2. Целофанові медузи розвішані не просто так, а зроблені зі сміття, піднятого з дна океану, як і решта інсталяцій. Таким чином привертають увагу до проблеми забруднення довкілля.
3.
4. Наркоман, штоле?
5. Міська бухта має маленький пляж, певно найбрудніший на Мадейрі, бо то все ж найперше саме рибальська бухта зі смердючими моторними човнами. Морський котик на стіні справа здалеку виглядає стріт-артом…
6. …але насправді теж зібраний з океанічного сміття, а конкретно з автомобільних запчастин. Назва міста перекладається як «лігво морських котиків», бо вони справді любили вилежуватися на цьому березі до появи людей.
7.
8. Човни не які-небудь, а яскраві й різнокольорові, що, безумовно, додає ізюминки їх виду. Хоча до мальтійського Марсашлокку за атмосферою це місце відверто не дотягує.
9.
10.
11. На стрімких виступах, недосяжних для людей, полюбляють грітися краби. Камуфляж у них що треба, та й без цього вони чудово відчувають небезпеку і заздалегідь ховаються у воді.
12. Вулиці міста:
13.
14. З приводу наближення виборів був навіть якийсь мітинг. Від місцевих мені доводилось чути скептичне «подивимося, хто з брехунів виграє», але ж насправді все пізнається в порівнянні, і якби вони пожили пару років під йобаними блазнями і покидьками, певно і своїх брехунів почали би цінувати.
15. У Камара-де-Лобуш любив відпочивати Черчилль, підлікувати нерви після політики та легені після сигар, а заодно малювати. У відповідного пам’ятника постійно крадуть то сигару, то пензля, я застав другий варіант.
16. Також це місто чи не єдине на Мадейрі має не зовсім ідеальну кримінальну репутацію, на тлі інших, звісно. У місцевих реаліях це означає, що максимум кишені почистять, якщо ловити ґав. Також рибалки теоретично є основними постачальниками наркоти на острів, бо звідки їй ще тут взятися, не в ручній же поклажі везти на літаку. Грубі загорілі дядьки, що рубаються в карти й прискіпливо поглядають на чужинців, дійсно присутні, але загалом все виглядає пристойно.
17. Тому місто, незважаючи на репутацію, рафіновано-туристичне.
18. Зайшли в бар, куди іноді заглядають родичі Роналду, а буває, навіть він сам , – це одразу в місцевих мірках робить генделик не менш священним, ніж костьол в двадцяти метрах по сусідству.
19. Прапорець навряд вивісили спеціально для нас, там купа таких дрібничок від туристів з усього світу мирно уживається.
20. Усякі алкогольні коктейлі тут люблять, найпопулярнішим є понча – суміш із рому, меду, цукру та соку, найчастіше апельсинового чи лимонного. На фото, втім не воно, а сам не пам’ятаю що , проте смачне. Особливість усіх цих напоїв, що алкоголь на смак не відчувається взагалі, так можна ненароком накидатися.
21. На прощання з містом, поглянемо на нього із води.
22.
23. Із відстані воно виглядає значно краще, не тільки тому що це був інший день з кращою погодою, а взагалі.
24. Ну а тепер погнали на обіцяний оглядовий майданчик. Пандемія тут цікаво вилізла боком, раніше вхід був платний, зараз вільний. Біля входу співав і грав на явно саморобних інструментах місцевий дідусь, дуже душевно, хоч і жахливо. Мабуть, вся суть в тому, що коли дати йому достатньо багато грошей, це акустичне насильство має припинитися.
25. Кабо Жирао здіймається над океаном вертикальним стрімчаком висотою 580 метрів. Це другий за висотою в світі і перший у Європі мис (звісно, якщо в цей момент забути, що Мадейру логічніше приписувати до Африки). Весь Фуншал з околицями як на долоні:
26. Гостроти відчуттям додає напівпрозора підлога на оглядовому майданчику, але і без неї можна зазирнути ледь не вертикально вниз. Півкілометра до пляжу під тобою – просто в голові не вкладається:
27. Неочікувано, земельку внизу приладнали під городи.
28. Мис із готелями десь на заході Фуншалу:
29. У всі дні нас здебільшого супроводжувала хмарна погода, але завдяки цьому іноді освітлення навіть цікавіше. На горизонті видно два незаселені острови, Дезерташ та Бужіу.
30.
31. Як і у випадку з Камара-де-Лобуш, пізніше з’явилася можливість побачити мис із води. Хоча з далекої відстані він майже ніяк не виділяється:
32. А от зблизька розмах скель усвідомлюється краще. Серед них зрідка попадаються водоспади, а на горі є будиночок для уявлення про масштаби.
33. Погляд на Кабо Жирао збоку, тут він – отой ледь помітний горбик майже по центру скелі:
34. Погляд «в лоб»:
35. Якщо наблизити, видно оглядовий майданчик.
36. А внизу пляжі та городи, вузенькі й притиснуті до води вертикальними скелями. Але якщо жити на острові вулканічного походження, кожен п’ятачок рівної землі на вагу золота…
37.
38.
Коментарі
NoTaRь
126.11.21, 19:55
З целофану радше не медузи, а "португальські кораблики"- фізалії
visnyk
226.11.21, 20:49Відповідь на 1 від NoTaRь
бррр, навіть не знав про таких. все одно виглядає як гігантська шмаркля)
яНат
326.11.21, 21:05
анонім
426.11.21, 21:24
Лодки, как лодки. Но вот смотришь на домики, и ясно - там живут другие...
visnyk
526.11.21, 22:17Відповідь на 4 від анонім
у них "дрес-код" на будинки)
Nech sa paci
627.11.21, 15:12
Мис якийсь не дуже виражений. Не гострий. Зате високий, і красиві краєвиди звідти відкриваються.
visnyk
727.11.21, 19:42Відповідь на 6 від Nech sa paci
ну, може, він територіально більший, ніж одна точка. я просто цілився у напрямку оглядового майданчика.