Справжні причини нашестя медуз на Азові та методи боротьби
- 16.09.21, 17:35
В Азовському морі спостерігається справжнє нашестя медуз, на кількість яких впливає підвищена солоність води, яка, своєю чергою, залежить від гідрологічного режиму річок Дон і Кубань. Про це повідомив декан факультету біології, географії і екології Херсонського державного університету, доктор географічних наук, професор Ігор Пилипенко.
«Це процес, пов’язаний з ростом солоності Азовського моря, таке відбувалося в сімдесятих, у вісімдесяті роки минулого століття, і знову відбувається зараз. Збільшується солоність моря — поліпшуються умови для розвитку медуз. А рівень солоності пов’язаний з багаторічним зменшенням стоку річок Дону і Кубані» , — пояснив він, додавши, що Азовське море, по суті, є лиманом Дону і Кубані. За словами професора, основні можливості вирішити проблему знаходяться в Росії, де формується основна маса прісної води, яка створює режим води Азовського моря.
В Україні ж в море впадає мало річок, які в сукупності забезпечують річний стік на рівні 4 кубічних кілометрів. Для порівняння, сукупний стік прісної води з території РФ досягає 35-40 кубічних кілометрів на рік. Тобто, заяви російської сторони про те, що солоність води в Азовському морі підвищилася через перекриття Північно-Кримського каналу з Дніпра не відповідають дійсності. При цьому, медузи є проблемою не тільки для відпочивальників, але і порушують екологічний баланс. Вони критично скорочують харчову базу для риб, які також харчуються планктоном. На теперішній час єдиним дієвим методом боротьби с медузами є обмеження на вилов риби в Азовському морі.
Коментарі