хочу сюди!
 

Natalia

44 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Що обіцяють вердикти Страсбургського суду по правам людини

 

 

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі
Рішення Європейського суду з прав людини за позовами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка очікують вже навесні. Оглядачі майже не сумніваються, що судові ухвали винесуть на користь позивачів. Інтригою ж стане реакція влади.

Європейський суд з прав людини розглядатиме позов Юлії Тимошенко проти України за скороченою процедурою. Суд перед ухваленням рішення ще з’ясує,  чи піддавалася підзахисна тортурам та негуманному ставленню, чи отримувала Тимошенко необхідну  медичну допомогу, а головне – чи є її справа політично мотивованою. Схожі запитання суд у Страсбурзі має й у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Українська опозиція покладає грандіозні надії на рішення цієї інстанції, навіть незважаючи на те, що практика виконання рішень Європейського суду з прав людини доводить, що українська влада нерідко ці вердикти якщо й не ігнорує, то «спускає на гальмах». Про це неодноразово йшлося у критичних резолюціях Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Унікальність позову

Українська опозиція сподівається на звільнення ТимошенкоІ хоча, як зазначила у розмові з Deutsche Welle аналітик Європейського центру політики у Брюсселі Аманда Пол, прецеденти розгляду справ екс-урядовців проти нової влади у цьому суді вже є (йдеться, серед іншого, про справи, наприклад, з Франції та Румунії) унікальність української ситуації у тому, що проти держави позивається ув’язнена екс-глава уряду.

На думку Пол, головною інтригою буде навіть не рішення суду, а реакція української влади. У Києві послідовно переконували світ у незаангажованості українського правосуддя у справах екс-урядовців, які на Заході здебільшого вважають політичною розправою. «Рішення Європейського суду номінально є обов’язковим до виконання. Звичайно, якщо українському керівництву не сподобається ухвала суду, воно може звернутися до так званої "Великої Палати" за повторним розглядом. Але не факт, що судді залишать можливість для апеляції», - каже Пол.

Хаотичні сценарії

Юрій Луценко вже понад рік за ґратамиВодночас, київський політолог Володимир Фесенко у розмові з Deutsche Welle припустив, що навіть передбачаючи результат розгляду справи Тимошенко у Страсбурзі, на Банковій досі не визначилися з тим, як реагувати на очікувану судову постанову.  «Всі події, пов'язані зі справою Тимошенко, свідчать про те, що заздалегідь підготовленого сценарію не було, нема і, можливо, й не буде», - стверджує Фесенко. «Іноді ми просто бачимо зіткнення різних тактик. Це було помітно і влітку, і останні місяці ми бачили різні суперечливі заключні рішення. Тому я думаю влада оцінюватиме різні варіанти, але реагуватиме залежно від ситуації», - прогнозує він.

В одному політологи впевнені абсолютно: навіть позитивні рішення у справах Тимошенко і Луценка не означатимуть їхнього автоматичного звільнення з в'язниці.  "Можна сподіватися на те, що, якщо суд ухвалить рішення на користь Тимошенко та Луценка, це все ж наблизить їхнє звільнення з в’язниці. Але немає певності, що саме так розвиватимуться події», - зазначила Аманда Пол в інтерв'ю Deutsche Welle.

Черговий удар по репутації Аманда ПолАманда ПолЗ цим погоджується й Володимир Фесенко, додаючи, що марно розраховувати й на те, що рішення Страсбурзького суду стане каталізатором для масових протестів в Україні. «Не думаю, що це стане якоюсь вибухівкою, яка кардинально змінить хід виборів і політичного процесу в Україні. Такі очікування були торік і в блоці Юлії Тимошенко, і в деяких інших політичних силах, де думали, що от заарештують Тимошенко й одразу Україна вибухне. Цього не сталося», - констатує експерт.

Тож, якщо рішення у справах екс-урядовців не приносять миттєвих результатів, чи слід вважати весь розгляд у Страсбурзі «великим пшиком»? Експерти, опитані нами, дають негативну відповідь. Головним вони вважають символічність як розгляду, так і ухвали - це матиме далекосяжні наслідки, насамперед іміджеві наслідки. «Вердикти стануть новою плямою на репутації української судової системи», - прогнозує Фесенко. «І на жаль, негативні наслідки вже є. Я маю на увазі ситуацію з європейською інтеграцією. Скоріше за все, буде відкладено нову процедуру підписання договору з Європейським Союзом. При чому відкладено на невизначений час», - каже він.

Застереження від бойкотів

Володимир ФесенкоВолодимир ФесенкоСимволічність рішення Європейського суду з прав людини підкреслює і Аманда Пол. Як зазначає експерт, «ставки тут дуже високі». «За останні 12 місяців репутація України вже зазнала удару і рішення суду точно не сприятиме її покращенню, але саме від нього залежатиме розвиток вже зіпсованих стосунків України з її європейськими партнерами», - каже вона.

На думку Аманди Пол, конкретного політичного сценарію реакції на рішення Страсбурзького суду ще не сформовано й у Євросоюзі. «Все залежатиме від того, як поведе себе українське керівництво», - наголошує Пол. Тим не менше, експерт вважає, що найбільш контрпродуктивним у цій ситуації була б будь-яка форма політичної ізоляції України, котра, на її переконання, зашкодить інтересам як України, так і Євросоюзу.

Автор: Дмитро Каневський

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15695516,00.html?maca=ukr-standard_feed-ukr-657-xml

6

Коментарі

127.01.12, 16:46

не думаю, что рецидивистов испугает решение Европейского суда.

    227.01.12, 19:26Відповідь на 1 від Лінулька

    А натівські літаки над Міжгірям? Не виконання міжнародних угод може стати приводом до санкцій. В тому числі і військових.

      327.01.12, 20:29Відповідь на 2 від gatyla

      Було б непогано відроащу бомбардувальники запустити на Межгіря

        427.01.12, 20:37Відповідь на 3 від Лінулька

        Може сама загроза змусить Зека дати задній хід?

          527.01.12, 22:07Відповідь на 4 від gatyla

          Може. Після вчорашнього засідання ПАСЕ він вже, здається, починає задкувати

            628.01.12, 10:01

            От невовремя Фесенко продался! Сколько же у нас такого унылого г...! Оттого в г... и живем.

              728.01.12, 15:23Відповідь на 5 від Лінулька

              Дай Бог.