хочу сюди!
 

Вікторія

38 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 34-46 років

Спростовуємо черговий фейк про коронавірус

  • 23.03.20, 12:51

Друзі, у соцмережах – черговий фейк про коронавірус. Не встигли «відлітати» гвинтокрили, які мали розпилювати вночі дезінфекційні засоби, як наші кіберфахівці зафіксували спроби розповсюдження нової нісенітниці.

Тепер в мережі «розганяється» відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів) сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу.

При цьому, кіберфахівці встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний із коронавірусом (хоча й не красить учасників ситуації).

Зазначимо, що першоджерелами розміщення цього відео стали «боти», зокрема, й проросійського спрямування. Згодом ці матеріали стали активно поширювати на сепаратистських та проросійських ресурсах. Аномальне "вірусне" поширення матеріалу вказує на залучення "ботоферм" для дестабілізації ситуації.

Тому вкотре закликаємо і ЗМІ, і громадян ретельно ставитися до перевірки інформації та користуватися офіційними джерелами. Пам’ятайте: такі публікації спрямовані лише на розхитування ситуації в нашій державі.

На даний момент співробітниками СБУ здійснюються заходи для встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які свідомо поширюють неправдиву інформацію.

Нагадаємо, що минулого тижня СБУ вже виявила 8 осіб, що розповсюджували фейки про коронавірус. Спільно з Нацполіцією стосовно вказаних осіб вжиті заходи адміністративного впливу. Крім цього, встановлено, що один з таких "кіберактивістів" отримував завдання з країни-агресора на дестабілізацію ситуації через поширення фейків про COVID-19.

Робота з виявлення та протидії фейкам продовжується.

Джерело: https://www.facebook.com/SecurSerUkraine/posts/2647146492182006

0

Коментарі