хочу сюди!
 

Людмила

49 років, риби, познайомиться з хлопцем у віці 46-60 років

Захист від комарів!

Один рибалка ділиться досвідом з іншим, як позбутися комарів під час риболовлі:

- Гарненько треба натертись добрим вином і потім посипати себе дрібним піском. Комарі сядуть, нап’ються вина, і почнуть кидати каміння один в одного.

           З приходом теплих днів, я задався метою знайти найкращі засоби проти настирливих комах. Адже дуже хочеться отримувати задоволення тільки від риболовлі, не відволікаючись на махання руками, чесання важкодоступних ділянок тіла і виколупування мошки з очей. 

Звичайно, для тих, хто ловить з човна або просто на великих водоймах, проблема комах не так актуальна. Для мене ж, приділяє максимум уваги берегової лові на дрібних річках, серед боліт і кущів, з полчищами комарів вранці, гедзів вдень і мошки ввечері, ця проблема не менш актуальна, ніж, скажімо, вибір кольору приманки або ладу спінінга. Адже якщо на вашій руці, якою ви тримаєте спінінг, сидить навіть пара комарів, то ви не стільки намагаєтеся зробити проводку правильно, скільки намагаєтеся зігнати комах. І постійно зупиняєте підмотку, намагаючись вільною рукою відігнати комах від обличчя і шиї. Мало того, багато видів комах здатні прокусити навіть щільну джинсовий одяг. Недосвідчений в даному питанні людина скаже: "Ну і що такого? Одягнули на себе зовсім не прокушує одяг, на голову - шапку з сіткою, а руки намазали будь-яким антикомариних - і питання вирішено". Але не тут-то було. Хто ходить по річках влітку, той знає, що ловити в тій же панамці з накомарником просто нереально: жарко, погано видно. А Мошкові ця сітка - як слону дробина: багато видів мошки запросто пролазять крізь сітку і ще більше нам заважають. А "будь-який" антикомариних скінчиться хвилин через 5 в умовах спеки та високої вологості. Ось я і вирішив постаратися знайти найкращі засоби від різних комах. Почнемо з одягу. Вимога до неї просте - вона повинна бути максимально легкими, максимально дихаючої і непрокусиваемой. Мембранні тканини типу "гортексу", "аксалекса" та інших "плексів" виключив відразу. Непромокальність нам не потрібна, а "дишащесть" цих тканин все одно залишає бажати поки кращого. З досить великої різноманітності випробуваної мною одягу я зупинився на давно перевіреної в умовах північних експедицій речі - "москітке" або "енцефалітке" - так ми свого часу називали цей комплект. Обтягуючий футболка з довгими рукавами і такі ж штани, зроблені з сітки з осередками близько 5-7 мм з дуже товстої крученої нитки з бавовни. Зверху на футболку надягає ще одне, але з більш мелкоячеистой сітки (типу як для накомарник). Виходить якийсь демпфер між тілом і верхнім одягом, а жало комара просто не дістає до вашого тіла, і доступ повітря стає максимальним.Верхня сітка має капюшон для захисту області шиї. Також в комплект входить щось на зразок накомарник, хоча в комплект класичної "енцефаліткі", які мені видавали в експедиціях років 10 тому, така опція не входила. А в комплекті, який я після довгих пошуків знайшов у фірмі "Сплав", накомарник дивної конструкції був присутній. Напевно, його передбачалося використовувати довгою стороною сітки на обличчя, але оскільки видимість через сіточку різко знижується, я пришив дану пристосував до кепці, причому довгою стороною тому. Вийшла додатковий захист шиї. Але повністю проблему вирішити все одно не вдалося. Я вже говорив, що для дрібної мошки сітка - не перешкода, тому для вечірньої лову при наявності великої кількості мошки я заміняю верхню дрібнопористий сітку на лляну сорочку. Звичайно, "дихає" вона гірше сітки, але от від мошки захищає відмінно. Ну а як же кисті рук - адже саме на них спрямовані безліч атак комах? Ця проблема вирішується досить просто. Легкі рукавички із синтетичної тканини з обрізаними пальцями. Такі рукавички є в асортименті багатьох фірм - "Shimano", "Daiwa", "Aquaz" ... Я використовую модель з трьома відкритими пальцями - середній, вказівний і великий. Цього цілком достатньо. Звичайно, тонку тканину рукавичок комар прокушує, але якщо просочити їх антикомариних, то дії останнього вистачає на цілий день - на відміну від складу, нанесеного безпосередньо на шкіру рук. Ну а тепер поговоримо безпосередньо про антикомариних. На ринку їх досить багато - від знаменитої з радянських часів "Дети" до новомодних "фірмачів" типу "Москитол". Вартість препаратів варіює від 10 до 150 рублів. Чи велика різниця? Скажу відразу - велика. Заїхавши на найближчий ринок, я придбав ряд препаратів - все, що було на лотку у продавця. До комплекту увійшли російські "Діфталар", "ДЕТА", "Тайговий" і зарубіжні Autan, Gardex, Mosquitall, Off. Я запропонував випробувати їх своїм знайомим-рибалкам в польових умовах і дати потім відгук про кожному препараті. До того ж попросив оцінити час дії препарату - нанести його на руку і почекати, коли комарі почнуть кусатися. Скажу відразу, що обидва варіанти "тестування" призвели до абсолютно однакових результатів. Отже, ось лінійка препаратів - від самого кращого до найгіршого - з різницею в ефективності між крайніми препаратами в десятки разів: Off. ', Gardex, Autan, Mosquitall, "ДЕТА", "Діфталар" і "Тайговий". Тепер - що стосується тари. Найефективнішим варіантом виявився аерозоль, потім - лосьйон або емульсія, трохи поступаючись їм - олівець, і найгірше - крем. Але крем я використовував для просочення рукавичок. Причому для цього можна використовувати найдешевший - 15-рублевий - і ваші рукавички захистять руки протягом дня. Майте на увазі, що більша частина антикомариних, навіть не дратуючи шкіру, катастрофічно діють на пластик - дужки окулярів розчиняються "на ура". Самим страшним комахою виявилася мошка (гнус), від якого навіть Off, рятував не довше ніж на 10 хвилин. Слепневідние мухи теж не особливо страждають від антикомариних.

Деякі препарати (той же Gardex) додатково мають функцію захисту від кліщів, що особливо актуально на початку літа. Але в місцях з великою кількістю цих найнебезпечніших вампірів я б порадив зробити протівоенцефалітние щеплення, а також придбати додатковий засіб саме від кліщів (наприклад, "Mosquitall - антіклещ") і обробити цим засобом нижню частину одягу.

5

Коментарі

Гість: jassi

117.07.11, 19:34

Актуально

    Гість: DeSssss

    217.07.11, 19:48

    в Mosquitall додати гвоздичного масла (купувати в аптеці) - такою сумішшю я заправляю тару з кулькою від дезодоранту
    якщо засилля мошки - сибірський варіант - дитячий крем з ваніліном, але справжній ванілін, а не ванільний цукор

      317.07.11, 19:48Відповідь на 1 від Гість: jassi

      АктуальноТільки що добавив музикальний супровід!

        Гість: jassi

        417.07.11, 19:54Відповідь на 3 від taras021

        Ой супер!!!
        Кста, у малого моего аллергия на комариные укусы так мы брызгали из пультивелизатора смесью воды и масла лимона

          517.07.11, 20:34Відповідь на 2 від Гість: DeSssss

          они не любят ванилин?

            617.07.11, 20:34Відповідь на 4 від Гість: jassi

            у моего тоже! я думала только у нас такое

              Гість: DeSssss

              717.07.11, 21:27Відповідь на 5 від Manana

              нет, не любят, но ванилин чистый трудно найти

                анонім

                818.07.11, 00:32

                апохуй

                  Гість: Fallaut13

                  918.07.11, 09:00

                  даа меня в эти выходные сожрали просто эти комары

                    1018.07.11, 09:32

                    Детский крем+ваниль

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна