Тернавиця!

Сьогодні в напів коматозному стані ,були на льоді! Лід товстий ,по декуди сягае 20-25см.Дув сильний південно-західний вітер! Кльову майже не було! З 8-00 до 12 год., впіймав 4 окунці 50-70грам,і одну плотву розміром з долоню! При вскритті якої був вилучений солітер довжиною 70см! Загалом ,на все озеро було 10 пінгвінів ,в яких результати були ще гірші! Висновок: Коли вся країна похмеляеться,потрібно робити те саме,а не вештатись по озерах в пошуках Новорічної риби!!! Бо крім головної болі це нічого не принесе! З Новим роком рибачки!!!

Не из нашей почты!

  • 08.12.10, 22:40

umnikСейчас ему пять лет.Он мягкий,ласковый,даже какой-то женственный,и я очень боюсь,что природа что-то напутала.Ведь на ультразвуке мне говорили ,что будет девочка - значит,он уже в животике писю прятал...

smeh  Все подруги были в шоке,когда узнали,что я беременна от Стаса. От него еще никто не беременел.

lol Я бы могла отдаться ему просто так,но тогда это буду не я,да и к чему такие акты милосердия?

rofl  Все было хорошо: он любил меня,я готовилась рожать... Короче,дело шло к свадьбе!

Стоп -наркотик!!!

  • 03.12.10, 23:24

Стоп наркотик!!!

Куранто парафини даравенто примовере (Эта история произошла много лет тому назад пьянящую весной) Жё сьи ля ля дель кантри Педро-тарантас (с обычным парнем из русской деревни, которого звали просто Педро) Гаранте до маджесфур ту опаиль кобальеро (Он страсно полюбил красивую девушку из соседней деревни) Жу аго ам газио жье ве смогинг ганджебас (Он боялся признаться ей,что влюблён) Магистре де ленуро штанген циркуль членомеро (Однажды ночью,когда он задумчиво возвращался с дискотеки) Фак офф май литл бейби анд гуд бай (Его окликнул её приятный, застенчивый голос) Шерше ля фам где много унтохеро ("Не проводишь ли ты меня до дома, ковбой?"- спросила она) Де распира атастра баю-бай ("Мои родители уехали на симпозиум, и я боюсь ночевать одна") Хи гетс ин мени драго кокаино (И глупенький Педро с радостью согласился) Их бин, яя фольксваген наркоман (Пьянящий аромат любви со страшной силой ударил ему в голову) Энд хи воз вери, вери смол козлино (На окрылённых ногах он последовал за своей возлюбленной) Идит пиф-паф фром хиз блак энд биг ган (Стреляя по пути папиросы "Беломор канал" у прохожих) Оу Педро,оуоуоуоу (Глупенький-глупенький несчастный Педро) Вау Педро, вауваувау (Он находился в зависимости от наркотиков, которые принимал постоянно) Энд штуртценд тутен хорзент дельфинале (Придя к ней домой, Педро скромно сел на кровать) Ман Хер цулю где шнеле хенде хох (Красивая девушка, танцуя, медленно разделась и легла с ним рядом) Зей мейкинг лав кум секси вагинале (И они страстно любили друг друга всю ночь напролёт) Супази ториа ин дрег тун воуу (А когда взошло солнце, они уже ничего не могли делать) Матъяз терей хиз лав рожать бомбино (А через девять месяцев девушка родила ребёночка) Синдромо даунито хромосом (Славного,но с небольшими умственными отклонениями) Воз виноват проклянто кокаино (Во всём были виноваты наркотики, которые принимал Педро) Стоп наркота,эфиро, хлороформ (И как позже доказали эксперты-порвавшийся презерватив) Энд нау хиз соропрайз из инпотенто (страшная кара постигла Педро - он ослеп) Хиз еньк висит дер вниз энд не стоит (Его веки навсегда закрылись и никогда уже не поднимались) Гудбай нарокотикс,драгс ин ун моменто (В порыве отчаяния Педро порвал с наркотиками) Но еньк ди все равно дер не стоит (Но зрение к нему так и не вернулось) Стоп наркотикс, наркомано, стоппо Стоп наркотикс, наркомано, стоп Стоп наркотикс, наркомано, стоппо Стоп наркотикс, наркомано, стоп Стоп наркотикс, наркомано, стоппо Стоп наркотикс, наркомано, стоп Стоп наркотикс, наркомано, стоппо Стоп наркотикс, наркомано, стоп

Манка як приманка!

Багато рибалок використовують манку як прикорму або наживку, але не всі з них користуються манкою правильно. Все залежить від того, яку рибу ви хочете зловити. Якщо ви вирішили ловити чебака, то краще всього в манку додати часник, а якщо ляща або підлящика – підійдуть анісові краплі або подрібнені зернятка анісу. У разі ж лову в'язі або сазана краще всього використовувати ванільний цукор або пудру.
Приготування прикорми і наживки полягає в наступному: Для прикорми берете літрову каструлю, висипаєте в неї два стакани манної крупи і заливаєте її водою. Даєте їй постояти 2 – 3 години, потім ставите варити. Каша вариться 30- 40 хвилин, для в'язкості можна додати 2 столові ложки пшеничної муки і за 5 -10 хвилин до закінчення варива додаєте відповідні ароматизатори: часник, аніс або ванільний цукор.
Для наживки насипаєте півстакана манки і даєте їй також пару годин постояти. Потім потрібно злити воду і вміст стакана розділити на 4 – 5 частин, виклавши їх на заздалегідь приготовані серветки з марлі, після чого туго зав'язати, додавши перед цим відповідну присадку - часник, аніс або ванільний цукор – і опустити в киплячу воду. Варити потрібно приблизно 30 хвилин. В результаті виходить щільна, як гума, приманка з відповідним смаком, яка добре сидить на гачку.
Для лову крупної риби, типа в'язі або сазана, з манки, що настоялась формуєте кулі діаметром 1,5 см, усередину ховаєте невеликий клаптик вати і також додаєте присадку. Після чого кожну кулю окремо щільно зав'язуєте в марлеву серветку і опускаєте в киплячу воду. Через 30 хвилин ваші «бойли» будуть готові.
Ловити на наживку з манки можна як на поплавцеву вудку, так і на донку і закидушку з годівницею. Головне, щоб прикормка і наживка були з одним запахом, оскільки різні запахи відлякують рибу.
Звичайно, не можна дати стовідсоткової гарантії, що, згідно з вищесказаними рекомендаціями, ви ловитимете саме ту рибу, про яку вам розповіли. Адже в кожного водоймища свої особливості і, відповідно, свої приманки і різні хитрощі.

Але, проте, успіху Вам!

Слово как приманка!

  • 01.11.10, 21:27
Представьте себе: сидит шикарная блондинка в баре, полуметровые каблучки, полуметровые реснички, полуплатьице, утонченная, как с обложки глянцевого журнала.
Подходит к ней мужчина: «Распрекрасная девушка, разрешите с вами познакомиться?» И она ему басом в ответ: «Круто, чувак, ну типа давай!» В общем, речь пойдет о том, как правильно показать себя.

Привлечь мужчину фотографией на службе знакомств – только полдела. Надо его еще и удержать. Мужчина, выбирая себе девушку на бесплатной службе знакомств, не будет довольствоваться шикарным «фасадом», ему подавай прекрасное внутреннее убранство – красивые слова, отточенные фразы остроумные ответы. Есть несколько простых способов сделать каждый диалог незабываемым, таким, чтобы хотелось общаться с тобой еще и еще.

1. Уводи разговор от простых банальных фраз. Например:
- Привет, как погодка?

- Да туман… ёжики, наверное, ликуют. А ты бы хотел оказаться сейчас на берегу океана?

2. Переводи внимание на него так, чтобы после этого вы оба посмеялись, и никому не было обидно, на службах знакомств парни могут рассказывать о себе до бесконечности, если их умело разговорить:

- А что бы ты хотела узнать?

- Все: рост-вес-возраст, размер обуви и объем кратковременной памяти…
3. Играй с мужчиной, женщина - это все-таки загадка:

- Эх, жаль, что ты не можешь меня увидеть. Так и буду ходить по городу, вся из себя одинокая и симпатичная.

4. Подкинь ему «мужскую» проблему, легко решаемую для него, но ни чуточки не понятную для тебя. Мужчина будет давать тебе советы, чувствуя себя рыцарем, а в процессе вы узнаете друг о друге много нового. Самые распространенные темы - компьютеры и автомобили. В общем, если ты уже знаешь, в чем его конек, дай ему себя проявить. Главный секрет – от его совета проблема должна решиться «как по волшебству», с твоей подачи, разумеется. И не забудь поблагодарить спасителя. А темы о том, как тебе хочется выйти замуж, оставь на потом.

5. Поменьше разговоров о себе, о своих бывших, о неудачной любви и других горестях. Не вываливай на мужчину свою горькую личную жизнь, а то сбежит. Он пришел знакомиться, а не соболезновать.

Чтобы правильно и оригинально выражаться, читай побольше хороших книг. Возможно, они подкинут тебе тем для разговора. Главное, будь изобретательной, ведь общение – это искусство.

А о чем говоришь на сайтах знакомств ты? 

Тонкий лід

ТОНКИЙ ЛІД

Деякі небезпеки наче дозрівають до сезону, у них свій термін. Лід частіше підводить нас восени і навесні.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, необхідно широко розкинути руки по краям льодового пролому та утриматися від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів потрібно вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головна тактика тут - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, потрібно відкотитися, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берегу. Ну а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно крикніть, що йдете на допомогу. Наближатись до ополонки необхідно лише поповзом, при цьому широко розкидаючи руки. Буде краще, якщо ви зможете підкласти під себе лижі, дошку, фанеру (збільшити площу опори) і повзти на них. До самого краю підповзати не можна, інакше у воді опиняться вже двоє. Треба пам'ятати, що у кожного предмета, крім прямого призначення, для якого він створений, є і інші якості, у тому числі і властивості інструменту захисту. Ремені або шарфи, будь-яка дошка або жердина, санки, лижі допоможуть врятувати людину. Кидати зв’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри. Підповзати до самої ополонки неприпустимо. Краще, якщо ви не один. Тоді двоє-троє людей, узявши один одного за ноги, лягають на лід ланцюжком і рухаються до пролому. Діяти весь цей час треба рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, треба витягти його на лід і повзти з небезпечної зони. Потім його треба укрити від вітру і якнайшвидше доставити в тепле місце, розтерти, переодягти в сухий одяг і напоїти чаєм.
Безпека на льоду

Який лід можна вважати безпечним? Для одного пішохода - зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів. Для влаштування ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів). Масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше ніж 15 сантиметрів.

Щоб виміряти товщину льоду, потрібно пробити лунки по різні боки переправи (рекомендується відстань між ними п'ять метрів) і проміряти їх. Треба мати на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного).

На лижах переходити річку або озеро значно безпечніше, ніж пішки, але і тут є свої тонкощі. Насамперед, треба пошукати чи немає вже прокладеної лижні. Якщо її немає і вам треба йти по цілині, кріплення лиж необхідно відстебнути (щоб, у крайньому випадку, швидко від них позбутися), а палиці тримати в руках, при цьому не накидати петлі лижних палиць на кисті рук. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не варто скорочувати менше, ніж на 5 метрів.

Не було року, щоб рибалки не виявилися в екстремальній ситуації. Любителям підлідного лову багаторічний досвід не самих щасливих рибалок диктує обов'язкові правила:

- не пробивати поруч багато лунок;

- не збиратися великими групами на одному місці;

- не можна пробивати лунки на переправах;

- не варто ловити рибу поблизу вимоїн, яким би там не був кльов;

- треба завжди мати під рукою міцну мотузку 12-15 метрів.

І лижнику, і рибалці, і кожному, хто вирішив пройти по льоду, ще на березі не буде зайвим витратити дві хвилини на своєрідне вивчення географії замерзлої річки або озера. Для початку необхідно знайти стежку або сліди. Якщо їх немає, варто позначити ще з берега свій маршрут і взяти з собою міцну палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Заздалегідь подивіться чи немає підозрілих місць:

- лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

- тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

- варто обминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший).Тонкий лід і там, де б'ють ключі, де швидка течія або впадає в річку струмок;

- особливо обережно треба спускатися з берега: лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Треба пам'ятати про важливе правило - перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, потрібно негайно повертатися на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. Ні в якому разі не варто перевіряти міцність льоду ударом ноги. Інакше… вам прийдеться з'ясувати, наскільки добре ви запам'ятали і засвоїли наші поради.
Підлідна риболовля

Зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження. Всі рибалки повинні твердо знати, що ні по-першому (осінньому), ні по-останньому (весняному) льоду ловити рибу не можна, навіть якщо на перший погляд він достатньо міцний.

Осінній лід, скріплений вечірнім чи нічним холодом, рано вранці ще спроможний витримати невеличке навантаження, але вдень він швидко стає крихким і слабким від талої води, що просочується через нього, хоча може зберігати (навесні) достатню товщину.

Збираючись на риболовлю, потрібно брати із собою прості рятувальні засоби (рятувальну дошку, мотузку) і під час рибної ловлі їх треба тримати під рукою. У осінній і весняний сезони для посилення опори поруч із лункою треба класти принесену дошку. Це підвищує безпеку рибалки на льоду. Лунку з метою безпеки пробивають на відстані 5-6м одна від одної. Рибалки не повинні збиратися великими групами. Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

За язем

 

Ловлю этой рыбы обычно начинают весной в небольших речках, в которые язь зашёл на икромёт, а теперь скатывается обратно. Ход его длится обычно недолго — иногда всего одну - две недели, затем в речках, особенно мелких, остаются только небольшие подъязки и лишь единичные крупные экземпляры — основная же масса язя стремится в реки покрупнее и другие водоёмы. В речках же, в которых часто встречаются глубокие плесы, много ям, стаи этой рыбы могут держаться весь сезон открытой воды и даже оставаться на зимовку.

Стоит язь далеко не везде. Лучшие места для ловли — ямы после перекатов, плёсы со спокойным течением, глубинки меж затонувших деревьев, под крутым берегом. Любит язь держаться и в устье ручьев, на границе мутной и чистой воды, у плотин, мостов, старых свай.

Питается эта рыба различными моллюсками, ракообразными, личинками, червями, водной растительностью, подбирает упавших в воду насекомых, а особи массой более 400г не прочь поживиться и мелкой рыбёшкой.

Лучшая насадка для язя весной — червь, ручейник, подёнка, мотыль, опарыш. Новичкам надо иметь в виду, что очень часто язь предпочитает только одну из этих приманок. Вот почему, если в удачном, на ваш взгляд, месте нет язевых поклёвок, это не значит, что рыба здесь не стоит. Надо чаще менять насадку, и в конце концов вы дождетесь поклёвки язя, если он держится в данном месте. Что же касается наиболее аппетитной и универсальной приманки для язя весной, то это, пожалуй, ручейник и червь. Причём порой язь, особенно крупный, предпочитает не обычного ручейника среднего размера серого или зеленоватого цвета, а тех личинок, что живут в корнях камыша. Это очень крупные (длиной до 5см) толстые личинки чёрного цвета.

При светлой воде язь крайне осторожен и не подпускает к себе близко. Вот почему поплавочная удочка должна быть около 5м, а ещё лучше пользоваться снастью с катушкой. Такая снасть позволит вам обловить дальние участки речки, до которых обычно даже самой длинной удочкой не достать.

Оснащают удочку по возможности некрупным поплавком, и тёмным крючком. Основная леска может быть диаметром 0,17—0,25 мм, поводок— 0,1—0,15 мм. Конечно, если вы знаете, что в выбранной вами речке водятся и часто клюют язи массой 2— 3кг, то леска нужна на порядок толще, допустим, основная — 0,30 мм, поводок — 0,20мм. язь находит свою основную пищу на дне, поэтому спуск надо отладить так, чтобы насадка волочилась по грунту. Конечно, это возможно на чистом дне. Время от времени поплавок надо придерживать, чуть подавать на себя — именно в такие моменты очень часто бывают поклёвки язя. Обычно их легко отличить от затягиваний поплавка во время зацепления крючка с насадкой за дно. Поклевка язя — резкая, поплавок чаще всего сразу уходит под воду. И еще одна деталь: язь, как и многие другие рыбы, может долго преследовать приманку, а взять её решиться только в конце проводки. Поэтому не спешите сразу перебрасывать снасть, а подержите её в стационарном положении — и вы можете добиться долгожданной поклёвки.

При ловле в прогалах между кустами, где очень любит держаться язь, вам поможет другая снасть — полудонка. Ловить обычной удочкой здесь трудно и неэффективно: расстояние между кустами настолько мало, что не успеет насадка дойти до дна, как этот путь уже пройден и приходится перебрасывать снасть. Естественно, в такой ситуации рыба зачастую не успевает схватить приманку. При ужении полудонкой насадка, как известно, лежит на дне — кстати, если это возможно, её хорошо подбросить поближе к кустам, — язь может спокойно к ней подойти и заглотить.

Очень уловистой может оказаться именно полудонка и в другом месте — у кромки камыша, где тоже стоит язь. Снасть забрасывают так, чтобы поплавок находился недалеко от камышей. Но здесь надо учитывать, что попавшуюся рыбу придётся протаскивать через камыши, вот почему леску надо делать длиной не больше удилища. Это позволит вам поднять добычу и вести её поверху, что уменьшит вероятность зацепов. Естественно, удилище, леска, крючки при такой ловле должны быть самые прочные, а ещё лучше пользоваться снастью с катушкой, намного облегчающей вываживание.

Удильщик должен всегда помнить: язь — рыба очень сильная, бурно, особенно поначалу, сопротивляющаяся на крючке. Форсировать вываживание язя не надо, иначе он может порвать даже самую прочную леску. Обычно если немного подождать, язь кончает кувыркаться, стремительно всплывать к поверхности и довольно спокойно даёт себя вывести к берегу. Конечно, здесь не обойтись без подсака с длинной ручкой.

Летом язя лучше ловить с прикормкой. Привлекает его та же прикормка, которую готовят и для другой белой рыбы: размоченные и перемешанные с глиной сухари, каши и жмых. Но ещё лучше подойдут для язя рубленые черви, мелкий мотыль, опарыш.

Надо заметить, что летом язь становится особенно осторожным, капризным и клюёт уже не так стабильно, как весной. В большинстве случаев он просто время от времени попадается при ловле других рыб — плотвы, голавля, ельца, леща, густеры. Но это не значит, что язя нельзя ловить специально. Можно, если перейти на другую тактику и снасть, например, с мормышкой.

Мормышки подходят любой формы, Важнее, какого они размера, массы и цвета. Бывает, что язь так привередничает, что соблазнить его можно только самой мелкой мормышкой, величиной со спичечную головку. Что же касается универсальной приманки, то это, пожалуй, среднего размера чёрный или зелёный «муравей», который безотказно действует в любой ситуации. Лучшая же насадка на крючок мормышки — ручейник. Конечно, бывает, что язь соблазняется опарышем, червем, кузнечиком, но именно ручейником обычно изобилуют небольшие речки с песчаным или каменистым дном, и, естественно, эта пища составляет основной рацион язя. В речках с глинистым дном, где много подёнки, язь может предпочитать только её.

Обходить с мормышкой надо все заводинки, прогалины между кустами, окна в траве. Очень часто язи стоят среди затонувших деревьев, не менее излюбленное место — ямы после перекатов. Но так как язь летом осторожнее, чем весной, на мелком перекате он не подпустит близко, поэтому здесь лучше зайти в воду и пустить по течению приманку на метров 10—15 от себя. При такой ловле мормышкой играют, плавно потягивая её время от времени. Случается достать язя и из-под самого берега, если он крутой и глубина под ним более-менее приличная. В таких местах язь летом крутится постоянно, потому что здесь течение вымывает из грунта различный корм или прибивает его сюда. Но рыболову тут нужно быть особенно осторожным. Надо постараться за что-нибудь спрятаться или просто отойти от берега и как можно ниже пригнуться к земле, иначе хитрый и зоркий язь вас обязательно заметит. Правда, как показывает опыт, язь на время всё равно отойдет от берега, если вы даже будете действовать очень осторожно. Вот почему, опустив мормышку в воду, наберитесь терпения и подождите, пока стронутый вами язь опять подойдёт к берегу.

Можно ловить и вприглядку. Это, пожалуй, самый увлекательный способ охоты за язем, но эффективен он, естественно, только там, где рыба не видит вас (например, если вы замаскировались за толстым стволом, густыми кустами или легли на землю), а вы, наоборот, имеете возможность наблюдать за ней. При такой ловле можно быстрее подобрать нужную приманку, подходящую игру мормышки.

Надо помнить, что язь, как и другая рыба, часто хватает приманку, когда она ещё только опускается на дно. А бывает, что он соблазняется мормышкой только при очень интенсивной игре — все это как раз и можно наблюдать самому, если вам удастся ловить вприглядку. Так что обязательно постарайтесь найти такую возможность. Охота за язем с мормышкой — это увлекательное исследование речки. Она заманчива ещё и тем, что вместе с язем в тех же местах стоят и многие другие рыбы — плотва, голавль, подуст, елец, окунь, ерш, а на перекатах и близлежащих ямах попутчиком язя часто бывает жерех. Вот почему рыболов, как говорится, никогда не остается внакладе — какой-нибудь трофей обязательно попадет в его садок. Только надо не лениться и, не задерживаясь подолгу на одном месте, активно облавливать все подходящие места.

В. Баранчук

Производители рыболовных снастей,снаряжения, прикормок и наживок

Рыболовные снасти.Компания "Elite Alliance".
Trabucco http://www.trabucco.it/en/
Colmic http://www.colmic.com/uk/main_lg_uk.htm
Mikado http://www.mikado.pl
Stonfo http://www.stonfo.com/Menu2_eng
Sensas http://www.sensas.com/siteuk/accueil_uk/accueil_uk.htm
Maver http://www.maver.co.uk/
Mustad http://www.mustad.no/
Venturieri http://www.venturierigalleggianti.it/
Tubertirni http://www.tubertini.it/
Shimano http://fish.shimano-eu.com/
Daiwa http://www.daiwa.com/
Софт Пластик http://www.softplastic.ru/
www.trabucco.com.ua
www.maver.com.ua
http://www.hayabusa.co.jp/english/eproduct4.html
http://www.vmchooks.com/
http://www.mcmfishing.com/catalogue.asp
http://www.foxint.com
www.adams.com.ua
http://www.ticaglobal.com/
http://www.nashtackle.co.uk
http://www.korda-developments.com
http://www.mainline-baits.com
http://www.kryston.com
http://www.anglingtechnicsbaitboats.co.uk/
http://www.sweetprice.ru
http://www.chubleisure.co.uk
http://www.cobraboiliesticks.co.uk
http://www.daiwasports.co.uk
http://www.delkim.co.uk
http://www.dynamite-baits.co.uk
http://www.enterprisetackle.co.uk
http://www.essentialproducts.co.uk
http://www.gardnertackle.co.uk
http://www.greysfishing.com
http://www.hopkinsholloway.co.uk
http://www.pescaviva.com
http://www.reubenheaton.co.uk
http://www.richworth.com
http://www.shimano-europe.com/fishing/
http://www.solartackle.com
http://www.specialist-tackle.co.uk
http://www.sharpes.net
http://www.trakkerproducts.co.uk

Стара Ушиця – мальовничий куточок Хмельниччини

  • 03.10.10, 19:35
[ Читать дальше ][ Читать дальше ]
[ Читать дальше ]

 
В районі селища Стара Ушиця спостерігається найширший розлив Дністра. Відстань від одного берега Дністра до іншого сягає близько п’яти кілометрів
Мальовничі краєвиди вкритих лісом гір, величава плинь Дністра, по якому курсують швидкісні катери на підводних крилах, прекрасні пляжі, фруктові сади створили Старій Ушиці славу дачного, курортного і туристичного місця. Мешканці Старої Ушиці розповідають, що хвойні дерева ще у вісімдесятих роках минулого століття були спеціально насаджені руками студентів та учнів. Поблизу Старої Ушиці розташовані не менш красиві селища, окраїни яких омиваються хвилями Дністра, а також відоме урочище Бакота.


Відпочинок на річці Дністер вже давно став популярним серед хмельничан. Вздовж селища Стара Ушиця розташовані затишні місця, де із задоволенням можна провести час. Головне - чудовий настрій та гарна компанія. Тому сотні туристів щороку відвідують цю прекрасну місцину, насолоджуючись лісистими краєвидами, свіжим повітрям та водними затоками. Однак, на жаль, все частіше можна побачити купи сміття, які відпочиваючі залишають після себе. Якби люди були охайніші та відповідальніші, скелясті береги річки Дністер були б набагато чистіші. “Не перший рік приїжджаю до Старої Ушиці. Постійно відпочиваю на одному й тому ж місці. Але стільки сміття скільки ми з друзями побачили цього року, ще не було ніколи”, - поділився враженнями хмельничанин Андрій.

Цей мальовничий куточок розташований на території національного парку Подільські Товтри (Кам’янець-Подільський район). Популярним його робить те, що саме тут спостерігається найширший розлив Дністра. “Старожили цієї місцевини розповідають, що відстань від одного берега річки до іншого сягає близько п’яти кілометрів”, - продовжує розповідь Андрій.

До Старої Ушиці можна дістатися як власним автомобілем, так і міжміським транспортом. Селище розташоване за 150 кілометрів від Хмельницького, якщо їхати через місто Кам’янець-Подільський, або за 100 кілометрів, якщо через Дунаєвецький район.

На заліснених схилах Дністровського водосховища розміщено філіали дитячо-юнацької спортивної бази Хмельницького центру фізичного виховання молоді та Хмельницької школи з веслування на байдарках і каное, діє рятувальний пост, три рибгоспи, а також Дністровське басейно-водне об'єднання та паром. У північно-західній частині селища діє Староушицький обласний дитячий оздоровчий санаторій “Дністер”, при якому функціонують навчальний та лікувальний корпуси.

Довідка

У зв’язку з спорудженням Новодністровської гідроакумулюючої станції і створенням Дністровського водосховища в кінці семидесятих років минулого століття велись підготовчі роботи по переселенню жителів на нове місце проживання за п’ять кілометрів у новозбудоване селище Стара Ушиця (1980 pік). Старе село повністю затоплено в 1980 році.

Історія

Стара Ушиця вперше згадується в літописах у 1144 році як місто Душиця. В околицях колишнього міста виявлено залишки пізньопалеолітного поселення та поселення трипільської культури, а також рештки городища скіфських і давньоруських часів. Великих змін Стара Ушиця зазнала у післявоєнні роки. В цей час було здійснено житлове та культурне будівництво селища. Загальна площа Старої Ушиці займає більш ніж п’ятсот гектарів. У Старій Ушиці вирощують лікарські рослини: ромашку, м’яту, наперстянку, нагідки та інші. Також діє цех по виробництву ефірного масла з м’яти.