Мама любить швидкість, але не любить обшуки
- 08.02.20, 14:40
Минув майже місяць з того часу, як українське суспільство сколихнув скандал з прослуховуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Розслідування цього резонансного злочину привело правоохоронців на обшуки до організаторів та виконавців, серед яких, нажаль, виявились і журналісти програм каналу 1+1.
З одного боку, засмучує, не дуже оперативна комунікація Служби Безпеки України, коли першу годину після початку обшуку інформація йшла виключно з боку журналістів програми «Гроші» та близьких їм народних депутатів і близького їм телехолдингу «1+1». Проте потім наздогнали. І офіційною заявою Івана Баканова, і роз‘ясненням що ж насправді відбулось. Факт. Але зараз не про це.
Хотілося б повернутися назад, і проаналізувати до чого саме призвело оприлюднення цих плівок. Якщо ви пам’ятаєте, ці плівки були оприлюднені ще перед Давосом 15.01.
Вони спричинили внутрішній український скандал та також заяву про відставку збоку прем’єр-міністра (17.01). Ще раз нагадаю все це відбувалося саме перед Давоським форумом (21-24/01), куди була запланована для поїздки велика українська делегація, де були заплановані цікаві пропозиції для західних інвесторів відносно оподаткування, відносно «Інвестиційних нянь», та подібні.
На жаль, цей внутрішній скандал про записи Гончарука та потім його заяву про відставку вилився і потрапив також в міжнародні ЗМІ. І відповідно, основною новиною для західних ЗМІ по поїздці української делегації в Давос була виключно новина про те, що Гончарук не залишає свою посаду і продовжить працювати на позиції прем’єр-міністра.
Давайте тепер проаналізуємо – чи вигідна всім українцям, включаючи журналістів програми «Гроші» така ситуація? Україна не отримала можливі інвестиції. Так, ми залучили 1,5 мільярда під низькі відсотки. І це зробило Міністерство фінансів разом з урядом, але цього все одно, на мій погляд, було недостатньо.
В будь-якому разі, зазвичай, поїздки Зеленського за кордон мали набагато більшу кількість позитивних відгуків в міжнародних ЗМІ. Навіть поїздка в Ізраїль мала велику кількість позитивних відгуків в ізраїльських ЗМІ. На жаль, поїздка в Давос не отримала тих новин, які ми могли б отримати, але отримала негатив перед самою поїздкою через можливу відставку уряду і прем’єр-міністра. І потім єдину новину, в принципі, яку розповсюджували міжнародні ЗМІ, вона була виключно про те, що Гончарук не йде зі своєї посади. Ось до чого призвів той матеріал, який, як зараз ми вже розуміємо, скоріше за все, був опублікований чи був змонтований на комп’ютерах журналістів, що працюють в програмі «Гроші», а потім оприлюднено через анонімний канал.
Ось і виходить, що бенефіціарами цієї інформаційної операції стали сили, для яких «чим гірше в Україні – тим краще для них», а виконавцями - народний депутат Дубінський та низка журналістів програми «Гроші». При цьому, майже переконаний, що журналістів використав саме Олександр Дубінський, який усвідомлював наслідки своїх дій і бажав їх настання.
Чи можуть інтереси окремого народного депутата ставити під загрозу міжнародний імідж держави та мільярдні інвестиції? Питання риторичне… Чи близькі такі дії до державної зради? Питання відкрите… І на це питання варто пошукати відповідь правоохоронцям у того, чия «мама любит скорость».
Детальніше: https://enigma.ua/articles/mama-lyubit-shvidkist-ale-ne-lyubit-obshuki_1
Коментарі