Навальна сага
- 18.12.20, 08:14
Розслідування факту отруєння Навального не сходить з інформаційних «радарів» ЗМІ, загострюючи і без того не просту ситуацію перед прес-конференцією Путіна. Кремль в політичному нокдауні після жахливого міжнародного скандалу, пов'язаного з новими фактами по Навальнгейту. Звідси істерична спроба обвалу спецслужбами Ютубу, Вотсапа і Телеграма. На наступний день після виходу матеріалів про причетність російських спецслужб до отруєння, прес-секретар президента Дмитро Пєсков раптово скасував щоденні брифінги навіть для "свого" пулу журналістів, що закріпило впевненість у виборі тактики Кремля, в основу якої, за браком реальних засобів протидії, покладено ігнорування і ситуативне істеричне висміювання ситуації. Будь-який крок теперішньої влади Кремля (навіть скасування прес-конференції Гаранта) буде мінусом. І знову Кремль потрапив до інформаційного цугцвангу!
Навальний за 12 років, починаючи з 2008 року опублікував десятки текстів, що викривають окремих вищих діячів російської політики і бізнесу. Для широкого кола читачів в Росії і за кордоном ці розслідування створювали картину корумпованості оточення Путіна.
І ось тепер у всьому цьому поставлена «жирна крапка». Всі учасники політичних і ділових комунікацій навколо Кремля - як всередині системи, так і поза - тепер мають справу з розслідуванням, яке показало, що група співробітників ФСБ протягом трьох років експериментувала з бойовою отрутою на сім'ї Олексія Навального, використовуючи всю інфраструктуру ФСБ - підроблені паспорти, підтримку регіональних УФСБ, спеціальні наукові центри.
Метою цих трирічних експериментів було встановлення можливості «вбивства без доказів». Жертвою цього жахливого експерименту могли виявитися не тільки сам Навальний, але і його дружина і діти.
Це розслідування за наслідками набагато вагоміше, ніж, наприклад, санкції, до яких путінська верхівка вже адаптована. Жахливість цієї історії вплине на все, що є зараз на політичному обрії Росії: на участь Кремля в мінських угодах по Україні, на «Північний потік», на політичні комунікації в Євразії, на становище російських держкорпорацій і їх керівництва, на всі форми російського просування в світі. Ця історія веде до остаточного переосмислення путінізму для тих людей, які не збиралися цього робити раніше.
Картина трирічної спецоперації, протягом якої методично знищується сім'я російського опозиціонера з метою перевірки дії бойової речовини, яке в подальшому могло б застосовуватися щодо будь-кого, - це виходить за межі взагалі будь-яких аргументацій на користь Кремля - «геополітичних», «політики націнтересів», «ексцесу виконавця» і т.д.
Ізоляція та відсторонення АП від реального діалогу робить постановку питання про справу Навального на президентській прес-конференції фактично неминучою.
Єдиною відповіддю на розслідування отруєння Навального стала ініціація нових дій по старим справам замість роботи з фактурою нинішніх звинувачень. Останнє свідчить про провал інформаційної політики Кремля, котрий використовує неактуальні контр-аргументи, бо ніякої реальної контраргументації не існує взагалі.
Ключові моменти в розслідуванні отруєння Навального виглядають логічно, незважаючи на запущену АП у широкий загал методичку про те, що розслідування – це частина відкритої інформаційної війни проти Росії і Путіна. Куратори вважали, що у «думаючої аудиторії» отримана Навальним інформація повинна викликати сумніви про чисто «журналістський» тип розслідування, без втручання та роботи спецслужб і розвідки. Але спроби АП знизити напругу навколо ситуації вже не призводять до потрібного результату через те, що «кожен день – новий "удар" припадає саме по Путіну. Якщо минулі «атаки» на Путіна і його оточення ще якось спростовувалися, то на розслідування Навального до сих пір Кремль не дав ніякої відповіді, що говорить про досягнення ефекту розслідування: АП більше не намагається відбивати атаки і пішов за президентом в «бункер».
Цілком можливо, що на прес-конференції питання про справу Навального буде поставлено у вкрай м'якій і знеособленій формі.
Але, зважаючи на напругу останнього року та на безліч критичних питань, які виникають до Кремля та його керманича, чи не стане ця прес-конференція останньою для Путіна та його найближчого оточення?
Джерело: https://censor.net/ru/blogs/3237457/navalna_saga?fbclid=IwAR0APFkQasRWW0BEP-iSZdBZUyR5ZLGlaxxWwI6S3rixjMp-ay12IVYQ_g8
Коментарі