Ці дані відповідь на усі запитання
- 08.11.15, 18:05
- Ми любимо тебе, Україно!
Про це йдеться у рейтингу Топ-100 найбагатших українців, складеному журналом "Новое время" разом з інвестиційною компанією Dragon Capital. Новину повідомляє «Преса України».Економічна криза та політична ситуація в країні сильно вдарила по найбагатших. Статки українських багатіїв значно скоротилися протягом останнього року. Серед сотні найбагатших активи зросли лише у 13-ти людей.
У доларовому відношенні збідніли усі. Не стали винятком і ті, хто ще недавно вважався символом безмежного багатства. Олігарх Ринат Ахметов з капіталом у 4,5 млрд. дол. продовжує очолювати рейтинг, однак за минулий рік його статки скоротилися більш ніж удвічі – на 56%. Автори рейтингу відзначають, що з такими темпами Ахметов може скоро перетворитися з мільярдера у мільйонера.
Друге та третє місця зайняли відповідно Ігор Коломойський (1,9 млрд. дол.) та Геннадій Боголюбов (1,8 млрд. дол.). Закривають п’ятірку мільярдерів Віктор Пінчук з активами у 1,6 млрд. дол. та Дмитро Фірташ, капітал якого оцінили у 1 мільярд доларів.
Найстрімкіше впали у ціні активи Вадима Новинського, партнера Ахметова. За рік його капітал зменшився на 60% - з 1,8 млрд. дол. до 709 млн. дол.
Серед першої десятки українських бізнесменів, розбагатів лише президент України Петро Порошенко, чий бізнес зріс у ціні на 20%. Він піднявся у рейтингу з 9-ї на 6-ту позицію і тепер від омріяного мільярда його відділяє лише 21 мільйон доларів.
Статки президента зросли за рахунок його кондитерського бізнесу, який ефективно працює навіть в умовах глибокої економічної кризи. Крім того, компанія Roshen активно розширює виробництво, збільшує потужності та освоює нові ринки.
Серед сотні найбагатших присутні імена Сергія Курченка – 21 місце, Юрія Іванющенка («Юра Єнакієвський») – 55-е, Сергія Тігіпка – 61-е, заступника голови КМДА Ігоря Ніконова – 83-е, мера Києва Віталія Кличка та його брата Володимира – 62 місце (за рік їх капітал зріс на 18%).
Аналіз списку найбагатших українців свідчить про те, що сьогодні статки тих, хто займається промисловим виробництвом, нерухомістю та високими технологіями практично не зростають, багатіють лише ті, хто виробляє ліки та продукти харчування.