Елена
44 роки, телець, познайомиться з хлопцем у віці 25-45 років
Anne
Мені здається, люди недооцінюють, наскільки війна змінила українських жінок.
Незворотно змінила.
Я не буду зараз говорити вам про глянцеву героїзацію жіночого виснаження. Цього і так досить.
Я про те, як війна перепрошила психіку всіх без виключення жінок.
Втрата дому, необхідність виживати, адаптуватись в крайніх умовах життя...
Мені тут писали в коментарях, що жінки живуть і народжують біля лінії фронту. Так, живуть і народжують. Чи це є нормальним ходом речей? Ні, не є.
Чи є це реальністю? Так, це реальність.
Це шалена адаптація, це намагання втримати психіку в порядку кожної секунди. Кожної секунди - необхідність виживати. Кругом.
І мене дуже тригерить те, що в суспільстві іде розподіл жінок на правильних і неправильних. На тих, хто залишився. І тих, хто виїхав. На тих, хто “достатньо страждав”. І тих, кому “було легше”.
Наче ми не один народ, який розірвала війна. Нас вона рве і досі на шмаття - наше єдине тіло, єдине поле, на якому ми заколосились.
Наче жінка, яка ночувала в метро під обстрілами - не має спільного з жінкою, яка мила підлоги в чужій країні і плакала в орендованій кімнаті від безсилля і самотності.
Наче жінка, яка залишилась в Україні - не проходить свій власний пекельний шлях.
Це дуже небезпечний суспільний процес. Який просто зась ігнорувати!
Бо поки жінки гризуть одна одну за право називатись достатньо постраждалою - ніхто не кричить про масштаб травматизації.
Про те, що війна вдарила по жіночій психіці масово. Хоч і по-різному.
Я бачила жінок в Іспанії, які вчили нову мову після 40-50-60 років, працювали на будь-яких роботах, проходили приниження, страх втрати документів, страх залишитись без житла, без грошей, без підтримки.
І я бачила жінок в Україні, які роками живуть в хронічній повітряній тривозі, в нервовому виснаженні, в очікуванні поганих новин, в страху за дітей і близьких.
Я буду кричати, що ця війна руйнує всіх, просто в різних формах!
У когось — ПТСР.
У когось — безсоння.
У когось — емоційне оніміння.
У когось — гормональні збої.
У когось — агресія.
У когось — втрата здатності довіряти людям.
У когось — постійна тривога навіть в безпеці.
Дівчата, ми переживаємо колективну спільну катастрофу!
Антураж, звичайно, підтримує. Нервова система там, де не падають бомби - звичайно, відновлюється.
Але особисто мені потрібно було чотири мирних роки, щоб вийти зі стану дезорганізації, тотального страху, і почати жити. Дозволити собі жити і говорити про життя.
Знаєте, коли я втікала на евакуаційному потягу в перші дні війни, ми їхали набиті в вагон, як кілька. Я пропахла димом, бо ми жили в підвалі, там побудували пічку і так грілись і їли.
Коли ми вийшли в Закарпатті на пероні, і моя собака, яка терпіла дуже довго, попісяла, до мене підійшов якийсь чоловік і почав стидати. Я тоді відчула що буде ця сепарація. Тотальна і жорстка.
Я живу в Іспанії вже кілька років. І я вам чесно скажу:
Еміграція через війну - це не нове красива життя.
Це часто розвал психіки, ідентичності і опори. Плюс рідні в Україні. І друзі гинуть. Подвійний удар.
А ще це коли ти в дорослому віці вчишся жити заново, шукати житло хоча в тебе була своя хата ще вчора.
Шукаєш роботу, бо інтеграція потрібна, намагаєшся вчити мову коли в тебе одночасно мільйон задач.
Збираєш себе і свій світ по шматках.
І одночасно відчуваєш провину за те, що вижила. Що не залишилась там. Що тобі повезло.
Я втекла з рюкзаком з документами, з трусами і собакою. І коли вже опинилась в Іспанії, стало питання одягу, бо я була в зимовому, в тут вже було тепло. Моя клієнтка, до якої я приїхала перечекати війну, повела мене в магазин. Я фізично не могла купити собі сукню. Мене ламало від цього сорому, що я поїхала. Я купила її, а потім виправдовувалась сама перед собою.
Але я не збираюсь мірятись болем з жінками, які залишились в Україні.
Бо це не спорт, ні, вашу мать!
І мені здається, що цей розкол дуже вигідний комусь.
Бо поки жінки воюють одна з одною в коментарях — ніхто не помічає, наскільки сильно війна змінила нас усіх. І ніхто не помічає, що нас винищують з усіх боків.
І це масштабне винищення і сепарація суспільства. Давайте не піддаватись цьому! В кого сукня краща, чи в кого що за вікном.
Якщо вам буде легше від того, то пальми і море з часом стають звичними. Я навіть не ходжу на пляж, бо мені і не хочеться, і немає коли.
Особисто я намагаюсь і працювати, і навчатись, і стабілізувати своє життя. Бо я відповідальна і за себе, і за моїх рідних яким я допомагаю в Україні.
І ще скажу різницю. До війни я була більш налякана життям. А зараз я чітко знаю: людська психіка здатна адаптуватись до того, що раніше здавалось неможливим.
І багато українок тепер це знають про себе теж.
Ми стали менш наївними, менш залежними, менш готовими терпіти. Не прив’язаними до ілюзії стабільності.
І це вже неможливо “розбачити”.
Війна не зробила жінок однаковими. Але вона дуже багатьох жінок зробила сильнішими, автономнішими і одночасно - страшенно втомленими.
І замість того, щоб жерти одна одну — можливо, варто нарешті побачити масштаб того, через що проходить жіноча психіка під час війни.
Не закривати очі. А підтримувати одна одну. Як сестри. Бо жіноча сила, ще й об'єднана в одну спільну хвилю, не дивлячись на різницю - це рушійна сила.
Я кажу, ні війні! Ні локально, ні тотально. Це свавілля почне закінчуватись тоді, коли ми будемо об'єднуватись, а не роз'єднуватись
І не заради символів. А заради життя
Сповідь одного автора.
Ogma
121.05.26, 12:13
Автор замахивается на святое! На бизнес больших дядь и тёть...
221.05.26, 14:03Відповідь на 1 від Ogma
Автор замахивается на святое! На бизнес больших дядь и тёть...автор розкриває правду....
Коментарі
Ogma
121.05.26, 12:13
Автор замахивается на святое! На бизнес больших дядь и тёть...

Anne
221.05.26, 14:03Відповідь на 1 від Ogma
автор розкриває правду....