Центр стратегічних комунікацій

  • 10.06.21, 20:36

Центр Стратком: Прямолінійну, нав’язливу чи агресивну пропаганду легко розпізнати. Однак дезінформатори не обов’язково мають відверто брехати.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував три пропагандистські наративи, які останнім часом висвітлювало видання «Страна. ua» та показав, як воно за допомогою певних дій намагається досягти ефекту «своїх». 

За даними Центру, видання останнім часом висвітлювала три пропагандистські наративи, а саме:

  1. Легітимізація «російського» Криму;
  2. Підтримка антиукраїнської риторики Мінська;
  3. Дискредитація української армії.

Також Центр в усіх матеріалах знайшов «перебільшення, пересмикування, відверту підтримку однієї зі сторін, висвітлювання незначних події та явищ як глобальних тенденцій». 

Центр дійшов висновку, що висвітлюючи тему визнання США геноциду вірменів у Туреччині – теми, яка начебто безпосередньо не зачіпає Україну – «Страна. ua» активно просуває антиукраїнські наративи.

Про Крим

Зокрема, видання екстраполювало геополітичну ситуацію на український контекст, не називаючи Крим «російським», натомість повідомляючи, що в країні, яка розглядається Україною як союзник щодо питання Криму, нібито можуть визнати його таким.

На думку Центру, такі дії створюють враження, ніби:

  1. Україна втрачає союзників;
  2. питання приналежності Криму хитке, воно може бути переглянутим на світовій арені.

«Такий ефект досягається не прямою брехнею, а шляхом добірки фактів, замовчування й підміною понять», – повідомляє Центр.

«Жартівлива фраза у заголовку першої статті навряд чи доречна, коли мова йде про геноцид. Однак самі матеріали можуть видатись цілком серйозним аналізом. Якщо не враховувати, що їхні автори перебільшили та драматизували ситуацію. У намірі визнати Крим російським насправді йдеться про позицію проросійської партії Vatan, яка не має впливу на політичне життя в Туреччині, отримуючи на виборах десяті долі відсотка. Цей факт сайт замовчує. І не наводить офіційної позиції Туреччини з питання Криму», – пише Центр.

Підтримка атиукраїнської риторики офіційного Мінська

На думку аналітиків Центру, ще одним прикладом маніпуляцій є висвітлення ситуації довкола Романа Протасевича. Сайт публікував повідомлення, що збігаються з офіційною позицією Білорусі: захоплення Протасевича не було сплановано, це суто випадковість; він зізнається у вчинених злочинах без тиску; на фронті він був не в якості журналіста, а як боєць одного з добробатів. 

Детальніше: https://detector.media/infospace/article/189022/2021-06-10-tsentr-strategichnykh-komunikatsiy-vydannya-strana-ua-maskuie-propagandu-ta-namagaietsya-dosyagnuty-efektu-svoikh/

Криптовалюта шкодить економіці України

  • 10.06.21, 15:52

Заслужений економіст України, ексміністр економіки України Віктор Суслов вважає, що рано чи пізно всі гроші, що знаходяться в криптовалютах, будуть анульовані. Якщо говорити про біткоїни, то це приблизно понад один трильйон доларів. Експерт пояснив чому так станеться.

«Криптовалюти являють собою особливу систему грошового обігу, за регулювання якої не несе відповідальності держава, жодна відома українська юридична або фізична особа. Це робить криптовалюту, особливо біткоіни, ідеальним засобом для обслуговування тіньової економіки, відмивання «брудних» грошей, обслуговування наркоторгівлі, нелегальної торгівлі зброєю… Досить сказати, що гаманці з біткоінами знаходили у забороненій в Україні терористичної організації «ЛДНР»» — сказав Суслов

Суслов вважає, що рішення про заборону цифрових валют має ухвалюватися не окремими країнами, а для всього світу одразу. Проти тих країн, які цього не зроблять, мають бути запроваджені найпотужніші міжнародні санкції.

«Тож, над криптовалютами і над тими, хто ними володіє, занесено сокиру. Рано чи пізно всі гроші, що знаходяться в криптовалютах, будуть анульовані», — резюмував Суслов.

Спецслужбы РФ пытаются сорвать украинско-британские учения

  • 10.06.21, 15:24

Россия пытается сорвать международные военные учения Warrior Watcher-2021, которые пройдут в июне на территории Украины. Организацией подрывной деятельности на территории Одесской области занимается Дмитрий Фучеджи, который предлагает бывшим и действующим сотрудникам одесской полиции принять участие в подготовке акций, направленных на срыв и дискредитацию украинско-британских учений. Об этом Guildhall сообщил источник в ГУ НП в Одесской области.

По имеющейся информации, экс-замначальника ГУ МВД в Одесской области Дмитрий Фучеджи, обвиняемый в организации массовых беспорядков в Одессе в мае 2014 года и скрывающийся в России, установил контакт с бывшими и действующими сотрудниками правоохранительных органов с целью организовать серию акций по дискредитации и срыву военных учений Warrior Watcher-2021. В частности, некоторые сотрудники получили сценарии возможных акций на территории Одесской области и пропозицию привлечь к участию в таких акциях представителей криминальных кругов. По сообщению источника, характер акций и личность самого Фучеджи не оставляют сомнений в том, что такого рода инициатива осуществляется под руководством специальных служб РФ. Кроме того, аналогичная подрывная деятельность по срыву учений может вестись и в других регионах Украины.

Напомним, что бывший начальник милиции общественной безопасности Одессы Дмитрий Фучеджи обвиняется в организации массовых беспорядков 2 мая, целью которых являлась дестабилизация региона для последующей оккупации РФ под видом провозглашения «Одесской народной республики» по аналогии с уже оккупированными на то время «ДНР» и «ЛНР». Фучеджи лично координировал работу пророссийских боевиков во время обстрела сторонников Евромайдана. С 3 по 6 мая 2014 года — исполнял обязанности начальника областного УВД. 4 мая отпустил задержанных во время беспорядков 2 мая пророссийских боевиков. 6 мая он был задержан сотрудниками прокуратуры. Суд отправил Фучеджи под домашний арест. 7 мая Фучеджи сбежал в Приднестровье. Позже переехал в Россию и получил гражданство РФ. Его брат является начальником полиции Тирасполя.

Источник: https://ghall.com.ua/2021/06/10/rossijskie-spetssluzhby-pytayutsya-sorvat-ukrainsko-britanskie-voennye-ucheniya/?fbclid=IwAR3AvRNi_FAroCK6pMaRdqYg-F3YT9of7UAX0ygz64m8fOFjpiaRpsclgck

Робота за ґратами

  • 10.06.21, 15:13
Російські чиновники продовжують активно продукувати «постановочні» ідеї щодо можливих напрямків та шляхів розвитку. Хто на що спроможний…

Останнім часом Росія відчуває нестачу робочих рук. А у зв’язку з тим, що до 15 червня влада зобов’язала покинути країну приблизно мільйон трудових мігрантів, криза сягне загальнодержавного масштабу. Виявляється, в Росії робити (за смішні гроші) просто нікому…

Тому нещодавно голова ФСВП (Федеральної служби виконання покарань РФ). Олександр Калашников на повному серйозі оголосив про те, що було б добре використовувати працю засуджених на важливих напрямках розбудови Росії. Наприклад – добудувати БАМ. За словами Калашникова, 188 тисяч засуджених мають право на заміну покарання в колоніях примусовими роботами.

Міністр юстиції Костянтин Чуйченко вважає правильною ідею про заміщення російськими ув'язненими приїжджих заробітчан, про яке говорить Олександр Калашников. За словами Чуйченка, створювати виправні центри, де будуть працювати ув’язнені, можна, наприклад, на великих будівництвах. Ідею Калашникова також підтримали у Слідчому Комітеті та Раді з прав людини при президенті РФ. У червні до будівництва БАМу можуть бути залучені перші 600 ув'язнених.

Як повідомили у Федеральній службі виконання покарань, зараз в 11 регіонах РФ на об'єктах організацій вже створено 715 місць для засуджених до примусових робіт.
 
Середня зарплата таких засуджених, які відбувають покарання на об'єктах бізнес-організацій, перевищує зарплату засуджених до позбавлення волі, уточнили у ФСВП.
 
Наприклад, в Новгородській області вона становить 24 тис. рублів, в Приморському краї - 20 тис. рублів. «У низці випадків вона перевищує і середню зарплату по регіону. Так, є приклади отримання засудженими заробітної плати в розмірі 224 тис. рублів (Білгородська область), 102 тис. рублів (Новгородська область), 94 тис. рублів (Приморський край), 80 тис. рублів (Волгоградська область)», - підкреслили в ФСВП.

Така заява різко контрастує з офіційною Інформацією про досягнуті результати, що викладена на офіційному сайті ФСВП. Там йдеться про таке (мовою оригіналу): «По итогам работы за 2020 год доля осужденных к лишению свободы, привлеченных к труду на оплачиваемых работах, в среднесписочной численности осужденных, подлежащих привлечению к труду, составила 57,5% (в 2019 году - 47,8%), среднесписочная численность осужденных, привлеченных к труду на работах, связанных с приносящей доход деятельностью, составила 128 058 человек (в 2019 году - 117 210 человек).
 
Среднемесячная заработная плата осужденных составила 5 616,8 руб.». Крапка!

А ФСВП заявила, що зарплати засуджених до примусових робіт можуть сягати 220 тисяч рублів!

«На папері» середня зарплата в Росії в 2020-2021 роках дорівнює сумі в 36 тис. рублів. Для Москви, Санкт-Петербурга, Далекого Сходу та Крайньої Півночі воно, можливо, так і є. А от «всередині» Росії навіть «на папері» середня заробітна плата ледь перевищує 20 тис. рублів.  

Складається враження, що Кремль розпочинає рекламну кампанію переваг роботи та проживання у «местах, не столь отдаленных»! І, справді, навіщо корячитися за 16 тисяч рублів у Орлі, викладаючи левову частку такої зарплатні на проживання, якщо можна сісти – отримувати безкоштовне житло та харчі – та ще й відкладати по 200 тисяч рублів у місяць. П’ять місяців, дрібниця – і ти мільйонер! А «сів» на довічне – практично мільярдер.  Перспектива! Потрібно лише «сісти» – і твоє життя вдалося!

Схоже, що економічний прорив Росії не за горами. Рівень життя простих росіян має можливість збільшитися в декілька разів. Девелопери почнуть будувати житло руками зеків дешево і багато. Вирішиться проблема безробіття, не залишиться безхатченків.
 
Настане епоха загального багатства та щастя для росіян. Мабуть, саме такими клінічними ілюзіями зараз пестять себе творці цього проєкту. Останнім часом будь-які рішення та дії влади Кремля схожі на хворобливий тривожний сон.

А простим росіянам потрібно пам’ятати про таке: зараз влада заявляє про нестачу в країні робочих рук і пропонує вирішити проблему завдяки створенню нового ГУЛАГу. А завтра, поміркувавши, Кремль прийме рішення про нестачу засуджених. І з ентузіазмом почне вирішувати нову проблему!
Детальніше: https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/rabota_za_reshetkoj?fbclid=IwAR3xYLAyvSyRVd0197vpKCz95NOwJSJTkKVWkXMOghIHEUIv1kNYAMmlDiA 

СБУ заблокувала роботу мережі електронних підпільних обмінників

  • 10.06.21, 12:59

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували роботу мережі підпільних обмінників. Ділки щомісяця незаконно конвертували через заборонені електронні валюти понад $1 мільйон.

У ході досудового слідства встановлено, що так звані пункти обміну електронних валют протягом тривалого терміну використовувалися зловмисниками для операцій з криптовалютами і електронними грошима. Банківські картки були оформлені на підставних осіб, а гаманці заборонених електронних валют – на громадян РФ, паспортні дані яких було придбано в «DarkNet». Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, зокрема зі сфері грального бізнесу та шахрайських кол-центрів.

За даними СБ України, електронні кошти використовувались спецслужбами низки країн для анонімізації оплат за протиправні дії на шкоду державній безпеці України та фінансування замовних псевдопротестних акцій.

Під час проведення обшуків за адресами адміністрування підпільних пунктів обміну правоохоронці вилучили:

- комп'ютерну техніку та мобільні пристрої, з яких здійснювалась підтримка клієнтів, а також незаконні обмінні операції із забороненими російськими електронними валютами;

- велику кількість готівки на понад 3 млн у гривневому еквіваленті.

Наразі одному з організаторів вказаної протиправної схеми слідчі СБУ повідомили про підозру за ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Ізоляція

  • 09.06.21, 20:33
В сучасній Росії сформувалися коаліції інтересів, яким не вигідний будь-який розвиток російської економіки та суспільства, будь-які реформи. За останні роки правління Путіна формувався стагнаційний статус-кво, який повністю задовольняє потреби Кремля. В умовах закритості економічний розвиток неможливий. Така економічна модель в довгостроковій перспективі загрожує для країни великими проблемами.
 
Російське керівництво свідомо проводить курс на все більшу закритість економіки з орієнтацією на внутрішній ринок і внутрішні джерела інвестицій. Але витрачати ресурси на повторення на території країни того, що вже створено в світі, та ще й менш ефективним способом (через проблеми з міжнародною кооперацією), нераціонально.
Результатом стає відгородження Росії від світу і уповільнення трансферу нових технологій. Тим часом в умовах зростаючого дефіциту робочої сили технологічний розвиток стає ще більш необхідним.
 
Монополізація економіки, яку успішно проводить Кремль, особливо небезпечна у поєднанні з її закритістю. Домінантне положення великих, пов'язаних з державою, компаній, унеможливлює як зовнішню, так і внутрішню конкуренцію. Це позбавляє економіку джерел розвитку, але вигідно економічним елітам, пов'язаним з бенефіціарами обмеження конкуренції.
 Ці еліти, з їхнім потужним політичним впливом, цілком влаштовує привілейований доступ до державних ресурсів і влади в цілому. У них постійно відкриваються нові ніші діяльності. Їхній прибуток зростає.
 
Вийти з технологічної та інвестиційної ізоляції, залишаючись при цьому в ізоляції політичній, неможливо. Теоретично близькість до Європи, великий людський капітал та великий розмір внутрішнього ринку роблять Росію привабливою для провідних світових компаній.
. А їхня присутність забезпечує обмін технологіями і ноу-хау, поліпшення корпоративного середовища і бізнес-стандартів - російські компанії вбудовуються в технологічні ланцюжки доданої вартості. Цей процес дуже інтенсивно проходив в 2000-х роках, але в останні роки російська зовнішня політика фактично наклала на це заборону.
 
Припинилося і витіснення більш конкурентоспроможними приватними компаніями держкомпаній з внутрішнього ринку.
 
Зовнішня закритість економіки, викликана політичною конфронтацією із Заходом, одержавлення економіки, низька конкурентність внутрішніх ринків і преференції для наближених компаній, незахищеність прав власності - це найгірше поєднання для економічного розвитку. Але це цілком усвідомлений вибір, що дозволяє елітам захистити свої джерела ренти і максимізувати її величину.
 
Головна мета сучасного Кремля – збереження влади. У будь-який спосіб. Тому будь-яке зростання показників економіки чи життя країни взагалі відходить на другий, може й на третій план. Реформи стають дуже небезпечними, оскільки знижують ймовірність збереження елітами контролю над політикою і економікою країни.
 
По суті, політична система перешкоджає розкриттю підприємницького потенціалу нації. Збільшує її закритість, гальмуючи таким чином її розвиток. Без вільного перетікання ідей, талантів, фінансів, технологій через кордон розвиток сучасної економіки неможливий. Але нічого більше ворожого обраному російською елітою напрямку руху, ніж така свобода, не існує. Це може пролонгувати «новий застій» на десятиліття - так само як це сталося з «застоєм» у радянські часи. Чим довше триватиме стагнація, тим більш ймовірна дестабілізація в її кінці - так само як це сталося з СРСР.
 
Адже до кінця цього тривалого періоду конкурентоспроможність Росії серйозно ослабне. Найменше така система вигідна молоді, кваліфікованим фахівцям. Але вони не можуть впливати на прийняті владою рішення. Цілком закономірно, що саме в цьому середовищі вище за все невдоволення політичним курсом, тому проти неї в першу чергу і спрямовані репресії влади. Згубна для країни політика вигідна її правлячим групам.
 
Коло бенефіціарів такого стану речей вузьке, коло постраждалих від такої політики – населення Росії. Але поки ніякої можливості вплинути на владу з тим, щоб цей курс скорегувати, не проглядається.

Детальніше: https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/izolyaciya?fbclid=IwAR0KH4uhdkyzvBceWOoGW8tVZg0-1qIPR7bAaS96W39bXg0Ba4p5jHPVrLQ

Вони ніколи не втомляться: кібератака на виробника м'яса

  • 08.06.21, 17:38

За останні кілька років програми-вимагачі перетворилися на серйозну проблему національної безпеки. Кілька груп хакерів з Росії, яких звинувачують в зв'язках з колишнім ГРУ РФ, розробляють шкідливе програмне забезпечення, яке шифрує файли, а потім вимагає оплати в криптовалюті за ключі, які дозволяють власникам розшифрувати їх.

Однак вимагання - це неосновна діяльність російських хакерів. Своїми діями вони призводять до тимчасового колапсу певного сектора промисловості та економіки країни, що атакується.

Так, недавня хакерська атака на трубопровід Colonial Pipeline позбавила палива 45% Східного узбережжя. Паливний колапс вдалося усунути лише через 6 днів після кібератаки. Це призвело до зростання цін на паливо в США.

Тепер стало відомо про чергову хакерську атаку, яка, як з'ясувалося, проводилася з території Росії. Цього разу метою зловмисників став найбільший виробник м'яса в США - JBS S.A.

В результаті кібератаки виробництво зупинилося не тільки в Америці, але і в інших країнах, де розташовані філії компанії. За словами офіційних осіб профспілки, у вівторок JBS зупинила забій великої рогатої худоби на всіх своїх заводах.

Тривалі зупинки заводів JBS можуть призвести до подальшого зростання цін на м'ясо для американських споживачів під час літнього сезону гриля і порушити експорт м'яса в період високого попиту з боку Китаю.

Ціни на яловичину і свинину в США вже ростуть, оскільки Китай збільшує імпорт, ціни на корми для тварин ростуть, а на бійнях не вистачає робітників. За словами аналітиків, будь-який подальший вплив на споживачів буде залежати від того, як довго заводи JBS будуть закриті.

Судячи з почерку кіберзлочинців, це може бути група хакерів Dark Side, яка зробила атаку на Colonial Pipeline місяць тому.

У свою чергу, відповідь Кремля була короткою - "Ми не знаємо, хто здійснив атаку". Зрозуміло, що навіть якби в Москві знали, хто причетний до злочину, то все одно б не сказали. Проте в Росії однозначно не хочуть шукати злочинців, які вносять свою лепту в ведення гібридної війни проти США. Поки проводяться розслідування, залишається лише гадати, чи було заздалегідь відомо Кремлю про майбутню кібератаку і чи пов'язані хакери з військовими силами Росії.

Детальніше: https://myc.news/ua/specproekty/oni_nikogda_ne_ustanut_kiberataka_na_proizvoditelya_myasa?fbclid=IwAR09h5i-Hb-wrdwcCa2lLkm1ZHHPx1ixD8M_qMSlkbD8nkPod_3l6umDzqI

Кому вигідне придбання компанії Мотор Січ

  • 08.06.21, 17:19

Протягом останніх семи років триває епопея навколо вітчизняного підприємства — АТ Мотор Січ, підприємства, завдяки якому Україна залишається серед світових лідерів виробництва авіаційних двигунів. Але що відбувається насправді і яка подальша доля підприємства?

Почнемо з того, що після окупації Російською Федерацією українського Криму і початку збройного конфлікту на сході України, абсолютна більшість виробничих галузей України відмовилася від російського ринку і почала шукати альтернативні шляхи реалізації продукції.

На жаль, не всім вдалося зробити це безболісно. Компанія Мотор Січ, доля реалізації продукції якої на російський ринок становила понад 50%, не стала винятком. Швидкої переорієнтації на інші ринки не відбулося, а спроби керівництва обійти наявні обмеження зустрічали активний опір як з боку держави, так і суспільства, що призвело до значного зменшення обсягів виробництва і фінансових проблем підприємства. У свою чергу, незадовільний фінансовий стан товариства негативно відбивався на матеріальному добробуті почесного президента Мотор Січ — В’ячеслава Богуслаєва, який фактично контролював підприємство (за різними даними, станом на 2014 рік Богуслаєв контролював особисто і через афілійовані структури від 48% до 56% акцій підприємства).

Слід зауважити, що ми не відносимо Богуслаєва до того типу власників, які як п’явки висмоктували ресурси підприємства, що дісталося в спадок від радянського минулого, без його модернізації і розвитку. Товариство при ньому розвивалося, приносило прибуток, здійснювалися нові розробки, були амбітні заяви про плани на майбутнє, і невідомо, якою була б доля Мотор Січ, якби не події 2014 року, які кардинально змінили вектор розвитку нашої держави.

З втратою традиційного ринку збуту продукції підприємство повільно згасало. Існує думка, що це стало рушійною силою, яка остаточно вплинула на рішення Богуслаєва про продаж підконтрольних йому акцій товариства, оскільки стало зрозуміло, що без залучення іноземних інвестицій Мотор Січ не виживе.

Росія, незважаючи на свою агресивну зовнішню політику щодо України, зі свого боку була зацікавлена в продукції і фахівцях Мотор Січ, тому продовжувала шукати шляхи співпраці з підприємством. Так, з 2008 року Росія і Китай намагалися реалізувати проєкт зі створення важкого транспортного вертольота. За задумом розробників оснащуватися вертоліт повинен був двигуном виробництва Мотор Січ.

Збіг зазначених обставин призвів до того, що в 2015 році з’явився маловідомий широкому загалу китайський інвестор Ван Цзин з наміром придбати контрольний пакет акцій Мотор Січ, а Богуслаєв отримав прекрасну можливість продати підприємство за вигідною для себе ціною.

При цьому, на нашу суб’єктивну думку, найбільший інтерес в цій історії викликає не спосіб придбання Ван Цзином пакетів акцій, а сама персона набувача акцій.

Нагадаємо! Службою безпеки України розслідується кримінальна справа за підозрою у використанні підконтрольних офшорних компаній для незаконного придбання контролю над АТ «Мотор Січ».

Почнемо з того, що інформації про пана Цзина у вільному доступі дуже мало, майже все, що буде викладено далі, довелося збирати і перевіряти через численні джерела, які стосувалися діяльності Ван Цзина і «Мотор Січ».

Ван Цзин завжди підкреслює, що є звичайним бізнесменом, не користується підтримкою правлячої Комуністичної партії Китаю, а свій статок заробив завдяки копіткій роботі на фондовому ринку і в сфері телекомунікацій.

При цьому ні ми, ні наші колеги, які також досліджували шлях становлення пана Цзина, не змогли знайти пояснення походженню стартового капіталу на придбання його основного активу — компанії Xinwei Group.

Цікаво, що крім самого Ван Цзина, в список інвесторів Xinwei також входить низка громадян КНР з не менш сумнівною бізнес-історією — вчителі, фермери, пенсіонери.

Інший факт, який викликає більше питань, ніж пояснює хто такий Ван Цзин, є те, що майже всі проєкти останнього фінансувалися коштом Китайського Банку Розвитку. При цьому ми розуміємо, що в отриманні кредиту під бізнес немає нічого особливо, крім випадків, коли ви отримуєте кошти в державному банку КНР під «чесне слово», а точніше під гарантії майбутніх доходів.А щоб спонукати банки давати нові кредити, навіть якщо вони лояльні до тебе, боржник повинен створити хорошу картинку, пан Ван Цзин і робив в останні роки.

Так, в своєму інтерв’ю він розповідав про діяльність групи Xinwei в Камбоджі, пов’язану з видобутком золота з оціночною вартістю родовища в сумі понад 5 млрд дол. США. Ці заяви позитивно впливали на зростання котирувань акцій компанії і дозволяли Ван Цзину без проблем отримувати кредитні кошти. Коли наступав термін погашення кредитної заборгованості, Ван Цзин втягував Xinwei в черговий амбітний проєкт, що знову позитивно впливало на акції компанії і рішення банків щодо надання нового кредиту.

У 2013 році таким проєктом стали наміри будівництва Нікарагуанського каналу з оціночною інвестиційною вартістю 50 млрд дол. США. В цей час проєкт існує тільки на папері.

Крім того, в 2013 році Ван Цзин заявляв про наміри побудувати в Україні порт в акваторії м. Євпаторія. Реалізація зазначеного проєкту була зупинена після окупації Криму Росією.

Проаналізувавши досягнення Ван Цзина за останні десять років, можна зробити висновок, що під його керівництвом Xinwei не реалізував до кінця жодного з початих проєктів. Бізнес-авантюри за участю Xinwei помпезно починалися, залучали багато уваги (а відповідно і грошей) і поступово згасали.Така ж доля спіткала і російський проєкт Ван Цзина в сфері телекомунікацій з розвитку 4G транкінгового радіозв’язку. Протягом 10 років в зазначеному проєкті здійснюється тільки анонсування меморандумів і участь у виставках.

Всупереч заявам самого Ван Цзина можна з упевненістю стверджувати, що він є людиною, не чужою правлячій партії КНР. Загальновідомий факт, що китайський режим суворо карає тих, хто здійснює будь-які незаконні маніпуляції з державними коштами, а перехресне субсидування кредитних коштів групи пов’язаних суб’єктів господарювання саме такими і є.

Крім того, ринок телекомунікацій в КНР тотально контролюється державою, в сукупності з непрозорим придбанням Ван Цзином компанії Xinwei наводить на роздуми про його зв’язки з владою цієї країни.

Тому, можливо, покупка Ван Цзином акцій Мотор Січ здійснювалася в інтересах 

офіційного Пекіна в надії на те, що зазначена транзакція пройде повз увагу свого основного конкурента в сфері авіабудування — США?

Можливо, що не менший інтерес до Мотор Січ проявили в Росії.

Зокрема, до 2014 року Посольства України і Росії в КНР постійно співпрацювали через посла України Олега Дьоміна. Саме росіяни представили Ван Цзина Дьоміну для подальшого представлення керівництву нашої держави.

З представниками російської влади Ван Цзин знайомий як мінімум з 2012 року. Так, 23 березня 2012 тодішній віцепрем’єр РФ Владислав Сурков проводив переговори з Ван Цзином щодо реалізації в Росії спільного проєкту. Також, за альтернативною версією, Ван Цзин мав намір реалізувати Нікарагуанський проєкт, фінансування якого передбачалося здійснити коштами російського мільярдера Геннадія Тимченка і інших близьких друзів Кремля.

На жаль Україна має сумний досвід залучення російських інвестицій в окремі галузі промисловості. Так, показові історії з Харківським тракторним заводом (ХТЗ) і Запорізьким виробничим алюмінієвим комбінатом (ЗАлК) після їхнього придбання російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Зокрема, в результаті управлінських дій менеджменту Дерипаски в інтересах російських конкурентів ЗАлК, в Україні було повністю знищено виробництво первинного алюмінію.

У свою чергу з ХТЗ намагалися вивезти в Росію виробничі потужності і технічну документацію підприємства. Тоді в історію втрутилася СБУ, в результаті чого Дерипаска був змушений переписати активи ХТЗ на свого друга Олександра Ярославського, який з 2020 року також намагається придбати активи Мотор Січ. Однак «хеппі енду» не сталося, під формальним головуванням Ярославського, діяльність цього харківського підприємства була майже повністю зупинена, одночасно в Росії розпочато виробництво «клонів» продукції ХТЗ на потужностях Брянського тракторного заводу.

Тому участь пана Ярославського в проєкті «Мотор Січ», як бачимо на прикладі ХТЗ, не передбачає нічого позитивного для українських авіапідприємств.

Можна підсумувати, що на цей момент в історії навколо Мотор Січ залишається більше запитань, ніж відповідей. Однак вже зараз стає зрозумілим, що незалежно від того, хто стоїть за Ван Цзином — Пекін або Москва, доля вітчизняного виробника їх мало цікавить, і в разі бездіяльності нашої влади імовірним розвитком подій, ймовірно, було б повторення долі ХТЗ і ЗАлК.

Джерело: https://myc.news/ua/specproekty/komu_vygodno_priobretenie_kompanii_motor_sich_i_kto_na_samom_dele_pytalsya_stat_ee_vladelcem?fbclid=IwAR3_VxHoA21qxFt82UFyjiYTqX_6-GhrLwgEJbeafJxgLFuuw_GfihIUBSE

Вакцинація в Україні набирає темпи

  • 07.06.21, 19:14

Вакцинація в Україні набирає темпи. Якщо в четвер було вакциновано від коронавірусу 50,8 тисячі осіб, то в п'ятницю кількість українців, які отримали COVID-щеплення, зросла до 57,4 тисячі осіб. З них першу дозу отримали 53 710 осіб, а повністю імунізовані - 3 730 осіб. Про це в суботу, 5 червня, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

"57 440 осіб щеплено проти COVID-19 за добу 4 червня 2021. Одну дозу отримали 53 710 осіб, повністю імунізовані - 3 730 осіб", - сказано в повідомленні на сторінці МОЗ України в Facebook в суботу вранці.

У МОЗ зазначили, що з початку прищеплювальної кампанії щеплено 1 177 373 особи, з них отримали 1 дозу - 1 177 371 особа, повністю імунізовані і отримали 2 дози - 145 792 особи (з них двоє отримали одну дозу за кордоном). Всього проведено 1 323 163 щеплення.

Також в МОЗ повідомили, що станом на 5 червня 2021 в лист очікування вакцинації від COVID-19 записалися 635 704 людини.

Нагадаємо, в четвер 50 тисяч українців прищепили від COVID-19. Більшість щеплень - понад 32 тисячі - зробили препаратом Comirnaty виробництва Pfizer і BioNTech.

В Україні на вихідних відкриють центри вакцинації в п'яти областях.

Детальніше: https://myc.news/ua/glavnoe/vakcinaciya_v_ukraine_nabiraet_tempy_za_sutki_privili_574_tysyachi_chelovek

"Зелена країна": президент анонсував новий екопроєкт

  • 07.06.21, 19:04
В Україні дано старт проєкту "Зелена країна", мета якого - за десять років збільшити площу лісів на 1 млн гектарів, а за три роки посадити 1 млрд дерев.
 
Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія».
"Ми починаємо проєкт "Зелена країна". Відразу скажу - це не політичний, а суто екологічний проєкт для природи і навколишнього середовища. Ми поставили перед собою амбітну, але досяжну мету - за 10 років збільшити площі лісів на 1 мільйон гектарів", - сказав Зеленський.
Він додав, що для реалізації цієї мети в найближчі три роки планують висадити в Україні 1 мільярд дерев.

Також президент зазначив, що в Україні вся необроблена деревина реалізується через електронні аукціони, доходи державних лісгоспів збільшилися на 1 млрд гривень за 1 квартал цього року.
Детальніше: https://myc.news/ua/glavnoe/zelenaya_strana_prezident_anonsiroval_novyj_ekoproekt