Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Наталя

42 роки, лев, познайомиться з хлопцем у віці 38-48 років

Собаки Павлова

Одне з моїх перших київських вражень — тридцятилітньої давнини — стосується мови. Я заходжу до ліфта, яким їде молода пара. Вони розмовляють між собою українською, я їх запитую — також українською — "котра година?" — і вони відповідають: "Половіна второго".

Згодом я став свідком безлічі подібних ситуацій. Ось колега-письменник каже ірпінській офіціантці: "Два кохвє, пожалуста!". Ось поважний чиновник, який розмовляє зі мною українською, просить свою обухівську секретарку "нє бєспокоїть". Ось знайомий українолюбний нардеп наказує своєму суржикомовному шоферу "ждать возлє міністєрства".

Чужинець подумав би, що всі ці люди ламають навзаєм якусь комедію, тобто — придурюються. Але я знаю, що вони поводяться раціонально. Як собаки. Ті, що академік Павлов виховував електричним струмом. Струму може й не бути, головне — аби собака знав, що він є. І що може вдарити. А тому краще деяких дротиків не чіпати.

Я їх запитую українською — "котра година?" — і вони відповідають: "Половіна второго"

Українських собак відучували від мови не лише репресіями й систематичними нагінками на так званих буржуазних націоналістів — себто всіх більш-менш національно притомних. Їх відучували насамперед на побутовому рівні — глузуваннями, гримасами, вдаваним нерозумінням. І зовсім не конче, щоб струмом било кожного дня і на кожному кроці. Кмітливому собаці досить одного удару, аби запам'ятати назавше, від якого саме дротика слід триматись подалі.

Сьогодні дресирування триває — і в школі, і на вулиці, і в так званому українському війську. Собака знає, що кожен лайнюк при посаді може безкарно обізвати його мову "телячою", а його самого — "недорасою". Собака знає, в чиїх руках електроди в цій країні. А тому й далі на моє підступне запитання відповідає: "Половіна второго".

http://gazeta.ua/ru/articles/ryabchuk/_sobaki-pavlova/451633


50%, 8 голосів

6%, 1 голос

38%, 6 голосів

6%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
11

Коментарі

120.08.12, 17:09

В більшості бід України ми самі і винні.

    220.08.12, 19:09

    У УКРАЇНЦІВ такого рефлексу не існує.
    Якщо такий рефлекс присутній, то це не УКРАЇНЦІ, але і не собаки.
    Це мешканці території Україна, для яких абслютно не має значення назва території.
    Рефлесія буде та ж сама будь де на постсовку.

      Гість: beet

      320.08.12, 20:14Відповідь на 2 від helsan

      "Це мешканці території Україна, для яких абслютно не має значення назва території"
      И, тем не менее, они такие-же граждане Украины, как и Вы.
      Кстати, Вы давно открывали свой паспорт гражданина Украины?
      Есть-ли там графа "национальность"?

        420.08.12, 21:09Відповідь на 3 від Гість: beet

        "Це мешканці території Україна, для яких абслютно не має значення назва території"
        И, тем не менее, они такие-же граждане Украины, как и Вы.
        Кстати, Вы давно открывали свой паспорт гражданина Украины?
        Есть-ли там графа "национальность"?

        Які це "такие же", якщо у них рефлексія по Павлову?

          Гість: beet

          520.08.12, 22:07Відповідь на 4 від helsan

          не обольщайтесь, такие-же, один к одному

            620.08.12, 22:47Відповідь на 2 від helsan

            У УКРАЇНЦІВ такого рефлексу не існує.
            Якщо такий рефлекс присутній, то це не УКРАЇНЦІ, але і не собаки.
            Це мешканці території Україна, для яких абслютно не має значення назва території.
            Рефлесія буде та ж сама будь де на постсовку.
            Рефлекси у всіх присутні, тільки одні в нормальних умовах швидко позбуваються компрометуючих набутих рефлексів, інші неможуть позбутись, чому так (мізки на заваді чи що) ?

              720.08.12, 22:58Відповідь на 5 від Гість: beet

              не обольщайтесь, такие-же, один к одномув Сєвєродонецке? Не заперечую.

                Гість: beet

                821.08.12, 05:53Відповідь на 7 від helsan

                Уверяю Вас, не бльше, чем в Киеве

                  921.08.12, 09:06

                  Стикався з протилежною ситуацією, коли відпочиваючі були з України, та нав"язливо старались спілкуватись зі мною на койне....в результаті переходили на нормальну мову, з помилками, так-сяк, та все ж....Результат був і без шокерів...

                    1021.08.12, 10:10Відповідь на 9 від Francisk02

                    Стикався з протилежною ситуацією, коли відпочиваючі були з України, та нав"язливо старались спілкуватись зі мною на койне....в результаті переходили на нормальну мову, з помилками, так-сяк, та все ж....Результат був і без шокерів...Та людям б трохи української більше чути в ЗМІ вони б українською спокійно говорили, але ж все робиться навпаки.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна