Нудне. Трохи про "офіційне" лікування та неофіційне "лікування")
- 14.12.19, 22:39
Нерідко доводиться знайомим, друзям та й незнайомим (інтернет знищує всі кордони та межі) коментувати черговий фейк щодо лікування раку. Чого тільки не було. Сода, антипаразитарні препарати, лимони, "методика Шевченка", АСД, абрикосові кісточки тощо.
З часом від однотипних запитань та однотипних відповідей (що нового розповіси про фейки?) я трохи втомився. Якщо більш точно - навіть не трохи. Так, вірити в казку, що існує якась чудо-суміш чи чудо-речовина, яка лікує однаково всі раки, саркоми, лейкози та лімфоми та інші онкологічні хвороби не залежно від їхнього виду, від стадії, та взагалі не залежно не від чого - набагато приємніше, ніж слухати чесну інформацію. Наприклад: ми не можемо вилікувати хворобу, але є шанси, що ми отримаємо ефект, що зможе продовжити очікувану тривалість вашого життя. Така інформація неприємна, нудна. А якщо ще й в деталі занурюватися - взагалі складна для розуміння.
Тому завжди буде вистачати людей, для яких казкові версії будуть приємнішими.
Я не планую вступати в дискусії. Але трохи інформації я дам. Щодо підходу до лікування, коли ми кажемо про серйозні підходи, про доказову медицину.
Це не переконає явних "сектантів". Та й мети такої я перед собою не ставлю. Але це може бути цікавим для тих, хто захоче трохи розібратися.
Отже, візьмемо хворобу для прикладу - рак легенів.
Скільки це хвороб? Якщо брати по підходам до лікування.
Думаю, що відповідь часто буде - одна.
Я всі перелічувати не стану. Просто вкажу кілька варіантів з різними підходами до лікування:
1. Дрібноклітинний рак легенів.2. Недрібноклітинний рак легенів:2.1 Аденокарцинома2.2 Плоскоклітинний рак легенів2.3. Інші підвиди недрібноклітинного раку легенів.
Окрім цього в лікуванні недрібноклітинного раку легенів мають значення:
- наявність чи відсутність EGFR-мутації- наявність чи відсутність ALK-мутації- наявність чи відсутність BRAF-мутації- наявність чи відсутність експресії PD-L1
Знову ж таки, це не все. Але кожен з перелічених факторів впливають на те, яке лікування буде рекомендоване пацієнту.
Це не та історія, де пропонується рак легенів лікувати так само, як і рак прямої кишки. А також те саме пропонується для лікування раку яєчників та лімфоми. Тут один рак легенів - різні рекомендації в залежності від типу пухлини та наявних мутацій (а також різні плани лікування в залежності від стадії та купи інших показників).
Я навмисно пошукав загальнодоступне відео, де був би виступ на тему лікування раку легенів. На жаль, показових українських не знайшов (поки що не дуже є популярним вивантажувати це в YouTube, я так розумію), тому скористаюся тим, що знайшов. На відео обговорюється лікування тільки одного виду раку легенів: ALK-позитивного недрібноклітинного раку легенів.
Є сенс просто подивитися (можна не все), щоб зрозуміти сам підхід.
Сподіваюсь, що хоч одному читачу на I.UA це буде цікаво та корисно. Принаймні, я спробував.
P. S. навіяно спробами агресивних пропозицій почитати/подивитися те, що з першого погляду та перших абзаців вже оцінюєш, як низькопробний сурогат (як людина одразу може по запаху виявити зіпсовану їжу - тобі не обов'язково їсти все, щоб переконатися, що воно зіпсоване).
7
Коментарі
Catty_DElux
114.12.19, 22:57
Это всё фигня, никому не нужная. Потому что, кто верил в силу касторки против рака, так и будет верить.
Вы вот лучше об этом расскажите. Почему???
Цитата: По протоколу лечения, который действует в Украине, сделали все.
https://tsn.ua/ru/dopomoga/v-srochnoy-pomoschi-neravnodushnyh-nuzhdaetsya-trehletniy-ilya-1459893.html
Протоколы не пересматриваются? Мы Зимбабве? Некому/нечем/незачем лечить?
Онколог
214.12.19, 23:05Відповідь на 1 від Catty_DElux
Протоколи лікування в Україні на сьогодні - це просто ЖОПА. Наприклад, протокол лікування лімфом не переглядався з 2013 року (!). Нам нібито дали право користуватися протоколами міжнародними. Наприклад - NCCN. Але є одне але. Їх треба кожному (КОЖНОМУ) лікувальному закладу перекласти українською мовою та затвердити наказом по закладу. Тоді це законно. Перекласти ніхто не може (дуже великий обсяг, на що ані часу, ані грошей, якщо користуватися послугами перекладачів, немає). І найприкольніше. Один лікар здогадався спитати у NCCN дозвіл на переклад. І з NCCN відповіли...
Онколог
314.12.19, 23:06Відповідь на 1 від Catty_DElux
...І з NCCN відповіли, що вони такий дозвіл надати не зможуть.
Навіть, якщо ти знаєш англійську - ти користуватися легально рекомендаціями NCCN не маєш права...
Так що, питання протоколів в нашій країні - це дуже сумне питання. І тут - мрак. Сподіваюсь, що можливе колись вирішення цього питання. От тільки не знаю, коли. Та чи дійсно можливе.
Catty_DElux
414.12.19, 23:11Відповідь на 3 від Онколог
Любой объем, тем более на гос.уровне, постижим) это я как переводчик говорю. Жаль только, что из-за таких формальностей...
Онколог
514.12.19, 23:11Відповідь на 1 від Catty_DElux
Ще одне. Про Зімбабве. Я не знаю, яка якість лікування в Зімбабве. Але є в мене враження, що у нас організація надання медичної допомоги в сенсі правового поля може виявитися гіршою, ніж в Зімбабве... Не впевнений, звісно, але...
Онколог
614.12.19, 23:11Відповідь на 4 від Catty_DElux
Не просто жаль. Це - на межі катастрофи, як на мене.
Онколог
714.12.19, 23:12Відповідь на 4 від Catty_DElux
І я на 1000 (тисячу) відсотків погоджуюсь - на рівні держави це можливо було б зробити. Але все це скинули на рівень кожної лікарні. І перетворили задачу в нездійсненну.
Catty_DElux
814.12.19, 23:17Відповідь на 3 від Онколог
Онколог
914.12.19, 23:19Відповідь на 8 від Catty_DElux
Я точно не пам'ятаю. В мене склалося враження, що вони не надають БЕЗКОШТОВНИЙ дозвіл на переклад. Але, враховуючи, що той лікар, який здогадався спитати дозволу - це не я, то я не гарантую точність моїх припущень.
Гість: _ _ vs __
1014.12.19, 23:23Відповідь на 1 від Catty_DElux
учись лечить себя сама)