Більше половини громадян України говорять українською у побуті
- 23.08.11, 19:37
- Твоя Україна
53,3% громадян України спілкуються в побуті українською мовою, у той час як російською спілкуються 44,5%.
Такі дані отримав Центр Разумкова в результаті опитування громадської думки, проведеного з 10 по 17 серпня.Як зазначив на прес-конференції у вівторок голова соціологічної служби центру Андрій Биченко, за останні 11 років в Україні розширилося вживання української мови як у сферах народного господарства, так і на побутовому рівні. За його словами, з 2004 року спостерігається тенденція збільшення кількості громадян, які переходять у побуті на державну мову, повідомляє "Інтерфакс-Україна".Водночас соціолог зазначив, що існують регіональні відмінності: у центральних і західних областях переважає українська мова, а у східних і південних – російська. У Києві показники приблизно однакові, але дещо більше людей удома спілкуються російською мовою. Цікаві дані по Дніпропетровській області, де також приблизнооднакова кількість громадян, які говорять українською й російською мовами: у Дніпропетровську й великих містах переважно говорять російською мовою, а в селах і невеликих містах – українською.Биченко не вважає, що в Україні якимось насильницьким чином упроваджується українська мова. "Незважаючи на те, що кількість тих, хто розмовляє українською мовою, зростає, кількість тих, хто вважає її рідною мовою, усе одно менша у порівнянні з цією цифрою", - сказав він. За даними соцопитування, таких громадян в Україні 62%. Соціолог також звернув увагу, що кількість тих, хто розмовляє українською мовою в громадських місцях, менша, ніж у побуті, і становить 49,2%, а російською – 48,7%.
Експерт пояснює це тим, що у громадських місцях і в транспорті на громадян України може чинитися певний підсвідомий тиск, а також це певна данина традиції, коли україномовна людина на вулиці спілкується російською мовою.Згідно з даними опитування, 31,8% громадян України пишаються українською мовою. 56,6% громадян України вважають, що кожен громадянин України повинен обов'язково знати українську мова, а 38,2% так не вважають. У свою чергу, директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко зазначив, що за 20 років незалежності з українською мовою не сталося радикальних змін, лише розширилося поле її функціонування, збільшився словниковий запас і термінологія.
Він підкреслив, що збільшилася кількість доступних текстів українською мовою. Експерт уважає, що за роки незалежності вже виросло значне україномовне покоління, і жодна політична кон’юнктура не зможе знівелювати статус української мови як державної й одного з факторів державного будівництва.
Коментарі
viktor67
123.08.11, 19:47
хоч одна добра новина - Собачнік не здатний нічого змінити.
Гість: ТарасЧупринка
223.08.11, 20:07
Колєсніченко, Собачник і уся українофобська банда повіситься із люті!!!
Shnec
323.08.11, 20:50
Юрий Смирнов
423.08.11, 21:16
Хотілося,щоб придурок табачнік подивився на це!!!!!!!!
Богдан Ляшко
523.08.11, 21:37
НАШІ люди - РОЗУМНІ! - вони можуть не тілько росіянскою мовою (коли потрібно), а ще й агліцкою, німецькою...
Fred Perry
625.08.11, 10:31
скоро йолкоовоч організує перепис, крємляді вкинуть таке бало, що в Україні по результатам 90% запишуться рюскімі