хочу сюди!
 

Юлия

42 роки, рак, познайомиться з хлопцем у віці 30-50 років

Про осінь і не тільки...

Люблю осінь. Ранню - за дбайливу помірну теплоту і бурштинові грона винограду, пізню - за пишну щедрість садів і задумливу пору злив. За перше вересня, бабусині шерстяні шкарпетки, глінтвейн, міріади пташиних зграй у вже холодному небі, очікування снігу... Та і просто люблю. 

А ще восени так гарно читаються вірші про любов, людяність і про осінь)

Моя антологія осінньої поезії від улюбленої на всі пори року Ліни Костенко

по-дитячому щиро... Вже брами літа замикає осінь

Задощило. Захлюпало. Серпень випустив серп. Цвіркуни й перепілочки припинили концерт. Чорногуз поклонився лугам і садам. Відлітаючи в Африку, пакував чемодан. Де ж ти, літо, поділось? Куди подалось? Осінь, ось вона, осінь! Осінь, ось вона, ось. Осінь брами свої замикала вночі, погубила у небі журавлині ключі. Соловейко застудився  Дощик, дощик, ти вже злива! Плаче груша, плаче слива. Ти періщить заходився, соловейко застудився. А тепер лежить під пледом, п'є гарячий чай із медом. щемливо правильно...                         ***

Шипшина важко віддає плоди.
Вона людей хапає за рукава.
Вона кричить: — Людино, підожди!
О, підожди, людино, будь ласкава,
Не всі, не всі, хоч ягідку облиш!
Одна пташина так мене просила!
Я ж тут для всіх, а не для тебе лиш.
І просто осінь щоб була красива.

           ***

Красива осінь вишиває клени  Червоним, жовтим, срібним, золотим.  А листя просить: – Виший нас зеленим!  Ми ще побудем, ще не облетим.  А листя просить: – Дай нам тої втіхи!  Сади прекрасні, роси – як вино.  Ворони п'ють надкльовані горіхи.  А що їм, чорним? Чорним все одно.

                       ***

Старі дуби, спасибі вам за осінь,  За відлітання радості і птиць.  Ще, певно, я затуркана не зовсім,  Моя княгине! Ти ідеш вмирати,  Піднявши вгору стомлене лице.  Я плачу й можу сліз не витирати.  Старі дуби, спасибі вам за це. 

мелодійно… Осінній день
Осінній день, осінній день, осінній!
О синій день, о синій день, о синій!
Осанна осені, о сум! Осанна. Невже це осінь, осінь, о! — та сама.
Останні айстри горілиць зайшлися болем.
Ген килим, витканий із птиць, летить над полем. Багдадський злодій літо вкрав, багдадський злодій.І плаче коник серед трав — нема мелодій... а тут нема про осінь, але ж пахне по-осінньому *** Летять на землю груші, як з рогаток. 
Скот вибрідає з куряви доріг. 
Усохлий дуб, насупившись рогато, 
червоний обрій настромив на ріг. 

Стара дзвіниця й досі ловить ґави.  Серед мого колишнього двора  стоїть дівча, таке, як я, біляве,  очима світ у душу набира.  Мене веселий смуток заарканить.  Я задивлюсь на дівчинку чужу.  Невтримний час до білого паркану,  немов коня баского, прив'яжу.  Зайду у хату… озирнусь… притихну…  Час б'є копитом. Встигну, не біда.  Час б'є копитом. Я сказала – встигну! 

Ось трохи відпочину – і гайда!  
велично…

Осінь жагуча

Вечірній сон закоханого літа  і руки, магнетичні уночі.  Вродлива жінка, ласкою прогріта,  лежить у літа осінь на плечі.  Дозріла пристрасть до вогню і плоду.  Пашить вогнем на млосному щаблі.  І торжествує мудрий геній роду  всього живого на живій землі.  Ще літо спить, а вранці осінь встане —  в косі янтарній нитка сивини,  могутні чресла золотого стану,  іде в полях — вгинаються лани.  Близнята-зерна туляться в покоси,  біжить юрба червонощоких руж,  сплять солодко черкуси-негритоси,  біляві яблука і жовта раса груш.  Рве синій вітер білі посторонці.  А в серце літа — щедрий сонцепад.  І зливками розтопленого сонця  лежать цитрини, груші й виноград.  Загусне промінь в гронах перегрітих.  А ляже сніг на похололі дні —  жагучий сон закоханого літа  в холодну зиму бродить у вині! 

                      ***

невмолимо сумно…

Осінній день березами почавсь.  Різьбить печаль свої дереворити.  Я думаю про тебе весь мій час.  Але про це не треба говорити.  Ти прийдеш знов. Ми будемо на «Ви».  Чи ж неповторне можна повторити?  В моїх очах свій сум перепливи.  Але про це не треба говорити.  Хай буде так, як я собі велю.  Свій будень серця будемо творити.  Я Вас люблю. О як я Вас люблю!  Але про це не треба говорити. 

красиво і по-світлому печально…
***
Двори стоять у хуртовині айстр.
Яка рожева й синя хуртовина!
Але чому я думаю про Вас?
Я Вас давно забути вже повинна.
Я вже забула. Не моя провина,—
Це так природно — відстані і час.
То музика нагадує про Вас,
То раптом ця осіння хуртовина.
Це так природно — музика і час, і Ваша скрізь присутність невловима. Двори стоять у хуртовині айстр. Яка сумна й красива хуртовина!

10

Коментарі

анонім

125.09.11, 19:10

Щиро дякую,люба!!!Дуже гарні вірші!

    225.09.11, 19:40Відповідь на 1 від анонім

    будь ласка рада, що подобаються

      325.09.11, 20:25

        425.09.11, 20:30Відповідь на 3 від N 47-ий

        дякую. чим порадуєш?

          525.09.11, 20:37Відповідь на 4 від barragtu

          Порадувати... Можу мовчанкою.

          )))

            625.09.11, 20:38Відповідь на 5 від N 47-ий

            я не це мала на увазі

              725.09.11, 22:35

                825.09.11, 22:38Відповідь на 7 від Mamay_

                дякую

                  925.09.11, 22:43Відповідь на 8 від barragtu

                    1025.09.11, 22:44Відповідь на 9 від Mamay_

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна