Белоруссия - не Украина.
- 09.02.11, 11:07
Влада Білорусі вважає введення Європою візових санкцій проти 158 чиновників необґрунтованим і неправомірним кроком.Так, у заяві Міністерства іноземних справ Білорусі сказано, що рішення про санкції повертає у відносини Білорусі і Євросоюзу фактор напруженості та недовіри.
"Методи тиску та примусу абсолютно безперспективні. Ми залишаємо за собою право на відповідні кроки пропорційного характеру", - йдеться в заяві МЗС Білорусі.
Також парламент Білорусі виступив з петицією, в якій зазначив, що резолюція ПАРЄ має деструктивний та незбалансований характер і не сприяє розвитку взаєморозуміння між парламентом Білорусі та Парламентською Асамблеєю Ради Європи.
Водночас голова білоруського Центрвиборчкому Лідія Єрмошина побачила у візових санкціях Євросоюзу проти 158 білоруських чиновників історичні відголоски.
"Частина білоруської еліти, інтереси якої зазнають утисків, стає "позбавленцями", як це називали в сталінські часи. Це все з арсеналу сталінізму. Я навіть не знаю, чому ЄС до такої міри не тонко ухвалює рішення, навіть не вчиться в історії", - заявила Єрмошина.
За її словами, на прикладі Білорусі Євросоюзу хотів продемонструвати урок іншим державам, аби вони були покірними і рухалися в руслі тих вказівок, вироблених об'єднаною Європою.
Росія і Україна захищають Білорусь
Росія заступилася за Білорусь у Європі. В Москві санкції назвали непродуктивними.
"Послідовна позиція Росії полягає в необхідності найширшого залучення Білорусі як суверенної європейської держави в процеси міжнародного співробітництва,"- йдеться в заяві офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича.
На захист Білорусі у Європі стала і Україна. Так, Київ виступає за продовження політичного діалогу між Мінськом і Брюсселем. Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дікусаров. Дипломат зазначив, що Україна буде і надалі сприяти залученню Білорусі до загальноєвропейських процесів.
Опозиція Білорусі критикує санкції
Тим часом білоруська опозиція дещо розчарована санкціями ЄС. Річ у тім, що з підсумкового рішення зникли не лише економічні санкції, але й пропозиція заморозити фінансову допомогу через міжнародні фінансові інститути.
На думку почесного голови Об'єднаної громадянської партії Станіслава Богданкевича, лише візові санкції дуже слабо вплинуть на політику білоруської влади.
"Вони мають радше моральний вплив, аніж якийсь реальний предметний тиск", - каже Богданкевич.
На його думку, ухвалене в Брюсселі рішення слід розуміти як сигнал, що "білоруси повинні вирішувати свої проблеми самі".
Тим часом Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон заявила, що Євросоюз залишає за собою право посилити санкції проти Білорусі, якщо політичних в'язнів так і не випустять на волю.
Нагадаємо 31 січня президенту Білорусі Олександру Лукашенку і його синам заборонили їздити до Європи. Євросоюз прийняв рішення заборонити вїзд ще 155 чиновникам Білорусі.
Таке рішення ЄС було прийнято після жосткого розгону Лукашенко акцій опозиції в Мінську.
Коментарі
Aндpey*
19.02.11, 11:42
И в чем прикол?
Kremen-3
29.02.11, 20:55
ну хотят "не рабы" побывать на дезинфекционных работах. потому дядя Ю с таким упорством и пробивал безвизовость. Каждому свое. Кому пчелы, кому унитазы.
Гість: Комендор
39.02.11, 22:05
ЕС наглеет. Он стал себя вести в Европе так, как США вели себя всегда в мире. И вообще, ЕС првращается в что-то похожее на СССР, на территории которого для всех "свободных" республик существовали одни и те же законы, регулирующие внутреннюю жизнь государств. А СОЗНЫЕ законы должны регулировать только законы МЕЖГОСУДАРСТВЕННЫХ отношений Союза, не вмешиваясь во внутреннюю жизнь.
joff
410.02.11, 10:21Відповідь на 3 від Гість: Комендор
Видать это заложено в инстинкты любого СОЮЗА