хочу сюди!
 

Инна

43 роки, овен, познайомиться з хлопцем у віці 37-54 років

Памяті Квітки Цісик

                Вперше, коли почула спів Квітки Цісик, здавалось, що моя душа і серце співають разом з нею, а сльози просто неможливо було спинити. Цей спів, вже ніколи не забути і він завжди зі мною. Вшануймо пам"ять цієї видатної співачки,  вона -  приклад відданості своїй Батьківщині навіть за її межами .    . Донька українських емігрантів, Квітка Цісик (4 квітня 1953 Квінс, Нью-Йорк - 29 березня 1998) записала два лазерні диски українського фольклору та своїх улюблених пісень під назвою «Квітка» та «Два кольори». «Ця збірка пісень є бажанням мого українського серця вплести радісні нитки в розшарпане життям полотно, на якому вишита доля нашого народу».                                                    *************            4 квітня 1953 року в нью-йоркському районі Квінс у родині Іванни та Володимира Цісиків, післявоєнних емігрантів із заходу України, народилася дівчинка, якій дали ймення Квітка. Материнське дівоче прізвище було Лев, походила вона із Коломиї. П'ятирічною Квітка опанувала скрипку, допомагав у цьому тато – славний концертний скрипаль, який навчався у Львівській консерваторії і згодом викладав в Українському музичному інституті Америки. Акомпанувала Квітці її старша сестра Марія (народжена в концентраційному таборі в Німеччині 1945 року). Марія Цісик – знана у світі піаністка, була директором консерваторії у Сан-Франциско, вела майстер-класи у Карнегі-Холі. Хоч Квітка непогано грала на скрипці та роялі, маючи рідкісне колоратурне сопрано, вона вчилася у хранителя віденської оперної традиції Севастіана Енгельберга, закінчила Нью-Йоркську консерваторію. Ще студенткою Квітка, яка взяла собі псевдо Кейсі від ініціалів KC, не відчувала жодних труднощів у різних музичних стилях. Її навперебій почали запрошувати джазові, поп- та рок-зірки. Цісик допомагала Роберті Флек, Бобу Джеймсу, Девіду Санборну, Майклу Болтону, Карлі Саймон, Лінді Ронстад, Мікіо Масуо, а також Квінсі Джонсу – найпотужнішому аранжувальнику-продюсерові Америки, який відкрив феномен Майкла Джексона. До слова, з майбутнім королем поп-музики Квітка часто співала в хорі. Кейсі часто брала участь у комерційних проектах. За допомогою її витонченого співу створювали свій імідж корпорації Coca-Cola, American Airlines, Sears, Safeway, Starburs та інші. Варто подякувати чоловікам Квітки Цісик за україномовні альбоми, за ту насолоду, яку ми нині маємо. Обидва рази Квітка була заміжня з музикантами: перший чоловік – композитор-аранжувальник Джек Корнер, другий – інженер звукозапису Ед Ракович. Перший диск "Songs of Ukraine" (Пісні України) був записаний у 1980 році, а "Two Colors" (Два кольори) у 1989 році. Між записами відбулися розлучення з Джеком і шлюб з Едом (йому вона народила сина Едді). Проте всі троє працювали над створенням обох альбомів. Завдяки професійності, душевній вдачі, щедрим гонорарам Квітка для запису альбомів зібрала найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорка, тих, кого собі навіть не могли дозволити відомі поп-зірки США, партії рояля виконувала старша сестра. Як результат – два альбоми, яким немає рівних в українській легкій музиці. 1990 року два диски були номіновані на "Греммі". Якась зла доля пройшлася над жіноцтвом дружної сім'ї Цісиків. Спочатку, в 1994 році, померла Іванна, у 1998-му Квітка, у 2003-му Марія. Діагноз один і той же: рак грудей. На далекій американській землі в знак пам'яті про Квітку Цісик, її нев'янучий талант, засновано Фонд підтримки музично обдарованих дітей; на пам'ять про Марію – Фонд "Адже життя прекрасне", що акумулює кошти на закупівлю мамографічного обладнання для України.
                Тобі, ніжна й незабутня Квітко України й Діяспори, присвячую.
Тоня Білоус (СД, Бельгія)
Я - КВІТКА Я - квітка степова, Я - всих і нічия. Я сонцева коханка, Я вітра забаганка. Полин - купіль моя, Пірнай - і я твоя. Я - квітка лугова, Гойдаюсь в травах я. Я у вінку співанка, Пелюсткова веснянка. Вуста з нектаром я, Відпий - і я твоя. Я - квітка польова, У житі бавлюсь я, Я - жайворонка любка, Грайливая голубка. Купальська врода я, Милуйся! Я - твоя. Я квітка у гаю, Царюю як в раю: В промінні ніжусь я, Під трелі солов'я. Жаги оздоба я, Вдягни - і я твоя. Я - квітка лісова, Купаюсь в росах я, Я громова любаска, Дощу - жадана ласка, Духмяний килим я, Ступи - і я твоя. Одне лиш прошу, пам'ятай: Не рви мене і не ламай. Землі, життя - оквіта я. Я - всих, твоя і нічия.         
               Це один з тих записів, які неможливо просто прослухати один раз – і відкласти в сторону. Втім, кожного, хто чув платівку "Два кольори", запевняти не потрібно – раз увійшовши в серце, Квітка Цісик залишається там назавжди. Відтепер маємо можливість слухати і перший її альбом, "Пісні з України". Вона так і не встигла приїхати на Україну з сольною програмою, не встигла записати третій альбом... Але її спів – він живе, і досі приносить в світ тихе світло, і викликає бажання дізнатися більше, пізнати глибше. Дивовижний голос, дивовижне вміння лагідне – нести силу і красу легко, радісно. Такого не навчають на студіях, це вміння приходить тільки із серця, в якому живе любов – не інакше. Та й хіба ж стане хтось заперечувати, що справа тут не в колоратурному сопрано, а в тому, що заспівала не просто голосом – душею... Зрештою, то невдячна справа – описувати словами красу, яка зовсім не в словах. Тому – слухайте. Слухайте неодмінно, даруйте ці платівки собі, дітям, друзям, знайомим і незнайомим – нехай в наш світ приходить тиха радість...

Антон Йожик Лейба

*************************************************************************************************************************

http://www.umka.com.ua/ukr/catalogue/singers/kvitka-kvitka-cisyk-songs-of-ukraine.html http://www.umka.com.ua/ukr/singer/kvitka-kvitka-cisyk.html
11

Коментарі

Гість: kalyna

129.03.09, 11:18

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Чудово! Я дуже люблю її пісні...Слухаю постійно..Душа "перевертається"....Дякую за те, що теж шануєте та пам"ятаєте!!!!

    Гість: cheremshyna

    229.03.09, 14:40

    Чудова жінка!!! Надзвичайний голос, який за душу бере!!!! Шкода, що пішла від нас так рано... Дякую за пам'ять!!!!!!

      329.03.09, 14:54Відповідь на 1 від Гість: kalyna

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Чудово! Я дуже люблю її пісні...Слухаю постійно..Душа "перевертається"....Дякую за те, що теж шануєте та пам"ятаєте!!!! Як приємно, зустріти тут шанувальників творчості цієї співачки. Дякую сердечно

        429.03.09, 15:02Відповідь на 2 від Гість: cheremshyna

        Чудова жінка!!! Надзвичайний голос, який за душу бере!!!! Шкода, що пішла від нас так рано... Дякую за пам'ять!!!!!! Співала душею і серцем
        Дякую , що теж її відчуваєте

          Гість: citTer

          529.03.09, 15:25

          Виконавців із середовища української еміграції чув багато. Навіть в часи союзу вони до нас проникали. Голос Квітки перевернув всю мою уяву і зруйнував стереотипи про певну шараварщину в цьому середовищі. Стосовно цього, Квітку і не варто прирівнювати. Вона незрівнянна своїм талантом, вокалом, красою голосу і цією сворідною ноткою туги за рідною Україною.
          Там в Америці, із потужним шоубізнесом, її артистична діяльність в деякій мірі виглядала, як аматорство, хоббі, але постать її як артистки у нашому розумінні та сприйнятті, - це зірка першої величини. Талант, Божий дар, що появляється на світ не часто. Немилосердна доля, такі люди йдуть від нас передчасно. І я сумую з цього. Дякую вам за цікаву та обширну інформацію. З дебютом! Пишіть!

            629.03.09, 15:30Відповідь на 5 від Гість: citTer

            Дякую, приємно, що шануєте. До Вашого коментаря навіть нема що додати - все правильно Ще раз, дякую сердечно

              Гість: citTer

              729.03.09, 15:32

              і спасибі за мою найулюбленішу композицію "Де ти тепер"

                829.03.09, 15:37Відповідь на 7 від Гість: citTer

                і спасибі за мою найулюбленішу композицію "Де ти тепер"Слухайте на здоров"я

                  930.03.09, 22:31

                  я щасливий, що на початку 90-их побував на її єдиному концерті у Львові - тепер завжди сльози навертаються, коли чую "Два кольори" в її виконанні. І донечку свою першу назвав Квіткою!

                    1030.03.09, 23:47Відповідь на 9 від PORA

                    я щасливий, що на початку 90-их побував на її єдиному концерті у Львові - тепер завжди сльози навертаються, коли чую "Два кольори" в її виконанні. І донечку свою першу назвав Квіткою!Дуже дякую Ви молодець, що назвали так доцю,мені дуже подобається це ім"я. .Цілуйте від мене свою Квіточку

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна