шо за? Зимове
- 13.12.16, 13:45
Вагітні жінки та молоді мами, які годують, завжди мають особливі потреби стосовно харчування. Перш за все, воно повинно бути збалансованим. Природа подбала про те, щоб з найбільш корисним продуктом — грудним молоком — малюк отримував усе, чого він потребує, з першої хвилини життя. Завдання мами — зробити все, щоб молока було достатньо і немовля не відчувало дискомфорту. Чи це вдасться, залежить, зокрема, від того, чи достатньо молочних продуктів споживає сама жінка.
Молоко і молочні продукти незамінні для дітей і молодих мам. Самою природою закладено потребу і фізіологічну спроможність споживати молоко з перших хвилин життя. Проте зустрічаються випадки, коли цей прородній процес з якоїсь причини стає неможливим. Але погодтеся, що така ситуація, означає тільки додаткові труднощі і ризики у непростій справі — виростити здорового малюка.
Який він, справжній професіонал? Та людина, що все життя присвятила обраній справі? Наполегливо вчилася і вдосконалювала свої навички, об’їздивши в пошуках нових знань майже весь світ? Стала вчителем для багатьох інших? Якщо так, тоді ветеринарний лікар Джон Карр — ас, який почав працювати зі свинями ще з 11-річного віку. Він отримав дипломи чотирьох університетів, шліфуючи знання з ветеринарії. За своє професійне життя не раз змінював місце проживання, поставивши за мету осягнути особливості ведення свинарства в різних кліматичних зонах. Нині є експертом світового масштабу, відомим не тільки як першокласний ветеринар, а також консультант з більшості питань, які стосуються налагодженої роботи свиногосподарства. Він автор унікального посібника для практикуючих свинарів «Довідник із діагностики та лікування хвороб свиней» (Guide to Recognition and Treatment of Disorders of Pigs), що незабаром з’явиться й українською мовою. Погодьтеся, у такого спеціаліста є чого повчитися!
Чому саме свині та ще й з такого раннього віку?
— Просто я виріс з ними. А згодом зрозумів, що ці тварини не такі, як інші, і закохався в них. Відповідь на ваше питання колись і сам знайшов у словах Вінстона Черчілля: «Якщо собаки дивляться на нас знизу вверх, а кішки — зверху вниз, то свині дивляться, як на рівню». Цим вони й особливі. Свині поводяться, неначе вони і люди, які з ними працюють, — партнери. Нерідко виникає відчуття, що з ними можна поговорити, причому труднощів у розумінні один одного не виникає!