хочу сюди!
 

Татьяна

57 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 55-58 років

www.zarvanycia.cc.ua Пратулинські мученики

  • 23.01.15, 20:32

www.zarvanycia.cc.ua Пратулинські мученики

[свв. Климентій, Агатангел та Павліній] Село Пратулин знаходиться неподалік міста Холм у Польщі, яке колись належало до Холмської греко-католицької єпархії нашої Церкви. Жителі цього села були свідомими греко-католиками і не хотіли переходити на російське православіє, яке уряд Росії, зайнявши Підляшшя, насильно запроваджував у нашому народі.

У січні 1874 року понад 500 вірних греко-католиків села Пратулин зібралися біля своєї церкви з метою не впустити православного священика до храму. Тоді царський урядовець дав наказ стріляти по відважних пратулинцях. Серед них було 13 мужніх чоловіків, які на місці загинули. Ось їхні імена: Данило Кармаш, Лука Бойко, Варфоломій Осип’юк, Онуфрій Василюк, Пилип Герилюк, Констянтин Бойко, Микита Грицюк, Ігнатій Франчук, Вінкентій Левонюк, Іван Андреюк, Констянтин Лукашук, Максим Гаврилюк і Михайло Ваврищук.

6 жовтня 1996 року Папа Іван Павло II під час свого перебування в Польщі проголосив мучеників з Пратулина блаженними.

Священномученик Климент, єпископ Анкирський

Священномученик Климент, єпископ Анкирський народився в Галатійському місті Анкир у 258 році. У дитинстві помер його батько, а в дванадцять років - і мама, яка передбачила йому мученицьку смерть за віру в Христа.

Жінка, що усиновила його, Софія, виховувала його навчаючи християнських правд віри. Під час страшного голоду в Галатії деякі язичники кидали своїх дітей, не маючи можливості їх прогодувати, і Софія брала нещасних до себе, годувала і одягала їх, а святий Климент допомагав їй у цьому. Він учив дітей і готував їх до прийняття святого Хрещення. Багато хто з них згодом зазнали мучеництва за віру в Христа.

За богоугодне життя, святий Климент був поставлений в читця, а потім в диякона, у вісімнадцять років отримав сан пресвітера, а в двадцятирічному віці був рукопокладений в єпископа Анкирського. Незабаром спалахнуло гоніння Діоклитіана. За доносом був притягнутий до суду і єпископ Климент. Управитель Галатії Дометіан намагався схилити святого до поклоніння язичницьким богам, але єпископ Климент твердо сповідав віру Христову і мужньо прийняв муки, яким піддав його лютий намісник.

Багато хто з язичників, бачивши мужність святого ввірували в Христа. До святого Климента у в’язниці сходилися люди для повчань, щоб отримати зцілення і Хрещення, так що в’язниця перетворилася на храм.

Лютий імператор, вражений чудами святого Климента, відіслав його до Нікомидії до свого співправителя Максиміана.

По дорозі, на кораблі, до святого приєднався його учень Агатангел, що уникнув страти з іншими сповідниками і бажав постраждати і померти за Христа разом з єпископом Климентом.

Імператор Максиміан передав святих Климента і Агатангела управителеві Агрипину, який передав їх на нелюдські катування.

Святого Агатангела убили мечем, а святого Климента звільнили анкирські християни і відвезли до печерного храму. Там, після здійснення Літургії, святий сповістив віруючим швидке закінчення гонінь і свій близький відхід. Святий мученик дійсно незабаром був убитий воїнами міста, що увірвалися до храму. Святому відсікли мечем голову під час принесення ним Безкровної Жертви біля 312 року.

Розповіді про мучеників:
http://www.zarvanycia.cc.ua/

Зарваниця в соціальних мережах:
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/ckHirE9OfBc
1

Коментарі

124.01.15, 11:02