Бойові комарі. Як комах використовували на війні
- 31.10.22, 14:38
Скорпіони в бомбах, бджоли в гарматах, страти клопами, блохи як біологічна зброя – у військовій справі комахи використовуються протягом тисячоліть.
Шестилапих солдат мобілізували для вбивства, розгону, страждань та зараження смертельними хворобами ще від старозавітних битв в біблії до війни у В'єтнамі.
Скорпіонові бомби і бджолині боєголовки
Римський імператор Септимій Север вже майже завоював Месопотамію у ІІ столітті н.е. Але захисники цитаделі Хатра, де сховався цар Барсамія, виготовляли глиняні бомби, начинені скорпіонами. Скорпіони завдають чутливих укусів, що викликають судоми, уповільнення пульсу, порушення дихання і навіть смерть. Глиняні бомби з павукоподібними, обрушені на голови римських легіонів, зробили облогу фортеці невдалою.
Осині гнізда та бджолині вулики використовувалися як гарматні ядра у середньовічній Європі. Особливо успішно для підриву палуб кораблів.
У XIV столітті навіть був винайдений спеціальнийпристрій, схожий на вітряк, який приводив у рух солом'яні вулики на кінцях лопатей.
Використовувалися бджоли і для оборони середньовічних замків, в стінах для вуликів робили спеціальні порожнини.
Насрулла Бахадур-Хан, емір Бухари (сучасний Узбекистан) XIX століття, відомий садист, вигадав страшне умертвіння. У нього була шостиметрова яма під назвою Чорна Криниця, наповнена овечими клопами.
Плотоядні клопи-вбивці повільно пожирали своїх жертв. Гострим хоботком пронизували шкіру і впорскували фермент для розрідження тканини, який викликав гнійні виразки.
Шостинога біологічна зброя
Під час Другої світової війни японські підрозділи біологічної війни скидали заражених чумою бліх та холерних мух на китайські міста, вбивши близько 440 000 чоловік.
Японські війська також скидали культури холери та черевного тифу в криниці та ставки, але результати часто були не ті, що очікувались. У 1942 році фахівці з бактеріологічної війни поширювали дизентерію, холеру та черевний тиф у провінції Чжецзян у Китаї, але, за словами вчених, захворіли японські солдати і 1700 з них померли.
Японські військові також розробили плани з поширення бліх, які переносять чуму, на США. Ці плани в 1945 році передбачали застосування повітряних куль, але вони так і не були реалізовані.
В'єтнамські найманці
Під час війни у В'єтнамі в'єтконгівці викопали мережу підземних тунелів. Американські десантники, що проникали в підземні ходи, натикалися на розтяжки, і зверху на них сипалися скорпіони.
На стежках для американських солдат обережно ставили «міни» з гігантською медоносною бджолоюі вибухівкою. Коли з'являлись військові, вибухівка детонувала, і розлючені бджоли нападали на них.
Зі свого боку, американські військові фінансували дослідницьку програму з розробки обприскування в'єтнамських ворогів бджолиним феромоном тривоги, тим самим перетворюючи місцевих комах на союзників. Цей хімічний сигнал провокує бджіл до атаки. Але «зброю» так і не було розгорнуто.
Використовувались комахи іяк терористична загроза. У1989 році невідомі біотерористи заявили владі, що розводять і випускають середземноморську муху в Каліфорнії, і екорадикали продовжуватимуть це робити, доки уряд не припинить розпилення інсектицидів. Якби цей шкідник прижився (зараження було зупинено), введений у результаті карантин каліфорнійських фруктів знищив би врожай в одному з життєво важливих сільськогосподарських регіонів Америки, що коштувало б десятки тисяч робочих місць та мільярди доларів.