хочу сюди!
 

Татьяна

57 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 55-58 років

Ми - двомовні, а нас за це називають націоналістами

 Іван Дзюба. Народився 26 липня 1931 року в селі  Миколаївка на Донеччині. 1932-го, рятуючись від голоду,  родина переїхала на Оленівські кар'єри. Навчався у Сталінському педагогічному інституті, де був комсоргом і лектором обкому ЛКСМУ. 1953-го став аспірантом Інституту літератури при Академії наук УРСР. За чотири роки влаштувався редактором у журнал "Вітчизна". У грудні 1965-го у відповідь на масові арешти української інтелігенції написав трактат "Інтернаціоналізм чи русифікація?", в якому доводив, що компартія в Україні перейшла на позиції російського великодержавного шовінізму. Надіслав свою роботу першому секретарю ЦК КПУ Петрові Шелесту та голові уряду УРСР Володимирові Щербицькому. На початку 1970-х помешкання Дзюби регулярно обшукували, його викликали на допити. 1972 року виключили зі Спілки письменників України, згодом - позбавили волі на п'ять років і дали такий же термін заслання. Через відкриту форму туберкульозу в листопаді 1973-го помилували.

Виповнюється 80 років Івану Дзюбі письменнику-дисиденту, одному з засновників Народного руху України, колишньому міністру культури. Сьогодні цей один з найвідоміших українських «шістдесятників» закликає українців до самокритики і шкодує, що чимало українців не роблять висновків зі власної історії.
Коли напередодні свого 80-річчя Іван Дзюба презентував чергову книгу, він назвав себе «оптимістом, що впадає у розпач». Автор книг про національну ідентичність, русофобію, вплив Росії на українську культурну та історичну спадщину наголошує: українці не цікавляться цими проблемами. «Чесно кажучи, мені інколи прикро: пишеш-пишеш, стараєшся щось сказати, а воно буває не почуте, не прочитане», – сказав Іван Дзюба.

12

Коментарі

Гість: ТарасЧупринка

130.07.11, 13:45

Найнебезпечнішим ворогом України є етномаргінали що живуть в Україні.
Цей покруч робить найбільше шкоди тому, що живе з нами в одному дворі, будинку...

    230.07.11, 13:53

    Дзюбу можна тільки поважати. Але коли він називає Мирослова Поповича тим до кого можна прислухатися, то з цим можна погодитися, в цілому, але де цей Попович, де його голос про суд над комуноїдами, про дебільшовизацію менталітету українців. Тобто Попович більшовик, а не патріот України. А чого варті слова Дзюби про те, що треба було пройти етап федералізації? Тобто це теж собі такий український соціаліст, який живе своїм комсомольським минулим, а не реаліями сучасності.

      330.07.11, 15:21

      Мудра людина, але все ж відчувається дух "Совєтского Союзу".

        430.07.11, 17:48Відповідь на 2 від Creator2009

        Дзюбу можна тільки поважати. Але коли він називає Мирослова Поповича тим до кого можна прислухатися, то з цим можна погодитися, в цілому, але де цей Попович, де його голос про суд над комуноїдами, про дебільшовизацію менталітету українців. Тобто Попович більшовик, а не патріот України. А чого варті слова Дзюби про те, що треба було пройти етап федералізації? Тобто це теж собі такий український соціаліст, який живе своїм комсомольським минулим, а не реаліями сучасності.Прав он или нет, но в советские времена этот человек не побоялся написать о проблеме, за которую, он знал или догадывался, придется сидеть. Комсомолец ли он после этого, социалист или патриот - националист? Вывод очевиден. Вначале следовало бы прочесть его работу, а уже потом выносить ему приговор...

          530.07.11, 17:48

          Ця людина, одна з небагатьох, зробила в ті часи гідний Людини поступок, і я поважаю його за це і шаную.
          Але, Мирослав Попович (я вважаю що він як Толочко)...
          Наша інтелігенція, як "лебідь рак та щука". Мені це болить, бо простому люду до кого прислуховуватися?....

            Гість: Рус с kija

            630.07.11, 21:15

            Ми - двомовні, а нас за це називають націоналістами
            Як мені це знаёме.

              730.07.11, 21:30Відповідь на 4 від Amiran

              Ось оцю наведену роботу я й прочитав. Не все написане поділяю.
              Хоча Дзюба зараз готує цікаву книгу про подібність ситуації початку нашого і ХХ століття. Де він пише про чорносотенців. Але тоді самостійної України майже не було. Зараз наш волелюбний народ обрав чорносотенців і до ВР і т.п. Ну і кому він хоче розкрити очі? Ющу з Плющем, чи Кравчуку з Тарасюком? Кому? Кому треба розкривати очі, ті не читають книг, як не прочитали вони "Інтернаціоналізм чи русифікація". При Ющу русификацію (крім кінотеатрів - зараз і це виправили) України було посилено. А Ви читали його твір?

                830.07.11, 21:33Відповідь на 1 від Гість: ТарасЧупринка

                ы ненавидить нашы традицыъ ы нашу мову

                  930.07.11, 22:28

                  спасибі за статтю! а щодо комсомолу і т.д. - не нам судить про Івана Дзюбу. нам його на руках носить!!!

                    1030.07.11, 22:29Відповідь на 3 від ЯКриворожанка

                    а яким душком потягує від нашого гаранта? га?

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна