Думки, що не дають мені спокою (продовження)
- 16.02.09, 15:15
- Авторские РАЗМЫШЛИЗМЫ
До попередньої теми маю продовження..
Знов про слова.
Тепер про слова "правда" та "ложь", "обман", "долг" (особливо про "долг")
Маю невеличку передмову. Все частіше і все більшу увагу я приділяю словам. Бо слова - це вираз думок людини. А думки людини - це те, що впливає на все її життя. І часто відповідь в бідах людини - постійні невдачі, негаразди, нещастя, (ох, здається, народжується і четверта тема для розмислень...), криється в її думках, в її світогляді, ставленні до життя, в оцінці та сприйнятті світа і таке інше.
Через слова, при розмові, чи при написанні тексту, людина розкриває свої думки. Незалежно від того, чи бажає цього людина, чи не бажає - розкривається практично повністю. Слова, їх порядок в реченні, логічний наголос, інтонація та інші характеристики придають їм зміст. Утаювання цього змісту - дуже складна, практично неможлива робота. Наприклад, коли людина мерзне - її тіло починає тремтіти, а коли спекотно - пітніє. Коли відчувається жага чи зголоднілість - людина налаштовує свої думки на пошук їжі, і навіть її розмови стають або з використанням слів про щось їстівне, або із натяками на харчі та поживні страви. Коли людина боїться або радіє - у неї починає частіше битись серце, з'являються рум'янці... Такі прояви неможливо приховати (ну, тобто ДУЖЕ-ДУЖЕ-ДУЖЕ складно це зробити... бо без самоконтролю це відбудеться природнім шляхом, а для отримання контролю потрібна очикуваність чи спланованість події, а постійно передбачити, планувати та контролювати все, що відбувається та буде відбуватись навколо - дуже-дуже........)
Так само, на мою думку, та за моїми спостереженнями, видають себе і думки людини про неї саму, і про її позіціювання в соціуму та світі вцілому. ("правда","обман", "ложь", "долг" - ці терміни мають значення лише в людському соціумі. Соціальні "вказівники").
Людина, використовуючи ці слова, передає із ними контекстну інформацію про себе.
Візьмемо для прикладу слово "долг" (розглядаю це слово, бо українсьий "аналог" - "повинність" має інші коріння та зміст, і синонім саме терміна слова "долг" я поки що не знайшов).
Люди кажуть "я должен". Постійно кажуть. І навіть не замислюються над тим, що ж вони насправді кажуть..
Наприклад, вони кажуть: "Я должен учиться на отлично". Це добрий вираз, нас всіх навчають саме так і мислити... Але що ж він означає? Що людина ЗОБОВ'ЯЗАНА це робити.. а якщо не стане - то її покарають. А хто покарає? Звісно-ж, ті хто перший помітить відхилення від обов'язку, той і покарає. І зробить це настільки жорстоко, наскільки це буде продиктоване його власною мірою дозволу. Хтось скаже: "хей, вчись краще! Ти ж маєш вчитись на відмінно!!!", та відпустить. А хтось ще відлупцує... А хтось ще й вижене з навчального закладу... Останнє - взагалі дурість. Кому ж людина ВИННА навчатись, як не тім, хто її виженяє з навчального закладу?! Навіщо накладати цю неволю на людину, і потім виженяти її?
Я вже мовчу про те, що ВСІ ЛЮДИ В СВІТІ ВЧАТЬСЯ НА ВІДМІННО!!!!! Просто тому, що кожен вчиться "відмінно" від іншої. "Все люди учатся по-разному. Я учусь не так, как учишься ты. Моё обучение другое (отличнное от твоего). Те знания, которые я получу - отличаются от твоих". А англійці навчаються не на "відмінно", а на "Ace", тобто на "майстер-клас", на "Ас", на "100%"... бо їх оцінювання йде у відсотках від можливого отриманого результата. І женяться там не за тим, щоб вчитись "не так як всі", а за тим, щоб навчання надало найбільшого показника.
Продовжуємо тему "должен": "Я должен платить налоги государству", - як вам цей вираз? Знайомо?
Ну... про те, що "государ-ство" - це просто спілка государів, я всеж напишу. Коли у тебе є один брат - це просто брат. Коли братів багато - то це вже "братство". Коли у тебе є один государ (цар, керівник)- то він просто государ (цар, керівник), а коли їх стає багато - вони перетворюються на государства, царства, керівництва... Все те ж саме, просто замість однієї людини ви вже працюєте на велику кількість... і кількість ця нічим не обмежена (-: (А зараз модно ховати царства, государства та керівництва під модними назвами "рес-публіка", "корп-орація", "край-іна").
Але ж повертаюсь до основної теми. "ДОЛЖЕН" - "ДО - ЛЖЕН".. Нічого не нагадує? "ПОВИНЕН" - "ПО - ВИНЕН"
короткий словник-тлумачник:
"долг" - "доведение ложью"
"повина" - "зобов'язання неіснуючою провиною, виною"
"Ты должен работать на работе" = "Ты доведен ложью до необходимости "раб-бот-ать" (відкладаю це слово на ваш власний розсуд) на "раб-бот-е"
"Я должен быть примерным гражданином" - "Я доведен ложью до необходимости соблюдать кодекс "примерного поведения гражданина", диктуемый текущим социальным устроем"...
"Долг перед государством" "Долг крови (я должен любить родных)", і так само "Я повинен працювати, бути люб'язним (люде-боязним - боятись людей, яким я винен), дотримуватись закон (ЗАКрытыйОбмаН) - все це доведення обманом...
пропущені літерки, недосказані слова...
"правда" = "правления узда" (TRUE = "TO RULE", тобто, інформація для тих, хто керує)
"обман" = "обратная манипуляция" (FALSE = "FOR ELSE", тобто, інформація для всіх інших)
... можливо про останні слова я потім напишу більш розвернуто... але зараз не стану.
трішки сумно стало після того, як все це виклав в вигляді тексту, випустив з думок та дозволив відтворитись в словах, реченнях та змістовому тексті врешті...
але і спокійніше теж стало. Таке враження, що гора з плеч зпала...
Бажаю вам бути щасливими!
Ваш, Калакуцький Микола.
P.S. А продовженя теми розмислення над словами та життям ще обов'язково буде... і точно не один запис, а ще багато.
Шлях тільки-но розпочався
Коментарі
Маниа4ег
116.02.09, 15:30
почём Задорнова покупал?
Маниа4ег
216.02.09, 15:36
Будь лаконичен. Чем больше слов, тем глубже теряется суть. Иначе - если твоей целью стоит ввести собеседника в заблуждение, тогда ты этой цели достигаешь. Если же тебе нужна польза от человека - будь лаконичен.
Девочки-постоянные читательницы, где же вы???
Маниа4ег
316.02.09, 15:38
ты ее уже читал но все же
http://pskov.kp.ru/daily/24235.3/434554/
Гість: iris s
416.02.09, 18:15Відповідь на 2 від Маниа4ег
я тут
Ханік
516.02.09, 23:50Відповідь на 3 від Маниа4ег
до цього не читав цю статтю...
дякую за посилання.
прочитав із великим задоволенням (-; Багато чого нового дізнався з інших мов, і ще багато ствердилось з того, в чому сумнівався.
Гість: nice_lad
617.02.09, 23:41
Я извиняюсь заранее, но это мои мысли : Что у Калакуцького, что у маньячига, выдумки и игра со словами придуманные нашим уж очень "умным" умом. Так, що я б не дуже вірив у ці слова . ДО КОЖНОГО СЛОВА МОЖНА ЩОСЬ ПРИСОБАЧИТИ ТА НАФАНТАЗУВАТИ.
Ханік
717.02.09, 23:53Відповідь на 6 від Гість: nice_lad
можна (-;
це точно
Гість: nice_lad
817.02.09, 23:58Відповідь на 7 від Ханік
Ой я не глянув чи ти на сайті! Привіт! Хоч хтось не спить, а то сумно хворію та всякі мерзенні думки лізуть в голову
Ольга Дикая
918.02.09, 00:05
Я не понимаю зачем придумывать замену. У меня слово "должна" означает то что я сама для себя определила. Я это СЕБЕ в первую очередь должна. И когда я говорю например фразу "В старости я должна обеспечивать родителей", то я не вижу никакого смысла искать какие-то другие слова чтобы сказать это предложение...
Ханік
1018.02.09, 03:05Відповідь на 9 від Ольга Дикая
Не бери дурного в голову.Кажи що хочеш та як хочеш.
Ти ж бачиш, всі зійшлись на тому, що все це моя власна маячня, хня, і окрім мене та Задорнова - більше нікому не цікаво і не потрібно.
Ви перемогли. Я більше не стану із вами сперечатись на цю тему.
Висловлюйте свої думки як вам зручно, не замислюйтесь ані над чим