хочу сюди!
 

Наташа

50 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 44-53 років

Категорія "прекрасне"

       Серед найкращих цінностей людства, якими є істина, добро і краса, краса посідає особливе місце в житті людини. Вона здавна була об"єктом дискусій, зіткнення різних думок і уявлень. Важко визначити, коли у мові з"явилося поняття прекрасне, проте відомо, що історичні уявлення про красу нерідко суперечать одне одному. Від чого ж залежить уявлення про красу, яким є її вимір, які відтінки властиві їй?
       У слов"янській поезії вродливу дівчину порівнюють із ласкавим сонцем - "красна дівка" (від кольору і тепла сонця). А от для країн Сходу таке порівняння традиційно неприйнятне. Навпаки, тут поети порівнюють дівчину із місяцем. Яке порівняння є більш вдалим? Скажемо так: кожне з них чудове й істинне. В обох діє одна й та ж сама закономірність. Проте вона дає різні наслідки. А це означає, що реальні предмети, що оцінюються як прекрасні, різняться між собою. Отже, прагнення з"ясувати сутність прекрасного, зіставляючи найчудовіші предмети, не має сенсу.



         

     Естетика Ренесансу вводить нову характеристику краси - грацію, що не зводиться до
жодних кількісних визначень. Грація - суб"єктивно неповторна краса, тобто гармонія, що
виявляється не в статичному співвідношенні частин об"єкта, а в його динаміці, виразності, 
русі, розвиткові. 
  
     Про "потворне".
     "Нічне, тривожне, хворобливе, неповноцінне, гниюче, огидне, спотворене, брутальне, непристойне, перекручене, механічне і машинне - усі ці регістри, атрибути й аспекти нелюдського оволодівають людиною та її найближчим світом, її природою й усіма її уявленнями. Вони ведуть людину до розпаду, перетворюють її на автомат, химеру, голу маску, труп, примару, на блощеподібну комаху, виставляють її напоказ брутальною, жорстокою, вульгарною, непристойною, монстром, машиноподібною істотою"
                                                                                       Г.Зедльмайр.


              

 Чи врятує краса СВІТ?

73%, 22 голоси

13%, 4 голоси

13%, 4 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
14

Коментарі

14.03.08, 18:42

Дивлячись на прекрасне (хоча кожна людина по своєму оцінює поняття прекрасного) ми стаємо добрішими, світлішими на наших вустах з"являється усмішка. Хіба ж це не прекрасно!?

    24.03.08, 18:55Відповідь на 1 від IrArmy

    Так , прекрасно!
    Ви читали, що там написано?
    Отже, прагнення з"ясувати сутність прекрасного, зіставляючи найчудовіші предмети, не має сенсу.
    Ви також прекрасна, і чарівна посмішка у вас прекрасна!!! Хіба це не прекрасно

      34.03.08, 18:56Відповідь на 2 від Mamay_

        44.03.08, 18:59Відповідь на 3 від IrArmy

          54.03.08, 19:05

          Прекрасне завжди милує око і спонукає до добрих вчинків. Заради краси і прекрасного йдуть на подвиги. Але в кожного своє розуміння краси. Один подивиться на картину і милується шедевром, а для іншого - це просто малюнок.
          Вираз "Краса порятує світ"... дискусійне питання. Адже скільки воєн і трагедій у світі було через прекрасне. Війни за красунь, війни за чудові землі...
          Дискусувати можна довго, але краса сама по собі слабка і беззахисна - Моя думка, я людина і можу помилятися.

            64.03.08, 19:11Відповідь на 4 від Mamay_

              74.03.08, 20:15Відповідь на 5 від ветеринар

              Ви не філософ?

                85.03.08, 08:33Відповідь на 5 від ветеринар

                  95.03.08, 09:32

                  У вас получился клуб любителей красивой философии!
                  А вообще ты прав (в своей заметке)!

                    105.03.08, 10:05Відповідь на 7 від Mamay_

                    Я ветеринар! А лікар без філософії неможливий - не буде лікарського мислення!

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна