим земельним баронам на кшталт Лозинського. І що характерно, ціна тієї оренди в регіонах обернено пропорційна рівню смертності, а значить, і ментальних зламів у них під час геноциду 1933 року.

У цьому переконує те, що в тих західних регіонах України, де Голодомору не було, селяни обробляють свої паї сьогодні самотужки, причому часто-густо навіть без будь-яких засобів механізації.

Схоже на те, що саме цим постгеноцидним синдромом села на абсолютно більших теренах України хочуть скористатися її сьогоднішні правителі, відмінивши з 1 січня 2016 року мораторій на первинний продаж землі за безцінь.

Певен, що якби не більшовицький геноцид голодом, то всі наші селяни обробляли свої паї сьогодні самостійно, а це вже гарантія того, що компрадорський капітал міг би викупити їх лише за реальною ринковою ціною, і зрозуміло, що тотального розпродажу українських чорноземів тоді б уже не відбулося.

Крім цього, за влучним висловом нашого інтелектуала Івана Дзюби, після Голодомору зникла Атлантида традиційного українського села з його народними піснями, вишиванками та рушниками, чого не скажеш про ту ж таки Західну Україну.

А відомий дослідник Голодомору та постгеноцидного суспільства в Україні історик Джеймс Мейс зазначив: "В умовах масового винищення українського народу такі споконвічні риси його етики, як привітність, доброзичливість, ввічливість, чуйність залишилися в минулому. Натомість запанували байдужість та жорстокість".

Мейс зовсім не випадково вживає в цьому своєму зауваженні слово "народ", а не "селяни". Бо до Голодомору селяни складали населення УРСР, залишалися вони в більшості і після нього.

Потім потужні хвилі  індустріалізації в СРСР зробили більшість постгеноцидних селян містянами, які поширили свою рабську ментальність і на наші міста.

А для тих читачів, кого неприємно вразив сам зміст цитати Джеймса Мейса, скажу наступне. У селах луганської Слобожанщини мені доводилося бачити братські могили жертв Голодомору 1933 року без жодних ознак людських поховань!

Деякі з них були взагалі розташовані під стежками та ґрунтовими дорогами. А це означає те, що перші покоління постгеноцидних селян свідомо ходили та їздили по кістках своїх рідних дітей, батьків, чоловіків та жінок, братів та сестер. Бо вони ж таки на власні очі бачили, як у ті ями десятками, а то й сотнями звалювали трупи їхніх односельців з їхніми найближчими родичами в тому числі!

Таємниця штучної проросійськості південно-східної України

Російські політики, політологи та журналісти пояснюють цю проросійськість банально: мовляв, у так званій Новоросії просто більше етнічних росіян. Це цинічна брехня, бо в жодній області нашого південного сходу, крім окупованого Криму, тієї більшості й близько немає.

А якщо зазирнути в недалеку історію України, то можна побачити, що саме на цих степових просторах діяла селянська армія Нестора Махна, яка чинила потужний опір російським загарбникам, незалежно від того, під якими прапорами вони намагалися вдертися до нас – під червоними або ж російськими триколорами.

А так звана Донецька-Криворізька республіка не мала своєї юрисдикції вже за околицями промислових міст, у яких тоді дійсно переважало етнічне російське населення Донбасу, Катеринославщини та Слобожанщини, тобто без "братньої" допомоги Росії та маріонеткова республіка була приреченою в оточуючому її з усіх боків бунтівному морі українського селянства.

А от сьогодні прямі нащадки тих самих селян у своїй переважній більшості, на відміну від селян усіх інших регіонів України, чекають – не дочекається російської окупаційної армії.

Для тих, хто не бачив цієї ганьби на власні очі, наведу лише приклад ледве не загальнонародної любові в україномовному Сватівському районі Луганщини до їхнього земляка – одного з найбільш жорстоких польових командирів ЛНР покійного Олексія Мозгового.

Що ж таке трапилося з сільським населенням Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей між 1920 та 2014 роками, що воно у своїй більшості перетворилося у патріотів сусідньої агресивної імперії?

На мій погляд, тут спрацювали два чинники. Перший із них – це найбільш руйнівні трансформації традиційної української свідомості тих селян-степовиків під час тихого геноциду 1933 року.

Саме там спостерігався найвищий рівень смертності під час Голодомору, бо, за спостереженнями інтелектуала Вадима Скуратівського, у залишених тоді більшовицькою владою без усього їстівного селян-степовиків шансів на виживання було в кілька разів менше, ніж в українських селян-поліщуків.

Другий чинник – це наявність кордону з Росією в трьох із тих восьми областей. Навесні 1933-го селяни чудово бачили, що за тим умовним кордоном нічого подібного не коїться.

Вони не знали, і не могли знати, мети геноциду голодом, яка в цілому була більшовиками досягнута і тому очікували його повторення від тієї людожерської влади, яка залишилася тією самою, що й до 1933 року.

А для тих, хто й досі легковажить словом Голодомор, скажу наступне. Мені довелося бачити літніх жінок, які пережили його дітьми, у яких Друга світова війна забрала батьків, чоловіків та братів. На питання, що для них було страшнішим – той голод чи війна, всі вони без жодних вагань відповідали, що Голодомор.

Тому нема нічого дивного, що після нього селяни прикордоння намагалися стати якомога ближчими до росіян, а при нагоді й перетворитися на них. Ті свої намагання вони заповідали дітям та онукам, яким щиро бажали тільки добра.

Ось чому й по сьогодні Донеччина, Луганщина та Харківщина залишаються вотчинами всіх проросійських політичних сил, якщо навіть ті очолюються такими далеко не бездоганними особистостями, як Янукович, Кернес, Єфремов та Добкін.

А всі патріотичні політики сприймаються там лише або вузьким прошарком частини місцевої інтелігенції, або переселенцями та їх нащадками у другому поколінні.

Прояви постгеноцидного синдрому навколо нас

Саме ці прояви й зробили Україну за рівнем життя типовою центрально-африканською країною в Європі. Вочевидь, ця ганьба є прямим наслідком керування нашою країною або солодкоголосими злочинцями, або, у кращому випадку, людьми не компетентними.

Але ж обираємо всіх тих злочинців ми самі. І тут саме час замислитися над тим, чому інші країни можуть обирати до влади своїх дійсно найкращих представників, а ми – ні.

Ось кілька передвиборчих настанов, які випливають із постгеноцидної ментальності моїх колишніх земляків на Луганщині. У самому Луганську мені багато разів доводилося чути наступні перли саме від українців: "Мне все равно, какой он национальности – лишь бы человек был хороший" або "Мне все равно, ковбаса или ковбаса – лишь бы она была".

А в слобожанських селах, ідучи на вибори, керуються наступним: "Оберемо найбагатшого – менше красти буде".

Можна не боячись помилитися, припустити, що тими самими настановами керуються виборці всієї південно-східної України, де проживає якщо не більша частина її населення, то принаймні половина. От і маємо у всіх гілках влади те, що маємо.

Але багато львів’ян та киян, наприклад, також віддали б свої голоси на виборах, гадаю, за більш кращого, на їхню думку, кандидата, незалежно від його національності. Тут уся різниця в тому, що гарні люди для них та для виборців, які виховані батьками, що все своє життя свідомо їздили по кістках своїх родичів, – це зовсім різні за своєю моральною та політичною суттю кандидати…

Та придивившись пильніше до вибору наших патріотичних регіонів, можна констатувати, що й він далеко не бездоганний. Але тут справа вже в зовсім іншому – повній відсутності національної еліти в Україні. Тобто кого не обирай, сінгапурського чи польського економічного дива в нас все одно не очікується.

І корені цього українського феномену також проростають у 1933 рік. Комуністична влада СРСР винищила та вислала свого часу всі його національні еліти як загрозу самому існуванню їхньому тоталітарному режимові.

Але тільки в Україні Голодомор повністю забруднив таке джерело відновлення національної еліти, як селянство, яке замість її представників продукує й по сьогодні лише литвинів, ющенків, лазаренків та кучм.

Погодьтеся, що на їхньому тлі навіть одіозний бацька Лукашенка, який також походить із білоруського села, виглядає майже де Голлем!

Ось чого не врахували круті аналітики з "Дойче банку", які пророкували Україні в 1991 році роль східноєвропейського економічного тигра. Ось чому той прогноз дуже поважної установи лопнув як мильна бульбашка!

А уявляєте, яким вербувальним ельдорадо є постгеноцидна Україна для російських спецслужб, де й сьогодні ніхто і ніщо не переконає принаймні третину її населення в тому, що без Росії ми самі ні на що не здатні?

Сподіваюсь, спостережливі, здатні аналітично мислити читачі погодяться зі мною, що ворожою агентурою просякнуті сьогодні наші спецслужби, Генеральний штаб, уряд, Верховна Рада та адміністрація президента, проводи найпатріотичніших партій та громадських організацій.

Є вони й на всіх інших щаблях влади на місцях, у навчальних закладах, редакціях газет та телекомпаній.

І допоки наші високопоставлені контррозвідники будуть робити вигляд, що не знають цього та звітуватимуть нам тільки про затриманих у лісосмугах диверсантах, можна не сумніватися в тому, що Україна не стане ані членом НАТО, ані Євросоюзу та не буде мати з ним ніякого безвізового режиму.

Що ж робити?

Звісно, що без власної національної еліти подолати свій всеохоплюючий постгеноцидний синдром Україна не в змозі.

Але навіть коли нам пропонують у цьому плані допомогу ззовні, ми ніяким чином не реагуємо на це. Так, усесвітньо відомий соціолог Френсіс Фукуяма ще у 2006 році у своїй Київській лекції люб’язно подарував нам практично дорожню мапу з подолання нашого постгеноцидного синдрому, побудови в Україні справжнього громадянського суспільства та входження її після цього в усі поважні європейські інституції.

Пам’ятаю, на тій лекції була присутня мало не вся наша інтелектуальна еліта. Але то була саме постгеноцидна еліта, яка впритул не почула того великого філософа сучасності – так само, як не сприймає рекомендації лікаря психічно хвора людина.

Тому я не хочу навіть викладати в цій статті свої рекомендації з цього приводу, які співзвучні з фукуямівськими. І мені залишається лише тішитися тим, що маю серед своїх однодумців не тільки Мейса та Фукуяму, але, як нещодавно дізнався, і світлої пам’яті блаженнішого митрополита Андрея Шептицького…

Олександр Крамаренко, публіцист, для УП

До уваги! До уваги! До уваги! До уваги!



Украина в ночь на 25 октября 2015 года перейдет на «зимнее время».



Как сообщила пресс-служба Министерства экономического развития и торговли Украины, 25 октября в 4:00 по киевскому времени стрелки часов переводятся на один час назад.



«Таким образом, на всей территории Украины отменяется «летнее время», согласно постановлению Кабинета министров Украины № 509 от 13.05.1996 года "О порядке исчисления времени на территории Украины», - говорится в сообщении Минэкономразвития.

А гарантії Україні за Будапештським меморандумом?

Стало відомо навіщо США модифікували радіолокаційні системи перед передачею Україні
Олена Ярмолюк 23 жовтня 2015, 19:41
 
Стало відомо навіщо США модифікували радіолокаційні системи перед передачею Україні


Новітні радіолокаційні системи, які перед передачею Україні були модифіковані американцями, стали компромісом всередині США для того, щоб американська військова допомога таки дійшла до України.


Таку думку висловив в ЗМІ директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, новину передає "Преса України".

Модифікувавши радіолокаційні системи таким чином, щоб вони не могли перешкоджати вірогідним обстрілам з Росії, американці фактично займаються самозаспокоєнням, адже пояснюють свої дії намаганням "не провокувати Росію". За їх словами, "поки в Україні зберігається перемир'я, вони не хочуть відправляти зброю, яка протидіє Росії". На це експерт звертає увагу, що Путіна і раніше "ніхто не провокував починати агресію проти України".

"Рішення адміністрації президента Обами, звичайно, викликало критику з боку республіканців. Сенатор Джон Маккейн сказав, що подібний крок "посилає сигнал Росії та Україні, що ми [США] не готові до серйозної боротьби з Путіним". Виходячи з цього, можу припустити, що така ситуація – це результат політичної протидії в самих Штатах. Тобто, скорочення потужності радарів стало результатом компромісу, щоб Обама не ветував ту статтю американського бюджету, за якою передбачається надання військової допомоги Україні (як відомо, сьогодні він ветував законопроект Про витрати на оборону в фінансовому 2016 році, який, зокрема, передбачає надання військової допомоги Україні)", - пише Сунгуровський.

Проте навіть після модифікації, американські радіолокаційні системи все одно є досить потужним обладнанням.

"Тим не менш, американські радари, як і раніше надають Україні можливість реагувати на обстріл в зоні зіткнення на сході країни. Якщо ж почнеться операція з витіснення російсько-сепаратистських сил за межі України, то при наближенні до рубежів Росії не виключені обстріли з їх території. Зменшення радіусу дії радарів в даному випадку жодним чином не вплине на ситуацію, оскільки переміститься сама зона зіткнення і російські вогневі об'єкти потраплять в цю зону", - зазначає Сунгуровський.

Раніше ми повідомляли: Як повідомляє видання The Wall Street Journal (WSJ), виявляється просунуті американські контрбатарейні радари AN/TPQ-36, які найближчим часом США повинні передати Україні, будуть змінені, що зробить неможливим їх використання для нанесення ударів по території Росії
.

на одну ху*ловку в Україні поменшає

Ані Лорак виїде в Росію – продюсер
Денис Марценко 23 жовтня 2015, 15:26
  

  • В української співачки Ані Лорак не залишилося іншого виходу, ніж переїхати на постійне проживання до РФ, вважає продюсера Олена Мозгова. Вона радить Лорак не виправдовуватися через скандали, адже це лише розбурхує суспільний резонанс.

Новину передаАні Лорак виїде в Росію – продюсерє «Преса України».  

«Кароліна їздить до Росії, зустрічається з Медведєвим і працює для людей, 86% яких кричать, що Путін - бог і все правильно робить. Якщо для неї це краще, нехай їде туди і це буде чесно», - заявила Мозгова.

Вона переконана, що Лорак пройшла точку неповернення і буде змушеною жити в Росії. Коли на Майдані у Києві розстрілювали активістів, виконавиця співала на весіллі у депутата від Партії регонів, нагадала Мозгова.

«Якщо ти публічна людина і висловлюєш свою підтримку Росії разом з її політикою, то ти - мій особистий ворог. Якщо ви підтримуєте тих, хто вбиває наших солдатів, то не можете бути мені друзями. Точно так само не можете бути адекватними громадянами своєї країни. Я знаю, що таке війна, я там була, допомагаю нескінченно нашим хлопцям і впевнена в тому, що кажу», - зазначила продюсерка.

порохно обіцяв

Порошенко не виконав обіцянку нагородити сина посмертно - мати вбитого на Майдані Михайла Жизневського
Олена Ярмолюк 23 жовтня 2015, 15:10
 622
Порошенко не виконав обіцянку нагородити сина посмертно - мати вбитого на Майдані Михайла Жизневського


Могила героя Небесної сотні Михайла Жизневського постійно піддається нападам вандалів, а сім'я загиблого фактично стали ізгоями у себе на батьківщині. Мати Михайла Ніна Жизневська сподівається, що ставлення співвітчизників змінилося б, якби президент України Петро Порошенко стримав обіцянку і нагородив її сина посмертно орденом Героя України.
 

Про це вона сказала в інтерв'ю виданню Gazeta.ua, новину передає "Преса України".

"Пам'ятник Міші на його могилі в селі Стяг Праци біля Гомеля поставили влітку цього року. Зробили його великим і красивим. Частину грошей передали волонтери. Інше позичали, і досі віддаємо борги. Пам'ятник відразу ж застрахували, тому що очікували провокацій. 1 жовтня дзвонить мені один гомельський журналіст: "Ніна Василівна, написали заяву в міліцію, тому що на пам'ятнику великими літерами нашкрябали "Зрадник". Одразу ж поїхали на могилу з чоловіком. Обоє розплакалися. Напис розтягнувся на половину пам'ятника. Викликали міліцію і написали заяву. Міліціонери сказали: "Кладовище тихе, спокійне. Де тут когось шукати?". Вони не збираюся розслідувати цю справу. І так знають, хто це робить. Я теж здогадуюсь, але не можу назвати ім'я, тому що у мене немає доказів", - розповідає мати Жизневського.

Мати героя зазначає, що загибель сина вплинула і на ставлення до її дочки Наталії. 

"Після смерті сина ми стали ізгоями в Білорусі, - каже вона. - У Гомелі не можу спокійно вийти на вулицю. У минулому році дочку Наташу відрахували з Гомельського університету імені Франциска Скорини. Викладачка, колишня комсомолка, Наташі сказала: "Твій брат - бандит і нацист. Він за гроші стояв на Майдані". Відмовилася приймати дипломну роботу, тому що їй начебто не подобається назва. Після втручання журналістів Наташу таки відновили", - розповіла жінка. 

За її словами, батько героя від відчаю готовий публічно покінчити з собою, щоб звернути увагу української влади на те, що відбувається з їхньою сім'єю. Вона дуже сподівається, що обіцяна Порошенком нагорода все таки буде видана і могила її сина буде під захистом України. 

"Коли батько Михайлика в черговий раз побачив розмальовану могилу сина, йому стало дуже погано з серцем. Довго плакав. А потім сказав, що поїде на Майдан, обіллє себе бензином і підпалить. Може, так на його протест хтось відреагує. У минулому році в березні на 40 день після смерті Михайла мені стало погано з серцем. Діагностували обширний інфаркт. Зробили операцію, шунтування. У кожній судині стоять трубочки. Відновилося лише 25 відсотків серця. Інше не відновиться ніколи. Лікарі кажуть: "Не знаємо, скільки вам ще залишилося. Живете лише завдяки своєму оптимізму". Перед смертю хочу, щоб Мішу визнали Героєм. Тоді буду знати, що його могила - під захистом України. Дуже боюся, що помру і не встигну цього зробити", - каже жінка.

Вона заявляє, що хоче зустрітися з Петром Порошенком, який за рік так і не виконав своєї обіцянки посмертно нагородити її сина орденом Героя України.

"Звання Героя допомогло б змінити ставлення білорусів до Міші. Порошенко обіцяв зробити це ще в листопаді. Взимку, в день вшанування пам'яті героїв Небесної сотні, прорвалася до нього крізь охорону. Він попросив записати мій телефон, обіцяв зателефонувати і влаштувати цю справу. Але досі цього не дочекалася. Тепер хочу ще раз з ним зустрітися", - зазначає вбита горем мати. 

Раніше ми повідомляли: Білоруський громадянин Михайло Жизневский помер від вогнепального поранення київського «Беркута», отриманих у Києві під час масових протестів проти теперішньої української влади. Михайло приїхав в Україну, рятуючись від кримінальних переслідувань в лукашенківській Білорусі
.

ху*ло1 сам, таки не здохне

Путін пішов у ва-банк і хоче відкрити нові лінії фронту – Бригинець
Денис Марценко 23 жовтня 2015, 12:33

Путін пішов у ва-банк і хоче відкрити нові лінії фронту – Бригинець


Про це у соцмережі написав радник міністра інформаційної політики Олександр Бригинець, передає новину «Преса України».
Президент Росії Володимир Путін не задоволений тим, як Київ виконує мінські угоди, тому натякнув про те, що Москва не має наміру дотримуватися підписаних домовленостей. Крім того, Путін посилює протистояння з іншими західними державами, що загрожує початком нових збройних конфліктів.

«Вчора Путін заявив, що Україна виконала Мінські угоди формально, а по суті він цим не задоволений. Тобто, Україна робить усе, що відповідає букві Мінських домовленостей, але дух Мінських домовленостей Путін розуміє по-своєму і незадоволений, що Україна не хоче розуміти дух Мінських домовленостей по-путінськи. Він заявив, що після такого формального виконання немає підстав вимагати від терористів виконання Мінських угод», - розповів політик.

За його словами, Кремль ігнорує заклики цивілізованого світу і продовжує здійснювати агресивну політику. Так, Москву не цікавить навіть виконання взятих на себе зобов’язань щодо виводу військ з Донбасу та передача Україні контролю над кордоном. На Донбасі досі зберігається стан диверсійної війни, коли терористи здійснюють атаки на українських військових.

«Путін пішов у ва-банк: зустріч із Асадом, заява про будівництво військової бази всупереч японцям на Курилах, і нарешті заява про «неправильне» виконання Україною Мінських угод. Здається маразм Путіна дійшов до того, що він хоче створити безліч ліній фронту і на всіх них воювати. Адже програти на п’яти лініях фронту в боротьбі з усім світом не так ганебно, як програти одному українському народу, якого, до того ж, на думку Путіна не існує», - додав Бригинець.

Без коменарів

Суд ЄС змусить Україну заплатити Януковичу компенсацію
Саша Шевченко 22 жовтня 2015, 19:48
 


Європейський суд загальної юрисдикції постановив, що після невдалої спроби української влади приєднатися до справи про зняття санкцій з Віктора Януковича, Україна повинна оплатити юридичні витрати екс-президента.
Про це йдеться у рішенні суду, новину передає "Преса України".Європейський суд зобов'язав Україну виплатити Віктору Януковичу компенсацію, яку він витратив на юридичний захист.

Янукович подав позов в Європейський суд про скасування санкцій проти нього у травні 2014 року. Україна намагалася приєднатися до судового процесу, колишній президент подав свої заперечення. Згодом українська влада відкликала своє клопотання.

Юридична команда екс-президента у березні 2015 року подала позов про відшкодування витрат, які вони понесли у зв'язку з оскарженням спроб України приєднатися до справи. Європейський суд зрештою задовольнив клопотання.

Адвокат Віктора Януковича Джо Хейг заявив:

"Це важливе рішення. Спроби української влади приєднатися до справи про скасування санкцій ЄС були політично мотивовані і помилкові. Президент Янукович був правий у тому, що оскаржив такі спроби. Тепер Україна повинна оплатити його юридичні витрати".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Янукович особисто віддавав наказ про початок розстрілів на Майдані.

Патріота, уже б ув"язнили, а убивця і досі вільний

В Украину вернулся генерал МВД, бежавший в Москву после Майдана
22 октября 2015, 05:245.0т


  • В Украину вернулся генерал МВД, бежавший в Москву после Майдана
    Алексей Крикун
    Скриншот

В Украину вернулся беглый генерал МВД времен Майдана Алексей Крикун, который возглавлял департамент общественной безопасности Министерства внутренних дел, который после кровавого разгона протестующих и смены власти сбежал в Москву.

Об этом сообщает ТСН с ссылкой на собственные источники.

Как сообщается во время Евромайдана милиционер размещал "Беркут" в санатории в Пуще-Водице, который принадлежал его жене. За это заведение получило миллион гривен от государства. После победы Евромайдана милиционер бежал в Москву, где принимал активное участие в так называемом "Комитете спасения Украины" Николая Азарова.

По данным издания, мужчина уже неделю, как находится в Украине.

За это время его видели в Черкасской, Полтавской, Черниговской областях, а также в центре Киева. Пока нет информации, находится ли Крикун в перечне разыскиваемых за преступления против Майдана человек.


Вірити ху*лу1 - себе зневажати

Ще один російський контрактник розповів про "відрядження" в ДонецькСереда, 21 жовтня 2015, 02:29

Російський контрактник і кілька його товаришів по службі за пропозицією командування були направлені на схід України для участі в бойових діях за два тижні до перемир'я.

Інтерв'ю з військовослужбовцем-контрактником з артилерійської батареї Збройних сил РФ опубліковане на сайті журналіста Олега Кашина "Кашин.гуру".

За словами співрозмовника, він служить у званні сержанта і займає посаду заступника командира взводу. Молодий чоловік підписав контракт після строкової служби, на яку був покликаний в червні 2013 року.

Восени 2014 року, розповів військовий, його частина була спрямована на навчання в Ростовську область на кордоні з Україною. На початку лютого командир батареї на вечірньому шикуванні оголосив військовим, що вранці вони виїжджають до Донецька.

При цьому він додав, що "змушувати ми не будемо", і запропонував тим, хто не згоден, вийти зі строю, проте таких не знайшлося.

Кордон з Україною, за його словами, він перетнув у колоні з "КамАЗа" і чотирьох бойових машин, де крім нього були ще 10 військовослужбовців. По цей бік кордону вони підкорялися командиру одного з підрозділів самопроголошеної "Донецької народної республіки", з яким вони поїхали в Донецьк.

Військовий розповів, що "відрядження" тривало два тижні і за цей час він тільки одного разу був на лінії фронту недалеко від Горлівки, але в бою участі не брав.

За поїздку на Донбас йому і товаришам по службі обіцяли нагороди і підвищені "добові", але вони цього не отримали.

Співрозмовник стверджує, що після повернення до Росії вирішив звільнитися зі Збройних сил, оскільки командування попередило його про можливі нові відрядження на схід України.