хочу сюди!
 

Vika

39 років, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

УПА. Патріоти чи зрадники?

  • 10.05.20, 19:09
Світ не буває нейтральним. Людина не може все життя стояти осторонь. Навіть у студії політичного ток-шоу аудиторія розділюється між сторонами спору. Кожна людина виражає свою підтримку по-різному, але свідомо чи несвідомо приймає чиюсь думку.
У 1939 році, після початку Другої світової війни, спочатку Європа, а потім і весь світ розділився на два табори.
Два тоталітарних режими не дозволили світу загоїти рани Першої світової, розв’язавши Другу.
Територія України з перших днів опинилася у вирі трагічних подій, ставши жертвою домовленості двох тиранів.
Українці західних земель протягом 1939-1941 років сповна відчули на собі “владу народу”. Їм пощастило не померти від геноциду голодом у 1932-1933, не бути розстріляним про всяк випадок у 1937-1938, але десятки тисяч не пережили насильницьке встановлення комуністичних порядків.
А вже через два роки українцям довелося робити вибір між молотом і ковадлом.
Українці воювали у лавах Червоної армії проти Вермахту, у лавах Вермахту проти Червоної армії, в окремих загонах проти тих і інших, вважаючи їх однаково окупантами. У кожного свій вибір.
У 1942 році українці-патріоти, які мріяли про свою державу без більшовизму і нацизму почали об’єднувати окремі збройні групи націоналістів у загони під керівництвом ОУН, які пізніше стали називатися Українською повстанською армією (УПА).
Навіть після 28 років незалежності в українському суспільстві немає єдиної думки ким вони були – патріотами, борцями за незалежність України, колаборантами?
У кожного своя відповідь на це запитання. Безперечно зрозуміло одне – місцеве населення сприймало УПА, як своїх і підтримувало їх боротьбу проти комуністів. Загони УПА ще протягом десяти років протистояли регулярній армії і каральним загонам НКВС (НКДБ, МДБ).
Протягом якого часу зараз у горах Карпат змогла б протриматися банда ростовсько-тамбовських озброєних “революціонерів-прихильників відворення совка”? Відповідь очевидна. Навіть за повної бездіяльності поліції і спецслужб рівно стільки, скільки змогли б бігти подалі в гори.
На жаль, недалека політика української влади попередніх років, яка вперто не хотіла помічати російську загрозу для нашої незалежності, ледь не призвела до повторення трагічної сторінки української історії.
І якби не мужність добровольців, військовослужбовців, міліціонерів, якби не патріотизм і характер одеситів, харків’ян, миколаївців, то азійська путінська орда у 2014 році могла захопити не тільки Крим, Донбас і Луганщину. Могло статися і так, що Київ, історію якого московіти намагаються приписати собі, міг бути захопленим.
Мільйони українців могли опинитися на окупованій території, адже багатьом просто немає куди їхати.
І якби через два роки німці, американці або будь-хто інший зрозуміли, що вчинили неправильно не допомігши Україні захиститися від агресора, почали звільняти нашу територію, то який вибір зробили б ми?
Вибір очевидний або ти патріот, або ти зрадник …своєї землі, своєї домівки, своєї сім’ї, пам’яті своїх предків.
Допомогти очистити землю від окупантів чи залишитися під путінським ігом?
Для патріота, свідомого українця, гідного нащадка своїх пращурів вибір очевидний.
Дані опитування в 2020 році серед 2000 українців старших 18 років.

Джерело: https://enigma.ua/articles/upa-patrioti-chi-zradniki
0

Коментарі