хочу сюди!
 

lilitjh

19 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 15-50 років

Антиконституционная власть

 • 07.02.14, 17:37
Як влада порушила права громадян на Грушевського: правова кваліфікація подій
Сергій Шинкаренко, для "Хвилі"

Баррикады на Грушевского

19 січня громадяни України реалізовували своє конституційне право на свободу пересування передбачене ст. 33 Конституції України – «Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування.»
Реалізація цього права проявилась у формі того, що вони мали намір пройти по вул. Грушевського до Маріїнського парку та будинку Верховної ради.

На початку вул. Грушевського (біля Європейської площі) їм перешкодили реалізовувати їх конституційне право на свободу пересування.
Перешкоду у реалізації права громадян на вільне пересування було здійснено працівниками органів МВС.

Органи МВС мають право на обмеження чи заборону руху пішоходів та транспорту на окремих ділянках вулиць чи автомобільних доріг згідно п. 21 ст. 11 Закону України «Про міліцію» — «органи міліції мають право: …обмежувати або забороняти у випадках затримання злочинців, при аваріях, інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров’ю людей, рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг»
Це обмеження застосовується у виключних випадках, перелік яких наведено в цьому ж пункті:
-       у випадках затримання злочинців
-       при аваріях
-       інших надзвичайних обставинах, що загрожують життю і здоров’ю людей
В тих місцях, куди мали намір пройти громадяни України в той час не відбувалось ні затримання злочинців, ні аварій, не було наявно надзвичайних обставин, що загрожують життю і здоров’ю людей (що додатково було підтверджено відомостями ДСУ з надзвичайних ситуацій). В будь-якому випадку, органи МВС не повідомляли громадянам про будь-яку з вищевказаних підстав.

Отже, за відсутності вищевказаних підстав для обмеження руху, дії органів МВС по обмеженню права громадян на вільне пересування мають кваліфікуватися за ст. 365 КК України «Зловживання владою або службовим становищем», — органи МВС порушили конституційне право громадян на свободу пересування безпідставно обмеживши рух до Маріїнського парку та будинку Верховної ради.
Крім ст. 33 Конституції України щодо громадян було порушено ст. 41 Конституції України: «Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об’єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону» — органи МВС незаконно перешкодили громадянам користуватися об’єктами комунальної власності, зокрема, Маріїнським парком.

Як показали подальші події, вчинення злочину за ст. 365 КК України було лише підготовкою до вчинення іншого злочину.
Органи МВС обмежували право на вільне пересування і право на користування комунальним майном лише щодо окремих груп громадян.
Одним категорія громадян право пройти обмежувалось, а іншим не обмежувалось. Розподіл на групи відбувався по політичним ознакам.
(Факт того, що окремі групи громадян допускалися на територію Маріїнського парку свідчить додатковим доказом того, що підстав обмежувати рух до парку і в парку не було).
Таке порушення рівноправності громадян кваліфікується як злочин, передбачений ст. 161 КК України «Порушення рівноправності громадян…», а саме,  обмеження прав за певними ознаками (в даному випадку, за ознакою  політичних переконань).

На звернення громадян припинити порушення їх конституційних прав і припинити злочинні дії органи МВС не відреагували.
Отже, в даному випадку громадяни України, щодо яких було вчинено два вищевказаних злочини, були позбавлені можливості отримати від правоохоронних органів захист своїх прав – так як злочин вчинявся самими ж правоохоронними органами.

Всі подальші самостійні дії громадян України для припинення двох вищесказаних злочинів та відновлення своїх конституційних прав не є злочинами.
По-перше, ці дії громадян направленні на припинення очевидних злочинів і затримання злочинців.
Такі дії не є злочинними в силу ст. 38 Кримінального  кодексу України «Затримання особи, що вчинила злочин», — «Не визнаються злочинними дії потерпілого та інших осіб безпосередньо після вчинення посягання, спрямовані на затримання особи, яка вчинила злочин, і доставлення її відповідним органам влади, якщо при цьому не було допущено перевищення заходів, необхідних для затримання такої особи.»
(Враховуючи, застосування особами, які вчиняють злочин, спец.засобів та їх огранізованість, дії по їх затриманню не можуть бути кваліфіковані, як перевищення заходів необхідних для затримання – дії громадян були адекватними загрозі з боку осіб-міліціонерів, які вчиняли злочини)
По-друге, навіть, якщо дії громадян заподіяли шкоду правоохоронюваним інтересам, все одно ці дії не є злочинними в силу ст. 42 Кримінального  кодексу України «Діяння, пов’язане з ризиком», — «Не є злочином діяння, яке заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, якщо це діяння було вчинене в умовах виправданого ризику для досягнення значної суспільно корисної мети.»

Отже, те що відбувається на Грушевського – це продовження злочинних дій (ст. 365 та ст. 161 Кримінального  кодексу України) з боку органів МВС та спроба громадян припинити ці злочини, затримати злочинців та відновити свої порушені конституційні права.

16

Коментарі

17.02.14, 17:43

Конституционные права были нарушены намного раньше.
На сайте преза.

  Гість: Гималайский

  27.02.14, 17:47

  начинайте жечь дома!!! тоже ваше конституционное право!!!!

   37.02.14, 17:52Відповідь на 2 від Гість: Гималайский

   Никуда не уходи , щас придем !
   у хоть дом нормальный ? сжечь не стыдно ?
   ато мы трущёбы не палим

    47.02.14, 17:55Відповідь на 2 від Гість: Гималайский

    начинайте жечь дома!!! тоже ваше конституционное право!!!!Ваш дом - сожжем. не беспокойтесь.
    кста, почему на Вашей авке медведь, а не верблюд, как того требует классика жанра("Кабачок 13 стульев"?
    Вам бы больше пошло.

     57.02.14, 17:56Відповідь на 1 від mari_nik

     Конституционные права были нарушены намного раньше.
     На сайте преза.
     сама украинская власть - надругательство над конституцией

      67.02.14, 17:58Відповідь на 5 від BlackPR

      Конституционные права были нарушены намного раньше.
      На сайте преза.
      сама украинская власть - надругательство над конституцией
      она такая же украинская, как Харьковский Украинский Фейк))

       77.02.14, 18:01Відповідь на 6 від mari_nik

       ото ж бо

        Гість: Гималайский

        87.02.14, 18:05Відповідь на 3 від leschyi

        Никуда не уходи , щас придем !
        у хоть дом нормальный ? сжечь не стыдно ?
        ато мы трущёбы не палим
        факел вам в руки!!!!

         Гість: Гималайский

         97.02.14, 18:08Відповідь на 4 від BlackPR

         начинайте жечь дома!!! тоже ваше конституционное право!!!!Ваш дом - сожжем. не беспокойтесь.
         кста, почему на Вашей авке медведь, а не верблюд, как того требует классика жанра("Кабачок 13 стульев"?
         Вам бы больше пошло.
         верблюдов пан Гималайский сопровождал!!!! садись - двойка!!!

          107.02.14, 18:15Відповідь на 2 від Гість: Гималайский

          начинайте жечь дома!!! тоже ваше конституционное право!!!!Люди с Майдана не настолько тупы и жестоки, как ГБшники, сжигающие автомобили активистов.

           Сторінки:
           1
           2
           3
           попередня
           наступна