Золото та срібло є більш актуальними, ніж біткойн
- 05.01.18, 23:31
Золото та срібло попали в тінь Bitcoin-манії, але вони є все ще більш релевантними активами.
Біткойн переважає у фінансових новинах сьогодні. Незважаючи на те, що технологія блокчейнів та криптокультур буде жити, спосіб, яким фінансові ринки визначили, що біткойн є кінцем всіх грошей світу є недосконалою логікою. Ідеї криптокультур - менше десятиліття, і попереду відчутні "хвороби зростання". Багато хто вважає, що біткойн - це початок нової епохи, здатної змінити суспільство, подібно до Інтернету. Як скоро ми забули боротьбу піонерів цієї технології. Чи пам'ятаєте ви зараз про Pets.com?
Зважаючи на манію, важко повірити, що біткойн був створений як експериментальна валюта і включає в себе практику вирішення математичних рівнянь для "видобутку" активу. Невже алгебра може миттєво створювати цінний актив? Крім того, Bitcoin ніколи не мав на меті бути інвестиційним інструментом і, ймовірно, виявиться менш цінним, ніж просто будь-який матеріальний актив на планеті, якщо світ зазнає катастрофи. Одним словом, його астрономічна цінність є результатом сприйняття нереального. Це не нова концепція на фінансових ринках, але ми ніколи не бачили щоб емоції виходили з-під контролю.
Деякі стверджують, що характеристики біткойнів не відрізняються від характеристик золота; це досить обгрунтоване твердження. У мене завжди було застереження щодо практичності використання золота як ефективного засобу обміну, але по правді кажучи, золото ефективно використовувалось людьми протягом тисячоліть. Що більш важливо, ринок золота надзвичайно глибокий. Інвестори в золоті злитки, випадкові колекціонери, розробники технологій, і ті, хто цінує красу золота, всі тримають шматочок пирога. З іншого боку, ринок біткойнів, як вважають, в значній мірі належить приблизно 1000 учасникам ринку з неінформованими роздрібними торговцями, які змагаються, щоб поставити під загрозу ціну "обрізання".
Незважаючи на хвилювання, пов'язані з біткойном, і широко розповсюдженим очікуванням, що це достатня заміна золота, є ряд серйозних наслідків для зберігання біткойну відносно золота, який на даний момент не враховує ринок. Ці ризики для безпеки можуть бути достатніми для того, щоб протистояти бажанню отримати величезні прибутки, які ніколи не можуть бути реалізовані у зв'язку з проблемами логістики у ліквідації криптовалютних активів у неліквідному середовищі та відсутності регуляторних гарантій. Задля ясності зауважу, я не є шанувальником великого регулювання у фінансовій сфері, але вже досить довго відомо, що необхідне якесь правило здорового глузду. На мою думку, відсутність державного контролю за брокерськими установами, що пропонують криптокультури, відкриває широкі можливості для шахрайства.
Наприклад, одним із привабливих аспектів біткойн є те, що він обходить банки та інших фінансових посередників. Це вносить ризик контрагента, впливу якого не піддається більшість інших фінансових операцій та активів. Декілька брокерів Bitcoin покинули бізнес через проблеми платоспроможності або шахрайства. Тим, хто тримав біткойни у тих конкретних брокерських компаніях, просто не повезло. Коротше кажучи, клієнти, які довірили кошти таким брокерам, щоб "інвестувати" (я використовую цей термін вільно в даному випадку) в Bitcoin, сподіваючись на швидке збагачення, виявили, що їхні кошти були використані брокерами у інший спосіб і були виведені. Навіть якщо їх кошти пішли на придбання біткойнів, активи ліквідувались, щоб задовольнити пріоритетних боржників брокерської фірми, залишаючи інвесторам або нічого, або в найкращому випадку кілька центів їх долар. Майте на увазі, що ризики контрагента стосуються лише тих, хто намагається придбати фактичний біткойн через різні брокерські фірми, які пропонують актив, та не стосуються ф'ючерсних контрактів на біткойни. Ризики контрагента від біткойн не застосовуються до біржових ф'ючерсів, в яких всі операції гарантуються біржами, що їх перераховують (Chicago Mercantile Exchange та Chicago Board of Options Exchange). Тим не менше, ф'ючерси біткойнів (принаймні теоретично) прив'язані до базової ціни біткойн, і хоча біржа гарантує саму операцію на ф'ючерсному ринку, очевидно, що не існує ніякої гарантії, що торгівля принесе дохід. Інакше кажучи, біржа гарантує, що спекулянти по обидві сторони торгівлі досягнуть кінця своєї угоди.
Також в інтернеті повно історій власників біткойнів, які втратили доступ до своїх ресурсів Bitcoin через зламані комп'ютери, пошкоджені облікові записи електронної пошти або просто втрату пов'язаного PIN-коду.
Золоті та срібні інвестиції, з іншого боку, зберігаються у банківському сейфі з захистом, який більшість громадян не зможе забезпечити самостійно. Якщо банк пограбували, то існує спосіб відшкодувати вартість переданих на зберігання цінностей, тоді як власник біткойнів цифровим чином "обікрадений" ніколи не поверне собі активів. Відповідно, нові ризики безпеки, пов'язані з "інвестуванням" в криптовалюту, набагато більші.
Золото має довгу історію виживання та актуальності для людства. Цього не можна сказати про Bitcoin. Тепер, коли ми встановили, що дорогоцінні метали є більш легітимним активом, ніж існуючі криптокультури, давайте поглянемо на те, що може бути з запасами як золота, так і срібла зараз, на початку 2018 року. Слід сказати, я не робитиму будь-яких сміливих прогнозів на тривалий часовий проміжок. Рік - довгий час, і фундаментальний фон може різко змінюватися. Нагадаю, наприкінці 2015 року фондовий ринок і більшість товарів перебували в "мінусах", але до початку 2016 року ринки були стабільними та в деяких випадках росли вверх. Інакше кажучи, важливо, не вважати поточну ситуацію незмінною на майбутнє і не закривати очі на зміну настроїв ринку.
Впродовж останньої половини 2017 року як золото, так і срібло відчували відсутність інтересу. Не дивно, що торговці зосередились на альтернативних активах, таких як біткойн, фондовий ринок працював краще, ніж майже всі періоди його історії, і в останні роки не існувало негайної потреби в ризикованих активах. Відповідно, дорогоцінні метали постраждали внаслідок недостатньої уваги та торговельного інтересу. Тим не менш, іноді кращі можливості є на тих ринках, на які маси не звертають уваги. Врешті-решт, фокус зміниться, і інвестори будуть дивитись у бік традиційних фондів для безпечного притулку та місця для диверсифікації. На одному прикладі я вперше визнаю, що золото та срібло - це, як правило, нестабільні ринки з незначною подобою безпеки, але факт залишається фактом - вартість дорогоцінних металів, як правило, зростає разом із невизначеністю.
З огляду на здатність фондового ринку уникнути значної корекції протягом два останні роки, ймовірно, 2018 рік принесе відтік акцій з фондового ринку, залишаючи інвесторам прагнення до альтернативних активів. Ф'ючерси на золото виглядають збалансованими, щоб утримувати рівні підтримки від $ 1,230 до $ 1200, визначені лініями висхідного тренда. Останніми роками ми спостерігаємо кілька спадів у золоті, але в кінцевому підсумку вони задовольняються покупками. Золото має відновити опір на рівні 1350 доларів, а якщо фундаментальні новини це підтвердять, то далі рух курсу на рівень 1420 доларів. Хоча не прогнозуємо зростання до $ 1 485, значна непередбачена подія чи новина може спровокувати таке раллі.
Примітно, наскільки добре індикатор Slow Stochastics працював на ринку золота. З останніх десяти випадків, починаючи з 2012 року, дев'ять купівельних сигналів призвели до наступного підйому. Тим не менш, єдиний збій, який стався на початку 2013 року, був абсолютною катастрофою для тих, хто агресивно тримався за ринок золота, тому обережність завжди повинна бути обґрунтованою. Індикатор Slow Stochastics в даний час відображає сигнал покупки. Якщо тенденція до успішних повільних стохастичних сигналів продовжиться, як очікувалось, ми повинні побачити, як золото відновлюється після слабкості кінця 2017 року.
Срібний ринок ф'ючерсів також подібно до золотого був «забутий» спекулянтами. Таким чином, він теж може бути готовим до повернення. Незалежно від того, чи відбудеться фіаско в ціні біткойнів чи на фондовому ринку, ринок дорогоцінних металів буде безпосереднім бенефіціаром.
Мало хто помітив, що ф'ючерсний ринок срібла змістився з тенденції нижчих мінімумів до одного з вищих мінімумів. Ми все ще бачимо, що високі максимуми стають нормою, але на горизонті, безумовно, ознаки бичого ринку. Припускаючи, що діапазон підтримки від $ 15.50 до $ 15.00 продовжує триматись, бики можуть цілком спричинити ціни срібла на $ 17.00. Якщо розрив опору трендової лінії має місце приблизно в 17,25 долара США, срібло може швидко подолати рівень цін у 20,00 доларів. Ми не очікуємо негайного повернення срібла до рівня 25,00 доларів, проте, такий крок не може бути виключений, якщо основні принципи зроблять різкий поворот.
Висновки: На ринках металів історично доведено, що вони піддаються циклам росту та спаду з кращим ростом після тривалих циклів зниження ціни. Поява біткойнів, ймовірно, не змінить гру на арені дорогоцінних металів (поки що). Роки безнаправленої торгівлі через відсутність інфляційних погроз у поєднанні з реакцією ринку на посилення фінансування ФРС могли призвести до зниження попиту на дорогоцінні метали. Якщо це так, то 2018 рік може стати проривним. Якщо ні, то, принаймні, трейдери повинні продовжувати відчувати себе комфортно, отримуючи прибутковість на різких відкатах, що призводять до перепроданим умовам на тижневому графіку, як це визначається індексом Slow Stochastics в поєднанні зі стандартним аналізом технічної підтримки.
3
Коментарі
Гість: сім на вісім
15.01.18, 23:56
снегу поднасипь а
Гість: сім на вісім
25.01.18, 23:57
вася не пизди
Гість: сім на вісім
36.01.18, 00:08
не пачті чугуній да яка різниця . заїбало
Гість: сім на вісім
46.01.18, 00:09Відповідь на 3 від Гість: сім на вісім
я бля не чітав .ну де то так
Гість: NoTaRь
56.01.18, 09:50
Ну більша частина в сховищах виведена з грошового обороту
Гість: NoTaRь
66.01.18, 09:53
Мммещина цей біткойн- як любив казати Мавродій_"Пирамида жадности"