хочу сюди!
 

Кристина

34 роки, діва, познайомиться з хлопцем у віці 30-40 років

Заочною зіркою саміту «Східного партнерства» була Юлія Тимошенко

Варшава – У Варшаві в п’ятницю завершився Другий саміт «Східного партнерства». Представники урядів 27 країн-членів ЄС, а також лідери п’яти пострадянських країн, зокрема й України, ухвали спільну декларацію. Від участі в роботі саміту демонстративно відмовився офіційний Мінськ. У підсумковому документі варшавського саміту сказано, що вже в грудні цього року, ймовірно, завершаться переговори про асоціацію Європейського Союзу з Україною. Тема України не раз виникала під час офіційних та неофіційних розмов саміту, зокрема у зв’язку з процесом над Юлією Тимошенко.
Президент України Віктор Янукович, Варшава, 30 вересня 2011 року

Президент України Віктор Янукович, Варшава, 30 вересня 2011 року

Польський прем’єр Дональд Туск вважає, що найбільше досягнення саміту – це проголошення напрямку на повну інтеграцію країн-партнерів у спільний європейський ринок. Крім того, Туск наголошує, що держави, охоплені програмою «Східне партнерство», отримали чіткішу перспективу безвізового режиму з ЄС.   У свою чергу, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, каже, що Варшавський саміт – це перша успішна польська ініціатива в масштабах всього Європейського Союзу. За його словами, полякам вдалося переконати всі держави ЄС у тому, що потрібна ефективна, добре фінансована євросоюзна програма, спрямована на євроінтеграцію пострадянських держав. Це при тому, наголошує міністр, що ЄС сьогодні зосереджений на внутрішніх економічних проблемах, а також на питаннях так званої арабської весни.  
Президент України Віктор Янукович і польський прем’єр Дональд Туск
Завершення переговорів про асоціацію з ЄС у грудні?   Чи не першорядною темою варшавського саміту було питання євроінтеграційних перспектив України. Польський прем’єрДональд Туск серед головних досягнень цього форуму назвав визначення ймовірного терміну завершення переговорів про асоціацію ЄС з Україною. За його словами, цього можна сподіватися вже у грудні 2011 року на саміті ЄС – Україна.   Польський депутат Європейського парламенту Павел Залевський вважає, що визначення терміну завершення переговорів із ЄС відкриває перед Україною історичні перспективи.   «Україна підпише таку угоду про асоціацію, яку Польща підписала в дев’яносто другому році. Внаслідок укладення такої угоди Польща стала членом ЄС, – наголошує він. – Сьогодні очевидно, що політика ЄС щодо України торує дорогу іншим державам «Східного партнерства». Адже  цього року ми будемо розпочинати переговорний процес про зону вільної торгівлі з Грузією та Молдовою, тобто процес, який уже завершили з Україною». За обіднім столом і за столом переговорів говорили про Тимошенко 
Стіл переговорів саміту «Східного партнерства», Варшава, 30 вересня 2011 року
В офіційних та неофіційних розмовах саміту звучала тема судового процесу над Юлією Тимошенко. Політики з Польщі, високопосадовці з ЄС не раз зауважували, що розмовляли про це з Віктором Януковичем. За даними, що просочилися в польські медіа, на вчорашній урочистій вечері український Президент опинився під вогнем критики з приводу процесу над Тимошенко.   Як сказала канцлер Німеччини Анґела Меркель, вона окремо на цю тему розмовляла з Президентом України.   Думками з приводу процесу над Тимошенко ділилися й керівники ЄС. Голова Європейської ради Герман Ван Ромпей з цього приводу сказав: «Якщо йдеться про справу пані Юлії Тимошенко, то про неї йшлося під час учорашньої вечері, під час пленарної сесії, а також під час двосторонніх розмов, зокрема розмов пана Януковича зі мною та з Європейською комісією. Ми висловили своє занепокоєння з приводу долі колишнього прем’єра, ми також висловили свою незгоду на вибіркове використання кримінального законодавства щодо колишніх учасників політичного життя в Україні. Це наша думка, що ґрунтується на матеріалах незалежних експертиз. Наша позиція в цьому питанні чітка й однозначна».   Як зазначив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, Віктору Януковичу на саміті дали добре зрозуміти, що за перебігом процесу над Тимошенко сьогодні стежать в усіх європейських столицях. У свою чергу євродепутат Залевський твердить, що в цьому питанні є підстави до оптимізму. Він вважає, що після численних розмов із європейськими політиками команда Януковича обов’язково шукатиме способу виходу із ситуації, що склалася навколо процесу Тимошенко, так, щоб угоду про асоціацію з ЄС таки вдалося укласти.
5

Коментарі

13.10.11, 19:04

Наивные поляки!

    25.10.11, 01:37

    +++