хочу сюди!
 

Киев

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 42-53 років

10 липня Церква згадує святого Самсона, страннопріємця

  • 10.07.14, 20:35

10 липня Церква згадує святого Самсона, страннопріємця

Святий Самсон жив в VI ст. Він походив із знатної римської сім'ї. Він зрозумів всю мудрість свого часу, незвичайно багато займався медициною, до якої його вабила схильність до співчуття. Самсон не міг безпристрасно дивитися на муки і бідність, тому у власному будинку сприймав всіх хворих і бідних, милостиво надаючи їм потрібний догляд, також заспокоєння в молитві і вірі.

Після смерті батьків він роздав свій величезний статок. Будучи, зрештою, вільний від усіх земних уподобань і бажаючи уникнути похвали від жителів нашої планети, він відправився в Константинополь. Там він оселився в бідному домі і в тиші віддавався молитві. При всьому цьому Самсон не залишив благодійної діяльності: він збирав нездорових і їх лікував безплатно. Незвичайно він турбувався про стражденних невиліковними недугами і про тих, кого не хотіли лікувати інші лікарі: про прокажених, паралізованих, сліпих, одержимих.

Слава про преподобного Самсона поширилася по всьому містечку, і його будинок став притулком для зневірених.

У 30 років Самсон був висвячений у священний сан святим патріархом Міною, який високо оцінював його благочестиві справи. Святий вилікував від важкої хвороби імператора Юстініана, який тісніше розгубив всяку надію на лікарів. Юстиніан отримав у сні веління закликати до палацу святого. Тому було досить покласти руку на хворе місце, щоб правитель невідкладно зцілився. Але преподобний бажав недопустити похвал, і тому наклав трошки мазі, щоб це диво не приписали його чесноти. Правитель не знав, як віддячити преподобному Самсону, і бажав обсипати його золотом, але святий відіслав дари назад зі словами: «Для чого ти даруєш мені те, що я відкинув з любові до Христа?» Замість цього він запропонував Юстиніану застосовувати ці кошти для будівельних робіт лікарні поруч зі власної хатиною, щоб благородно приймати нездорових і бідних. Правитель з радістю погодився і доручив робочим вибудувати північніше Великої Церкви велику прекрасну будівля, що отримало славу як будинок Самсона.

Потім святий з нечуваною самовідданістю керував даною клінікою. У клініці працювали численні професійні лікарі, а доглядом за хворими займалися монахи. Цій установі правитель дарував рясні пожертвування не тільки на утримання трудівників, та й для того, щоб тут щедро роздавали їжу і одяг мандрівникам і нужденним.

Преподобний Самсон багато років присвятив цим апостольським трудам і мирно помер в дуже похилому віці. Його святі мощі були поховані в церкві святого Мокія. Тут в день пам'яті преподобного Самсона константинопольського лікарі, вважаючи його своїм святим заступником, влаштовували святковий хресний хід. У страннопрійомному будинку шанували його посох, єпитрахиль і священицькі облачення.

Потім, завдяки невидимій підтримці святого, в страннопрійомному будинку вийшло безліч чудес і зцілень. Скоро після смерті преподобного стався жахлива пожежа, що почалася у Святій Софії, зруйнувала всі навколишні будинки і перекинулася на дах лікарні.

Здавалося, люди марно намагаються загасити вогонь, як раптом вони побачили преподобного, що йшов по даху, і який наказував вогню відступити. Так притулок був врятований від руйнування.

Хворі прибували до могили преподобного Самсона, щоб провести там ніч; вони прикладалися до його ікони і помазувалися маслом з лампади, полум'яніючою над могилою. Часто преподобний Самсон являвся їм один або у супроводі святих безсрібників Косми і Даміана і подавав Господнє зцілення.

http://www.zarvanycia.cc.ua/articles/get/115/ ,
http://vk.com/zarvanycia ,
https://www.facebook.com/zarvanycia.net ,
http://www.odnoklassniki.ru/profile/533438398557 ,
https://twitter.com/Zarvanycia ,
http://blog.i.ua/user/6200557/ ,
https://www.youtube.com/embed/61o9TGms-vg
4

Коментарі