Чи є криптовалюта надійним платіжним засобом?
- 15.09.21, 22:59
![](https://ic.pics.livejournal.com/ext_5420430/86743132/328818/328818_900.jpg)
9 червня 2021 року Сальвадор став першою країною в світі, яка прийняла закон про визнання біткоїнів легальним платіжним засобом, який набуде чинності 7 вересня.
Всесвітній банк відмовився допомагати Сальвадору у впровадженні біткоїнів через вплив майнінгу на екологію і проблеми з прозорістю. А на думку керуючої директорки Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої, криптовалюта (той же біткоїн), може стати платіжним засобом в майбутньому, але поки вона далека від цього.
У МВФ підкреслили, що країни, в яких криптовалюти мають статус національної валюти або законного платіжного засобу, можуть отримати внутрішні нестабільні ціни, а також неможливість боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
У той самий час в Туреччині та Китаї заборонили операції з криптовалютою через спекуляції і відмивання грошей з її допомогою.
Як стверджують прихильники цифрових грошей, криптовалюти зручні у використанні, анонімні і спрощують багато фінансових операцій. Але чи так це насправді?
![](https://ic.pics.livejournal.com/ext_5420430/86743132/329118/329118_900.jpg)
Криптовалюта не має єдиного курсу. Курс біткоїнів може змінюватися кілька разів на день. Його різкому падінню, наприклад, може сприяти твіт медійної особистості.
Більшість криптовалют децентралізовані, у них немає єдиного банку, який контролював би всю систему. Їхній курс залежить безпосередньо від довіри користувачів. Як приклад, в липні 2017 року курс біткоїнів впав з 2,6 тисячі доларів за одиницю до 1,9 тисячі доларів тільки через те, що хакери зламали одну з найбільших біткоїн-бірж, але не сам біткоїн.
Використання анонімності злочинними співтовариствами.
Покупців криптовалюти ніхто не може захистити, наприклад, коли жертви шахраїв переводять свої кошти в біткоїни, і такі перекази можна заблокувати.
Через неможливість простежити, хто саме є власником криптовалюти, вона користується популярністю у хакерів, торговців зброєю і наркотиками. Таким чином, криптовалюта спрощує обіг коштів між злочинними угрупованнями.
Наприклад, в цьому році українськими правоохоронцями припинено діяльність кількох злочинних груп, які організовували псевдобіржі по імітації торгів на міжнародних біржах і криптовалютних проєктах.Таким чином, зловмисникам вдалося вкрасти майже 10 млн доларів у ошуканих громадян, які згодом були переведені в криптовалюту.
З огляду на анонімність, втрачені біткоїни неможливо повернути: як це трапилося з програмістом Джеймсом Хауеллсом, який втратив свій жорсткий диск, на якому зберігалися дані про 7500 біткоїнів, який не зумів довести, що саме він є власником втрачених біткоїнів. Крім того, система настільки безпечна і анонімна, що в разі втрати секретного ключа, відновити його неможливо.
Хакери і їхні нові віруси
Деякі хакери знайшли способи заробітку на криптовалюті. Крім того, що біткоїн-гаманець може бути вкрадений через уразливість операційної системи комп'ютера, хакери придумують нові засоби видобутку криптовалюти шляхом поширення вірусів-майнерів.
Основний спосіб установки вірусу-майнеру - це інсталятори рекламного програмного забезпечення, поширювані за допомогою соціальної інженерії. Користувач шукає легальне ПЗ в Інтернеті. Але на пошуковій видачі йому трапляються посилання на шкідливі ресурси, де він і викачує дане шкідливе програмне забезпечення під виглядом нормальної програми.
Після того як вірус встановлений, він починає здійснювати обчислювальні операції на комп'ютері жертви. В результаті цього зловмисник отримує винагороду, що переводиться на його гаманець.
Таким чином, ще дійсно рано говорити про те, що криптовалюта є безпечним і надійним платіжним засобом в світі.
2
Коментарі
Дождь!
116.09.21, 10:52
Відповідь на запитання в заголовку: Так
Крилами віри
216.09.21, 23:23
Чорт побрав, а як же вони вкрали надійний долар, а потім перевели у Біткоін?
Наразі Біткоін є електронним золотом яке спочатку треба вивести фіатною одиницею, а вона обмежена, завищена сума вимагає верифікації з паспортом і фото.
Тобто Біткоін більше 1000 долар анонімно ви не виведете, а магазини напевно теж працюють під верифікацію так що зброю і наркотики без паспорта не купите.
Крилами віри
316.09.21, 23:40
Вкрасти Біткоін дещо важче чим долар, і вивести Біткоін без паспорта і фото, обмежено сумою. А решта Біткоін мало краще за долар, Біткоін важко підробити, вкрасти, вивести надмірну суму, його курс дійсно хлипкий. Сьогодні Біткоін не залежить від політики і цим убезпечує українців та можливо надійніший ніж депозит в Банках.
Крилами віри
416.09.21, 23:42
Ще криптовалюту застосовують як цінний документ Акція. Ось вам український проект
https://bill-mill.com/register?referrer=00021440
Lulu
517.09.21, 12:04Відповідь на 4 від Крилами віри