хочу сюди!
 

Марина

46 років, овен, познайомиться з хлопцем у віці 39-46 років

«Безпілотні гроші» на крові: В’ячеслав Проценко (ВІДЕО)



Війна і грабіж – перевірені і надійні джерела збагачення. Той, хто набиває кишені під час кровопролиття,  стає хитрим, лукавим і гріховним. Саме таким є герой нашої статті. Його звуть  В’ячеслав Олександрович Проценко. Він очолює київське оборонне підприємство «Меридіан». У власній війні за грошові знакі Проценко розгубив те, що називають «людяність» і «порядність».

troitca

Відкрите акціонерне товариство «Меридіан» має дещо заплутану структуру власності. Контрольний пакет — 50 відсотків плюс одна акція – має держава в особі концерну «Укроборонпром». 40 відсотків належить товариству с обмеженою відповідальністю, яке час від часу публічно жаліється, що не отримує дивіденди.  Решта записана на загадкових фізичних осіб.

До початку війни на Донбасі завод «Меридіан» повільно вмирав. Від нього відламувались великі та маленькі шматочки. Товари народного вжитку, що вироблялись, особливого попиту не мали. Подейкують, на «Меридіані» не цурались закуповувати дешеву китайську техніку, щоб потім її виставляти на продаж як власні високотехнологічні розробки.

Під крильцями «Укроборонпрому» «Меридіан» провів багатомільйонну оборудку з безпілотними  літальними апаратами. Голова правління «Меридіану» є В’ячеслав Проценко разом із своїм рідним братом за державний кошт придбав певну розробку. Після виготовлення зразки апаратів були урочисто передані до війська. Вироби отримали назву «Spectator».

vse_turchinov

Але виявилося, що «Спектатор» на фронте не дуже й потрібний. Відомий волонтер Юрій Касьянов вважає, що масово застосовувати Spectator у фронтових умовах нереально. Більш того, бійці бояться користуватись апаратом, оскільки він дуже дорого коштує.

kasyanov

Витяг з ухвали Солом’янського районного суду міста Києва  від 13.12.2016 р. (справа 760/19086/16-к)

В БПЛА Spectator  застосовано безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом для цивільних потреб.

students

Вироби Spectator працюють на відкритих частотах і не мають належного шифрування каналів управління та передачі даних.

Електроніка виробів Spectator  на 100% складається з електронних компонентів цивільного призначення, вироблених в КНР без відповідних сертифікатів державного зразка.

????????????????????????????????????

Невдовзі  «Меридіан» заявив про готовність виготовляти двісті безпілотників на рік. Покупці з бюджетним гаманцем знайшлися одразу. Сумнівна якість апарату їх не засмутила, адже розмір «відкату» (за деякими даними) становив тридцять відсотків.

pritcenko_rnbo

Справа дійшла до народних депутатів. У жовтні минулого року НАБУ і військова прокуратура  були проінформовані про скоєння злочину. Проте спочатку в діях Проценка криміналу ніхто не побачив. Лише згодом суд зобов’язав детективів НАБУ відкрити кримінальне провадження за статтею 364  «Зловживання владою або службовим становищем».

Поки проводиться  досудове розслідування, українські бійці гинуть на фронті. У тому числі, через брак розвідувальної інформації від безпілотних літальних апаратів.

Корупцію в «Укроборонпромі» помітили активісти Transparency International. Міжнародні експерти (серед яких колишній командир корпусу швидкого реагування НАТО) оцінили Україну за індексом антикорупційної політики в оборонному секторі. Наша країна потрапила у групу D. Це при тому, що F означає «критичний рівень».

transparency

Проте «червоний директор» «Меридіану» питаннями корупції не переймається. В управлінні Проценка знаходиться 160 тисяч квадратних метрів службових приміщень. Левова частка з них (з благословення «Укроборонпрому») здається в оренду. Пасивний дохід від орендаторів щомісяця становить десятки мільйонів гривень. Частина грошей переводиться у готівку, адже слідчі встановили факти фіктивних закупок товарів та послуг. Зокрема, у досудовому розслідуванні щодо «Меридіану» фігурують суми 12 та 13 мільйонів гривень.

Але цього махінаторам виявилось замало. Вони почали застосовувати класичну схему шахрайства. Це коли орендатор за власний рахунок робить у приміщеннях капітальний ремонт, а потім з ним розривають угоду.

Один такий випадок потрапив у поле зору «Нашої версії». Йдеться про контракт «Меридіану» з фірмою «Електро Метал Груп», яка орендує майже 14 тисяч квадратних метрів. Журналісти зафіксували, що під час дії угоди довірена особа Проценка показувала приміщення «Електро Метал Груп» новим орендарям.

001_

І це при тому, що «Електро Метал Груп» сплатила три з половиною мільйона гривень за ремонт! А на рахунки «Меридіану» було перераховано майже два мільйони гривень. Відповідно, поповнювався бюджет країни.

20170316_124533

Правозахисник Едуард Багіров вважає рішення керівництва заводу «Меридіан» незаконним та таким, що порушує інтереси держави.  Пан Багіров звернувся до військової прокуратури та СБУ з питанням про те, чому директор «Меридіану» навмисно приймає неправомірні рішення?

bagirov

Чому Проценко досі не заарештований? Чому розквітає корупція в оборонній сфері?

Секретар Національного антикорупційного комітету з питань оборони Віктор Плахута вважає, що це замкнуте коло. «Маріонеточні люди призначаються на державні підприємства, з яких потім виводяться кошти, які поступають в політику. А це дозволяє певним особам перебувати при владі», — підкреслив активіст.

plakhuta

Волонтер Юрій Касьянов відмітив, що  в коррупционных схемах «Укроборонпрому» керівник «Меридану» — ці «сержантський» рівень. «Верхівка цих схем замикається на уряд і Президента країни. У нас нічого не робиться без їхньої згоди і гаманця. Цих людей треба відсторонити від влади, декого треба розстріляти, а більшість посади за грати», — вважає волонтер.

oligarh

Яка доля чекає на «сержанта мафії» В’ячеслава Проценка? Раптом бійці АТО і підприємці згуртуються разом і відвідають хатинку злодіяки? Тоді над Києвом  знов запалають шини. А люди, за законами військового часу, вимагатимуть трибуналу. Чи врятують «сержанта» Проценка його господарі від заслуженого покарання?

«Наша версія» слідкує за розвитком подій.

P.S. На даний час прокурорами військової прокуратури Центрального регіону України здійснюється процесуальне керівництво у 45 кримінальних провадженнях, пов’язаних із протиправними діями службових осіб державних підприємств, що входять до концерну «Укроборонпром». 37 з них — кримінальні провадження за ознаками корупції. Попередньо встановлені збитки на загальну суму 107 млн. 258 тис. грн.

Бюро журналістських розслідувань «Наша версія»

0

Коментарі