хочу сюди!
 

Vika

39 років, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Чим лікують авітаміноз?

  • 29.03.18, 00:09
Весняний авітаміноз: що за напасть і як з нею боротись
28.03 21:17
 Весняний авітаміноз: що за напасть і як з нею боротись
Як зарадити собі та своїм дітям, розповіла в інтерв'ю "Знай.ua" лікар клініки Into-Sana

За вікном світить яскраве сонце, на деревах набрякли бруньки,  з'являються маленькі зелені паростки первоцвітів, а вам білий світ не милий, відчуваєте повний занепад сил, настрій на нулі, спати хочеться постійно, а дивитися в дзеркало – страшно.

Що діється? Це - весняний авітаміноз, який цілком закономірно з'являється у більшості людей внаслідок недостатнього  вживання вітамінів.

Про те, що може призвести до авітамінозу, які його симптоми і як зарадити собі та своїм дітям, розповіла в інтерв'ю "Знай.ua"  педіатр клініки Into-Sana Анна Ліпова.

За словами лікаря, симптоми весняного авітамінозу - це не тільки сонливість, підвищена дратівливість, нездужання і загострення хронічних захворювань, а й зовнішні прояви - такі як блідість шкіри, сухість та лущення, ламкість і випадання волосся.

Більш серйозні прояви дефіциту вітамінів проявляються і більш серйозними симптомами – подразнення внутрішніх органів, відчуття поколювання у м'язах, ломить все тіло.

Діти частіше хворіють, неактивно себе ведуть протягом дня.

Весняну нестачу вітамінів досить просто заповнити, якщо внести корективи у свій раціон, причому не такі вже й глобальні. Потрібно вживати більше фруктів та овочів, їсти м'ясо та рибу.

Який же набір вітамінів потрібен і  чи можна поповнити їхню нестачу, вживаючи аптечні полівітаміни?

"З приводу полівітамінів хочу зробити акцент - це не проста речовина. Це дуже сильні активні речовини, які можуть подіяти як позитивно так і негативно. Все потрібно приймати вчасно і правильно.
Немає такої чарівної таблетки, яка нас зробить здоровими. Ставлення до вітамінів повинно бути усвідомлене, як і до прийому антибіотиків, гормональних препаратів. Тобто саме те, що потрібно організму, ви повинні йому надати.
Жодна хімічна речовина, жоден хімічний вітамін ніяк не замінить природного продукту. З'їсти яблуко або з'їсти банку вітамінів - величезна різниця. Звичайно, найкраще - це живий якісний, натуральний продукт ", - наголосила лікар.

Сьогодні вітамін С популярний і дуже доступний аптечний продукт. На скільки ефективні ці аптечні таблетки?

"Якщо є можливість вибрати натуральний продукт - наприклад приготувати відвар шипшини - то найкраще відновлення організму натуральним продуктом. Я за здорове харчування, за природні продукти. Я думаю, що сьогодні кожна мама може зробити запас різних ягід, різних фруктів в холодильнику - саме зараз час ними користуватися повноцінно.

Якщо ж є проблема зі здоров'ям, тоді лікар призначить вітамін в тій дозі, яка безпосередньо потрібна дитині. Доза може залежати від віку, від стану здоров'я на даний момент ".

Щодо БАДів - чи можна їх давати дітям?

"Тут є тонкий момент. Якщо дорослий може приймати на свій розсуд такі біологічно активні речовини і може це йому зійде і не буде негативного впливу, то що стосується дітей, такі препарати самостійно батьки купувати не повинні. Основний акцент на різноманітне, повноцінне харчування. Приготований шматок м'яса набагато кращий, ніж ті речовини, які містить це м'ясо, отримати з якихось бадів. Це просто незрівнянно.
І пам'ятайте, що всі активні речовини, потрапляючи в організм - бади, вітаміни - не завжди, але можуть активізувати якісь внутрішні процеси, створювати і підвищувати онконастороженість, збивати внутрішній процес обміну речовин, порушуючи його ланцюжок, перевантажувати роботу печінки, нирок, тому що там речовини досить агресивні, і можуть привести до негативних моментів. Тому з БАДами в дитинстві гратись не можна. Якщо це якісь фітопрепарати - витяжка з часнику, цибулі, то щось таке просте і натуральне - може бути. Але знову ж таки - ні один препарат не замінить правильного харчування ", - підкреслила Ганна Ліпова.

2

Коментарі