Позор Москве! Путина в отставку и за решетку! Фургала на свободу
- 11.07.20, 16:12
Контррозвідники СБУ припинили діяльність групи громадян у Закарпатській області, дії яких містять ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» Кримінального кодексу України.
Здобута оперативниками інформація засвідчила факти залучення громадян України до процесу оскарження в міжнародних інституціях результатів Тріанонського мирного договору. Згідно з ним у 1920 році від Королівства Угорщина відійшли території, у тому числі частина земель сучасної Закарпатської області.
У межах розпочатого кримінального провадження вже задокументовано факт залучення представниками іноземних організацій українця для збору підписів мешканців області на підтримку петиції щодо скасування умов Тріанонського мирного договору.
Ініційована Службою безпеки України експертиза засвідчила, що бюлетені, які використовувалися для такого анкетування, містили заклики до порушення територіальної цілісності України.
Організатору анкетування слідчими СБУ повідомлено про підозру. Йому обрано міру запобіжного заходу. Перевіряється інформація щодо можливої причетності до антиукраїнської діяльності інших осіб та організацій.
Детальніше: https://www.facebook.com/1536845479878785/posts/2747221035507884/?d=n
СБУ затримала позаштатного співробітника ГРУ, який був одним із кураторів керівництва «ДНР»
Служба
безпеки України затримала в Києві громадянина К., який протягом
2014-2020 років здійснював функції одного з «кураторів» керівників так
званого «ДНР» за лінією Головного розвідувального управління
Генерального Штабу Збройних Сил РФ (ГРУ РФ).
Зокрема, як
позаштатний представник спецслужб РФ, він брав активну участь у
створенні так званого «Розвідувального управління ДНР» та інших
підрозділів зазначеної терористичної організації.
Затриманому
громадянину України інкримінується скоєння злочину, передбаченого ч. 1
ст. 258-3 КК України (Створення терористичної групи чи терористичної
організації). Найближчим часом йому буде вручено повідомлення про
підозру.
У розпорядженні СБУ є записи телефонних розмов К., які
розкривають деталі міжвідомчих війн між ГРУ та ФСБ за контроль над
"керівниками" терористичної організації "ДНР".
Фігуранти записів
у свої розмовах згадують прізвища директора ФСБ Олександра Бортнікова
та його заступників Андрія Бурлаки і Сергія Смірнова, помічника
президента РФ Владислава Суркова, керівників «ДНР» Олександра
Захарченка, Олександра Бородая та інших.
Також важлива частина
оприлюднених записів – розмови К. із генерал-майором ГРУ Сергієм
Дубінським (позивний "Хмурий") та Леонідом Харченком (позивний «Крот»),
яких оголошено у міжнародний розшук у справі рейсу MH17, збитого в
липні 2014 року.
Детальніше: https://www.facebook.com/watch/?v=194921455282588
За матеріалами Служби безпеки України протягом першого півріччя 2020 року повідомлено про підозру у вчиненні корупційних та інших злочинів 372 службовим особам. Ці посадовці загалом фігурують у 301 кримінальному провадженні.
Зокрема, СБУ викрила 152 випадки хабарництва, які кваліфікуються за ст. 368 Кримінального кодексу України.
Наприклад, керівник однієї з облдержадміністрацій через посередника вимагав “данину” у посадовців інших держструктур. Сума хабара протягом року мала сягнути 1,8 мільйона гривень.
Інший випадок – посадовець Державної фіскальної служби у Полтавській області через посередника вимагав від підприємця 85 тисяч доларів США. Натомість він обіцяв повернути вилучене під час обшуку майно і не притягувати до кримінальної відповідальності.
16 фактів хабарництва були задокументовані СБУ у процесі викриття організованої злочинної групи на Луганщині. До неї входило кілька посадовців територіального органу Держгеокадастру. Неправомірну вигоду вони отримували від приватних підприємців, які працюють у галузі землеустрою.
Також серед посадовців, які притягаються до кримінальної відповідальності, – начальник, його заступник і шестеро співробітників Павлоградського відділу поліції (вчиняли злочини у складі злочинної організації), посадовець ГУ ДСНС в Одеській області, прокурор однієї з місцевих прокуратур та заступник голови районного суду Харкова, голова одного з районних судів на Рівненщині тощо.
Окрім того, за матеріалами СБ України у першому півріччі 2020 року до різних видів і строків покарання засуджено 61 посадову особу, а 85 – звільнено із займаних посад.
Детальніше: https://ssu.gov.ua/novyny/7786?fbclid=IwAR1F2pp2D4zvZ8T-bv2R8IRRjwk1tJOtgE8cg-Ry9rmoXuUfHif2tgoIB3g
Служба безпеки України виявила в Одесі схованку з арсеналом боєприпасів, розташовану поблизу важливих енергетичних об’єктів регіону.
Як з’ясували слідчі, боєприпаси викрав і вивіз з військової частини військовослужбовець Збройних сил. Потім він планував їх перепродати.
Оперативники спецслужби задокументували продаж зловмисником двох гранат Ф-1 та РГД-5. Також зі схрону правоохоронці вилучили:
- 4,9 кг тротилу
- 17 гранат РГД-5
- 11 гранат Ф-1
- 2 міни
За висновками експертів, у випадку неконтрольованої детонації засобів ураження створювалась загроза знеструмлення кількох районів області.
Затриманому військовослужбовцю вже повідомлено про підозру за статтею Кримінального кодексу України.
Детальніше: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/2745077635722224
Реформа Служби безпеки України враховує кращі міжнародні практики і суто українські безпекові реалії. Про це розповів заступник керівника з питань реформування СБУ Сергій Пунь в ефірі одного з телевізійних каналів.
«Кожна країна конструює свою спеціальну службу, виходячи з наявних безпекових реалій і певного традиційно-історичного підходу. На сьогодні наша безпекова реалія – це війна з Російською Федерацією, окуповані території, підривна діяльність з боку російських спецслужб», – зазначив Сергій Пунь.
Він підкреслив, що з такими викликами наразі не стикається жодна інша країна Європи. Тож позбавляти СБУ правоохоронних функцій і перетворювати її на суто інформаційну спеціальну службу, що вважається кращою практикою в ЄС, в існуючих безпекових реаліях не зовсім доречно. При цьому він зазначив, що в країнах ЄС, які у 90-х роках мали схожі до українських «вихідні» позиції, а саме вийшли із так званого соціалістичного табору, спецслужби мають правоохоронні повноваження. Зокрема, у Польщі спецслужба за функціями подібна до СБУ, у двох країнах Балтії спецслужби теж мають право досудового розслідування.
Також Сергій Пунь деталізував загальний алгоритм реформи.
Перший крок – прийняття закону «Про Службу безпеки України», який визначить нові завдання для СБУ.
Потім відбудеться впровадження нової структури спецслужби і поступове скорочення особового складу. Воно відбуватиметься у тому числі за рахунок впровадження системи електронного документообігу, аналітичних систем.
Основні цінності, які закладає реформа, – це дотримання прав і свобод людини, політична та операційна незалежність СБУ, професійність, доброчесність, адаптивність і технологічність. «Наше основне завдання у межах реформування Служби безпеки – це створити сучасну, ефективну, спроможну спецслужбу», – зазначив Сергій Пунь.
Він сподівається, що закон буде прийнятий у 2020 році, оскільки реформа є потребою сьогодення і на неї існує суспільний запит.
Нагадаємо, що проект закону «Про Службу безпеки України» подано Президентом до парламенту 10 березня. Він містить системні нововведення, які дозволять українській спецслужбі перейти на якісно інший рівень у своїй діяльності. У травні Верховна Рада розглянула законопроект і направила його на повторне перше читання. Наразі робота над текстом проекту триває на базі профільного комітету ВР із залученням експертних представників міжнародних партнерів і громадського сектору.
Детальніше: https://ssu.gov.ua/novyny/7777?fbclid=IwAR3WlFb0WHZ_p27V7Q-Yef0xtaKov_Y8DfsCbX1HYUU3X5-DKN_u1eCHG3g
Служба безпеки України викрила в Одесі міжетнічне організоване угруповання, яке тероризувало громадян і тримало у страху підприємців регіону. Співробітники ЦСО «А» СБУ затримали чотирьох організаторів банди під час спроби викрадення людини.
За попередніми даними слідства, до складу банди входило понад 10 мешканців обласного центру. Зловмисники створювали штучні конфліктні ситуації, за вирішення яких вимагали з потерпілих великі суми грошей. У разі їх несплати фігуранти погрожували людям насильством і фізичною розправою.
За оперативною інформацією, діяльність групи контролював «злодій у законі» на прізвисько «Лоту Гулі», який переховується закордоном від українського правосуддя.
Співробітники СБУ отримали інформацію про підготовку учасниками банди викрадення місцевого підприємця. Через погрози вбивством зловмисники планували «вибити» з потерпілого гроші.
У ході слідчих дій у помешканнях зловмисників правоохоронці виявили докази протиправної діяльності, які направлено на експертизу.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Тривають невідкладні слідчо-оперативні заходи для притягнення до відповідальності інших учасників угруповання
Заходи із викриття зловмисників проводились спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
Детальніше: https://ssu.gov.ua/rehionalni-novyny/7773?fbclid=IwAR0PCLkD-tNaJcKHkV7hllShuC6sY4EF3Yxll5J6jJxKlTzC6prHho7wxvg
На Галицькій митниці співробітники Служби безпеки України викрили наркокур`єра, який намагався вивезти до Європи партію амфетаміну та екстазі.
За даними досудового слідства, зловмисник причетний до одного з міжрегіональних наркоугруповань і спеціалізується на доставці «товару» закордонним клієнтам.
Затримали наркокур`єра відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час спроби переходу державного кордону в пункті пропуску «Шегині-Медика». На собі ділок намагався пронести майже 1,5 кілограма наркотиків.
Наразі слідчі органів безпеки повідомили зловмиснику про підозру за ч. 2 ст. 15 (закінчений замах на злочин) та ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин) Кримінального кодексу України.
Тривають слідчі дії. Встановлюються інші особи, задіяні у протиправній діяльності.
Заходи із протидії наркотрафіку проводились спільно з Галицькою митницею Держмитслужби під процесуальним керівництвом прокуратури.
Джерело: https://ssu.gov.ua/rehionalni-novyny/7771?fbclid=IwAR3IWrtYqvBeN60BBbEkKR-l0o9qnBP3RWV5fYGBqeSeHXZq0-v7todTeWY