Профіль

jktu__

jktu__

Україна, Івано-Франківськ

Рейтинг в розділі:

Катехизм про війну

  • 19.08.14, 08:47
2307    П'ята Заповідь забороняє добровільне знищення людського життя. Оскільки кожна війна приносить горе і несправедливість, Церква наполегливо заохочує кожного молитися і діяти, щоб Божа Доброта звільнила нас від стародавнього рабства війни (Пор. II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium et spes », 81.).
2308    Кожен громадянин та кожен, хто при владі, покликані працювати, щоб уникнути воєн.
«Але доки існуватиме небезпека війни і не буде компетентної міжнародної влади, наділеної достатніми силами, доти не можна відмовити урядам, після вичерпання всіх можливостей мирного врегулювання, права на законний захист» (II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium et spes », 79.).
2309    Треба прискіпливо визначити точні умови законного захисту за допомогою військової сили. Серйозність такого рішення підпорядковує його суворим умовам моральної законності. Для цього водночас потрібно:
– щоб шкода, завдана агресором нації чи спільноті націй, була тривалою, важкою і безперечною;
– щоб усі інші засоби для покладення цьому краю виявилися неможливими або безуспішними;
– щоб були обґрунтовані можливості успіху;
– щоб використання зброї не спричинило лиха і безладдя, важчих, ніж лихо, яке слід усунути. Під час оцінювання цих умов слід враховувати потужність сучасних засобів руйнування.
Це традиційні елементи, перелічені в доктрині про так звану «справедливу війну».
Оцінка цих умов моральної законності належить до розсудливості тих, які несуть відповідальність за загальне добро.
2310    У цих випадках публічна влада має право та обов'язок накладати на громадян зобов'язання, необхідні для національної оборони.
Ті, хто присвячує себе служінню батьківщині військовою службою, є слугами безпеки і свободи народів. Якщо вони вірно виконують свій обов'язок, вони насправді сприяють загальному добру і підтриманню миру (Пор. II Ватиканський Собор, Паст, конст. « Gaudium et spes », 79.).

Мати Тереза: «Подаруйте собі усмішку»

  • 20.10.11, 10:30

НЕ БІЙТЕСЯ ЛЮБИТИ  Коли ви відчуваєте себе нещасним і покинутим, спробуйте зробити що-небудь із любов`ю. Промовте з любов`ю хоча б одне слово, просто подумайте з любов`ю про когось. Відкрийте серце і прагніть збудити в ньому любов… Любов – це мистецтво, вона вимагає тренування. Добрі лікарі, музиканти, художники, спортсмени годинами вправляються, щоб удосконалити свої вміння та здібності. Так само і з любов`ю. Якщо ми не докладатимемо зусиль, щоб любити, будемо самотніми і нещасними.

 

НЕ БІЙТЕСЯ СТРАЖДАТИ  Страждання не приходить випадково. Це не помста і не покарання. Його посилають нам, щоб попередити нас, що ми збилися з правильного шляху. Страждання потрібне нам, щоб урятувати нас. Приймаючи страждання, людина задіює приховані сили, які проробляють у ній величезну енергію… Самотність, сум примушують нас звернутися в середину себе, щоби знайти там істинне багатство, істинну силу, справжню підтримку. Кожен, хто зробив у своєму житті щось значне, багато страждав.

 

СТРАЖДАННЯ ШВИДКО МИНАЮТЬ  Коли на вашу долю випадають випробування, скажіть собі: «Вони не можуть тривати довго». Ця формула дуже ефективна. Сама думка про те, що нещастя скороминущі, допомагає їх перенести… Добру, як і злу, потрібний час, щоб виявлятися. Які б не було послано вам випробування, говоріть собі, що це лише важкий момент, який незабаром мине…

 

ДИВІТЬСЯ УВИСЬ  Коли людина зазнає труднощів, вона зосереджується на своїх невдачах, турботах. Спрямовувати погляд униз – невдячне заняття. Треба дивитися увись – туди, де світло, мудрість, краса. Це допоможе вашій душі знайти сили для подолання труднощів. Турботи, життєві труднощі існують завжди. Щоб їх подолати, треба захищатися. Від дощу ви захищаєтеся парасолькою, коли холодно, одягаєтеся тепліше. А в боротьбі з труднощами треба дивитися увись, щоб черпати там світло та силу.

 

УСМІХАЙТЕСЯ  Якщо ви в поганому настрої, якщо вас образили або засмутили, скористайтеся силою усмішки. Навіть якщо вас ніхто не бачить, спробуйте усміхнутися, щоб показати собі самому, що перебуваєте понад труднощами… подаруйте собі усмішку, як ви це іноді робите, проходячи повз дзеркало. Навіть якщо ваша усмішка буде вимушеною, це все одно допоможе. Тільки-но ви всміхнетеся, відчуєте себе у кращому настрої. А отже, вам буде легше розв`язати свої проблеми… Бог допомагає тим, хто всі неприємності та жаль приймає не з наріканням і скаргами, а з радістю й усмішкою. Одержавши від життя черговий удар, скажіть собі: «Все могло бути значно гірше», й усміхніться…

 

УМІЙТЕ ДІЛИТИСЯ СВОЇМ ЩАСТЯМ Бувають дні, коли у вас усе чудово: ви відчуваєте себе багатим, щасливим, здоровим. Чи думаєте ви в цей момент про тих, хто бідний, хворий і нещасний? Щоби зберегти щастя, ним треба ділитися.

Якось до мене підійшло двоє молодих людей. Я відразу здогадалася, що вони молодята: їхні обличчя світилися щастям. Вони дали мені дуже велику суму на потреби бідних. Я запитала: «Звідки у вас стільки грошей?» Вони відповіли: «Декілька днів тому ми одружилися. Вирішили не влаштовувати весілля, не запрошувати гостей, не купувати весільних нарядів. Усі гроші, які нам у такий спосіб вдалося заощадити, хочемо віддати вам». І я запитала їх: «Навіщо ви зробили це?» Знаєте, що молоді люди мені відповіли? «Ми дуже любимо одне одного. Любов дала нам стільки щастя, що ми вирішили поділитися ним із бідними»

Мати Тереза