МН17 пам'ятаємо!

  • 17.07.20, 14:44
17 липня - трагічна дата для всього світу. Переконані, що окружний суд Гааги винесе справедливий вирок терористам, відповідальним за цю жахливу катастрофу.



За півроку СБУ викрила 51 організоване злочинне угруповання

  • 17.07.20, 13:53

Служба безпеки України протягом першого півріччя 2020 року викрила протиправну діяльність 51 організованого злочинного угруповання (ОЗУ), що займалися вчиненням злочинів насильницького спрямування, корупційного та економічного характеру, наркобізнесом, незаконною міграцією, контрабандою тощо.

209 особам, які були учасниками цих злочинних угруповань, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. За вчинення злочинів у організованих формах засуджено 21 особу.

Так, на Київщині повідомлено про підозру 6-ти членам ОЗУ, які незаконно утримували громадян та під тиском змусили їх підписати договір позики на 860 тисяч доларів США для протиправного відчуження майна.

У Дніпропетровській області СБУ викрила злочинну організацію під керівництвом начальника Павлоградського відділу поліції, який разом з підлеглими залякували та катували громадян, щоб отримати необхідні свідчення і штучно наростити статистику розкритих злочинів.

Озброєну банду, до складу якої входили чинні та колишні правоохоронці, викрито на Київщині. Члени угруповання викрадали і незаконно утримували підприємців з IT-галузі. Шляхом примусу і погроз зловмисникам вдалося “вибити” з двох осіб $238 тисяч.

Також СБУ спільно з іноземними партнерами та колегами з інших правоохоронних органів запобігла 6 замовним убивствам. Наприклад, спільно зі спецслужбою Грузії попереджено подвійне замовне вбивство на території закавказької країни, яке організували учасники кримінальних кіл з обох держав.

У Рівненській області затримано замовника вбивства громадського активіста. Останній публічно виступав проти незаконного видобутку бурштину та вирубування лісів у Рівненській і Житомирській областях.

21 представнику злочинного середовища, у тому числі 11 «ворам у законі», заборонено в’їзд в Україну.

Загалом за напрямом боротьби з організованою злочинністю за 6 місяців 2020 року за матеріалами СБУ розпочато 298 досудових розслідувань, в яких 477 особам повідомлено про підозру.

Детальніше: https://ssu.gov.ua/novyny/7804?fbclid=IwAR16hBc8mXPWcvw6M8mPJzTw_QJwHy1A8PrUo1uhStXB437OOJdQeaPosq4

Іноземні спецслужби використовують «кримінал»

  • 16.07.20, 16:56

Іноземні спецслужби не полишають спроб негативно впливати на ситуацію в Україні та, зокрема, використовують для цього різноманітні кримінальні структури. Про це Голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив під час координаційної наради керівників правоохоронних органів держави, що відбулася в Офісі Генерального прокурора 16 липня.

«Ми всі розуміємо, що спецслужби недружньої нам країни постійно намагаються розхитати ситуацію в Україні, у тому числі з використанням кримінальних елементів. Саме тому серед ключових напрямів діяльності СБУ є захист національної державності, контррозвідка, боротьба з тероризмом», зазначив Іван Баканов.

Він нагадав, що лише за останні півроку співробітники СБУ попередили три теракти і затримали чотирьох осіб, причетних до їх підготовки.

Наприклад, у квітні СБУ виявила підривника, який раніше встановив вибуховий пристрій біля входу до торгового центру «Французький бульвар» у Харкові. У червні – затримала колишнього військового, який намагався закласти чотири міни на території госпіталю у Сєвєродонецьку та станції Рубіжне, а у липні – бойовика ЛНР, який збирався підірвати цистерни з аміаком на території ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот».

Цього року суди вже винесли 28 вироків за терористичну діяльність і 16 – за створення терористичноі групи чи організації.

Зокрема, 5 років в’язниці отримала особа, яка за завданням так званого «МДБ ЛНР» планувала вибух у житловому масиві Запоріжжя. Також по 5 років отримали злочинці, що намагалися вчинити диверсію у харківському метрополітені та водоканалі.

Однак, на переконання Голови СБУ, громадяни мають не боятися нападу чи теракту навіть попри неоголошену війну на сході нашої країни та загрози з боку північного сусіда.

«Найкращий критерій оцінки для роботи правоохоронців – коли українці можуть спокійно жити звичним життям: без страху вести дитину до школи, їздити у метро чи гуляти парками. Служба безпеки й надалі робитиме все можливе, аби будь-які злочини були попереджені ще на стадії їх підготовки, а організатори та виконавці отримали заслужене покарання», додав очільник СБУ.

 Детальніше: https://ssu.gov.ua/novyny/7802?fbclid=IwAR3MESHlsYZjjgJjkpRWEgbpWxd7IZRlNsd7C0AyQnoK6lT5lSeH8HVqQOQ

СБУ вводить в дію оновлену версію платформи MISP-UA

  • 16.07.20, 16:30

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України вводить в дію оновлену версію національної платформи Malware Information Sharing Platform «Ukrainian Advantage» (MISP-UA) для ефективної протидії кіберзагрозам і обміну даними щодо ризиків.

MISP-UA є платформою, яка в режимі реального часу забезпечує обмін даними про кіберризики, атаки та інциденти на об’єктах критичної інфраструктури, установах і підприємствах, державних електронних інформаційних ресурсах.

Таким чином, за своїм функціональним наповненням платформа дозволяє зміцнити стан кібербезпеки різних секторів державного управління та економіки України. З її допомогою відбувається державно-приватна взаємодія для спільного захисту інформаційного та кіберпростору держави загалом.

На платформі MISP-UA вже зареєстровані понад 300 користувачів, серед яких державні і приватні підприємства. Вони надають відомості про ознаки можливого ураження технологічних і комунікаційних систем. Використання системи дає можливість кіберфахівцям Служби передбачати шляхи атак, потенційні загрози та інструменти нейтралізації для подальшого реагування.

СБУ розпочала впровадження MISP-UA у 2018 році, використовуючи досвід та кращі практики країн ЄС та НАТО. За результатом використання, враховуючи отриманий досвід, реалізовано ряд принципових оновлень платформи, які забезпечують її відповідність сучасним викликам.

Власне, наразі СБУ використовує її, як один із елементів забеспечення національної безпеки у кіберпросторі.

Підключитись до оновленої платформи MISP-UA можливо за посиланням https://misp.gov.ua.

Джерело: https://ssu.gov.ua/novyny/7800?fbclid=IwAR1coyDnSJ6pZCyMKa5kxFvKhsYJh-Ryc66-3r12snSLbSBtuaSD-6bT7rM

Результати роботи СБУ за перші 6 місяців 2020 року

  • 15.07.20, 18:15

Захист національної державності та протидія тероризму — пріоритетні завдання Служби безпеки. Зокрема, тільки за перше півріччя 2020 року завдяки СБУ:

Попереджено 3 теракти і затримано 4 фігурантів, причетних до їх підготовки
Заборонено в’їзд в Україну 254 іноземцям, причетним до тероризму та діяльності релігійно-екстремістських організацій
Викрито та затримано генерал-майора Служби, який підозрюється у співпраці з російським ФСБ
Затримано керівника і учасників агентурної мережі спецслужб РФ, які збирали і передавали інформацію про українські військові об'єкти, учасників АТО/ООС
Затриманим винесено вироки: 53 – за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, 28 – за терористичну діяльність
Ще 45 вироків суду набули чинності, а саме 11 – за ознаками державної зради, 16 – створення терористичної групи чи терористичної організації, 1 – шпигунства

Детальніше про роботу контррозвідки СБУ та боротьбу з тероризмом за посиланням: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/2751920965037891


Київ розраховує на підтримку Польщі. Скористаймося оказією

  • 15.07.20, 15:25

Одразу після перемоги А. Дуди на президентських виборах Польщі президент України висловив свої привітання і написав в Twitter «разом ми сильніші».

Останні слова – це не лише акт ввічливості, а вони свідчать про те, що українська еліта прагне покращити відносини із західним сусідом.

Минулої середи О. Резніков, віцепрем’єр України та перший заступник голови української делегації в ТКГ, опублікував статтю для американського аналітичного центру Atlantic Council, на яку варто звернути увагу.

Основний меседж статті полягає в тому, що якщо міжнародна спільнота не відреагує на агресивні дії Росії в Україні і не виконає належних змін з погляду Мінського процесу, РФ швидко дійде до кордонів країн Східної Європи.

“Нездатність змінити Мінський процес призведе до можливої ескалації конфлікту. За такого сценарію ті проблеми, які нині Україна стримує на східному кордоні Європи, розмножаться на порядок і швидко змістяться приблизно на 1300 кілометрів на захід, сягнувши кордонів Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії”, – заявив віцепрем’єр.

Політик вважає, що Росія навряд чи зупиниться, а навпаки, спробує поширити нестабільності по всій Європі. Резніков нагадав, що у своїх останніх заявах президент РФ Володимир Путін поставив під сумнів існування кордонів всіх колишніх радянських республік, назвавши отримані території “споконвічно російськими землями”.

“Ця дещо завуальована погроза не обмежується Україною, Білоруссю або Казахстаном. Це також стосується трьох прибалтійських держав, які є країнами-членами ЄС і НАТО”, – зазначив Резніков.

Віцепрем’єр акцентував, що в умовах зростання російської агресії на міжнародній арені західний світ повинен вирішити, де провести межу.

“Це порушує низку важливих питань. Наскільки Захід усвідомлює проблему, з якою стикається? Чи визнає Захід, що поширення турбулентності ближче до серця Європи є невід’ємною частиною стратегії Росії? Чи повинна Європа допомогти створити розділову лінію, яка буде прокреслена від Прибалтики до Чорного моря? Це не метафора і не перебільшення”, – зазначив Резніков.

Він також нагадав, що ОБСЄ ніколи не розміщувала миротворців у великих масштабах для нейтралізації конфлікту: “Тепер, можливо, прийшов час для такого кроку. Ми повністю усвідомлюємо серйозність проблеми, але успішний результат буде значним для всього континенту. Безпека України – безпека Європи”.

Детальніше: http://media-collider.com/ua/2020/07/15/kiyiv-rozrahovuye-na-pidtrimku-polshhi-skoristajmosya-okaziyeyu/?fbclid=IwAR3n5cW-oqF8cgUyAkPdVEK-p3Yf70dBA7v9x3Ayw6h0wRwHTTpveV76PEE

15 липня - День українських миротворців

  • 15.07.20, 14:51
Вітаємо українських воїнів, які беруть участь у миротворчих операціях по всьому світу. Зі святом!



СБУ припинила діяльність 25 шахрайських call-центрів

  • 15.07.20, 14:41

Впродовж 2019-2020 років Служба безпеки України припинила діяльність 25 нелегальних call-центрів з оборотом в десятки мільйонів гривень, які брали участь у шахрайських схемах з виманювання у громадян грошей в інтернеті.

Обсяги такого шахрайства зростають одночасно з поширенням електронної комерції, досить часто call-центри є одним із ланцюжків злочинного механізму. Кіберспеціалісти СБУ спільно з Національною поліцією здійснюють комплексні заходи для локалізації і блокування таких схем.

Завдяки діям правоохоронців за цей період було проведено 45 обшуків у організаторів оборудок, вилучено понад 600 одиниць обладнання, 14 особам оголошені підозри у вчиненні кримінальних правопорушень.

Наприклад, у червні 2020 року було викрито організоване злочинне угруповання у Кривому Розі. Його учасники виманювали у громадян персональні дані, ініціювали нібито «відновлення» сім-карток, а потім оформляли від чужого імені онлайн кредити. Таким чином шахраї викрали понад 1 мільйон гривень у громадян. Від оборудки постраждали понад 300 осіб.

Чотирьох осіб із групи затримано, їм повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 361 Кримінального кодексу України.

Загалом кіберспеціалісти СБУ зазначають, що найбільш поширені схеми у шахраїв: виманювання у громадян персональних даних або реквізитів банківських карток, втягування їх у псевдоінвестиційні проекти, оформлення кредитів на чуже ім'я, продаж фальсифікованих або відсутніх товарів.

До роботи цих фейкових call-центрів організатори залучають студентів, іноземців, малозабезпечених. І досить часто використовують потужності російських компаній, які перебувають під санкціями в Україні.

Для комплексної протидії шахрайству кіберспеціалісти СБУ не тільки проводять загальнодержавні спецзаходи, а й рекомендують громадянам підвищувати свою обізнаність у цьому питанні. Зокрема, рекомендується не розкривати персональну інформацію та дані банківських карток і не фіксувати їх на сумнівних вебресурсах, консультуватися тільки в call-центрах банків, де ви обслуговуєтеся, не брати участь у підозрілих фінансових операціях та проєктах.

Детальніше: https://ssu.gov.ua/novyny/7796?fbclid=IwAR2f1Dcq1rbfteY1RxsiN7e29YnwqsxKZKwjRIN5iU9lygQnjKKamkjU1vE

Новый хэштег - #безопаснаяреинтеграция

  • 15.07.20, 13:32
В соцсетях жители временно оккупированных территорий активно выступают за реинтеграцию в Украину

В соцсетях набирает популярность хэштег #безопаснаяреинтеграция, особенно активно его используют в проукраинских пабликах жители Донецкой и Луганской областей.



#ДонбассНаш - украинские пользователи запустили новый хэштег

  • 15.07.20, 13:26
В социальных сетях украинские пользователи запустили хэштег #ДонбассНаш, прикрепляя к нему патриотические картинки