Кому належать українські облгази

Як вирішили розпродати державну частку облгазів 
"Кому належать українські облгази
70 відсотків розподілу газу в Україні контролює Дмитро Фірташ

Держава вирішила вийти зі статутних капіталів газорозподільних підприємств. З цією метою Фонду державного майна передаються від НАК "Нафтогаз України" блокпакети 36 великих та малих газорозподільних підприємств, а також два пакети по 50% "Кіровоградгазу" та "Черкасигазу" і 38,3% "Донецькоблгазу" для подальшої приватизації.

Аргументують у ФДМУ це так: "Розмір пакетів акцій товариств з газопостачання та газифікації, що залишилися в управлінні "Нафтогазу", не дає достатніх важелів для ефективного управління корпоративними правами держави та впливу на діяльність товариств".

Після продажу блокпакетів обл- та міськгазів в країні завершиться процес приватизації газорозподільного сектору. Він остаточно перейде в приватні руки.

Що таке облгаз?

Магістральними газопроводами в Україні управляє "Укртрансгаз", а регіональними – облгази і міськгази.

Саме їм ми і підприємства платимо за споживання газу. А вже потім обл- і міськгази перераховують кошти власнику ресурсу, попередньо знявши свою комісію.

Тариф за послуги газорозподільного підприємства фіксований і встановлюється Нацкомісією з регулювання енергетики (НКРЕ) для кожного окремо.

Всі облгази - монополісти з постачання природного газу в своєму регіоні. Вони мають відносно стабільну кількість споживачів та постачають їм паливо за фіксованим тарифом.

Ось, наприклад, що пишуть бухгалтери у фінансовому звіті "Дніпропетровськгазу": "Товариство у 2012 роцi здiйснювало свою дiяльнiсть в умовах прибуткових тарифiв на транспортування та постачання природного газу, що вивело товариство на рiвень отримання стабiльного прибутку".

Ця компанія в 2012 році отримала 46 млн гривень чистого прибутку. Дохід – 1,75 млрд гривень - більше 70% якого отримано за рахунок транспортування природного газу.

Як йдеться у фінзвіті газорозподільного підприємства Дніпропетровщини, з 2011 року фінансовий стан підприємства покращився внаслідок збiльшення тарифiв на розподiл та постачання природного газу, та списання заборгованості. До цього підприємство було збитковим.

А це приклад другого прибуткового підприємства – "Запоріжгазу". В минулому році воно виплатило своїм акціонерам 5 млн гривень дивідендів, отримавши 13,3 млн гривень прибутку. В 2011 ця цифра становила 192,3 млн гривень.

Нагадаємо, в 2011 році було прийнято ряд законів, якими з паливно-енергетичного комплексу було списано 24 млрд гривень боргу. З облгазів, зокрема, списали 7,4 млрд гривень боргу перед "Газом України". На той час ця компанія була дочкою "Нафтогазу".

Хто контролює розподіл газу

Дмитро Фірташ контролює в Україні близько 70% великих газорозподільних підприємств. Структури мільярдера активно скуповували пакети акцій цих підприємств на приватизаційних конкурсах та аукціонах протягом декількох років. Подальша мета Фірташа – викупити частки у міноритарних власників та об'єднати компанії з розподілу газу в холдинг.

Умовній групі "Офшори" належить п’ять облгазів в центральній та східній частині України: "Дніпрогаз", "Криворіжгаз", "Донецькміськгаз", "Харківгаз" та "Харківміськгаз". До 2012 року ці підприємства належали "КЕС-Холдингу" росіянина Віктора Вексельберга. Потім компанії перевели на кіпрські офшори. Власника кіпрських офшорів зареєстровано на Британських островах, а ця юрисдикція не видає кінцевих бенефеціарів компаній.

Вескельберг оголосив про вихід з українських активів. Учасники ринку заявляли, що компанії перейшли під контроль "Газпрому", однак ця інформація досі не підтвердилася.

Третім крупним власником облгазів є ГК "Содружество" екс-депутата херсонської обласної ради від Партії регіонів Віктора Попова. За офіційною інформацією депутатський мандат Попов здав через призначення почесним послом Литви в Херсонській області.

В Одеській області розподіл газу контролює бізнесмен Ігор Учитель – №36 найбагатших бізнесменів Одеси за версією Forbes. Він також має інтереси в нерухомості – йому належить житловий комплекс "Аркадіївський палац". Як повідомляв INSIDER, Учитель також імпортує газ в Україну по реверсній схемі.

Раніше газопостачанням в столиці займався Василь Хмельницький, який створив "Київенерго Холдинг" з метою управління пакетами акцій "Київгазу", "Київодоканалу" та "Київенерго". Однак потім, як повідомив він в інтерв’ю Forbes, продав акції В'ячеславу Супрененку - зятю екс-мера столиці Леоніда Черновецького. Офіційна причина - відсутність контролю в цих підприємствах. Інша частина акцій холдингу була в управлінні КМДА.

Придбання контролю над "Маріупольгазом" бізнесменом Юрієм Іванющенком продиктоване двома факторами. По-перше, в Маріуполі багато підприємств важкої промисловості. По-друге, в цьому місці знаходиться його підприємство, що споживає багато газу - "Азовмаш".

Володимир Шелудченко, екс-голова НАК "Нафтогаз Україна" з серпня 2006 до лютого 2007 року, коли прєм'єром був Віктор Янукович, контролював постачання газу в Донецькій області. В той же час керівником "Донецькоблгазу" є Микола Масс. Його син - Євген Масс контролює "Макіївкугаз".

В 2011 році Євген Масс був повноцінним партнером фірми "КМК Ойл", яка тоді належала Сергію Курченку в компанії "Марснабгаз". Потім Курченко продав "КМК Ойл", а Масс вийшов з капіталу "Марснабгаз".

"Тернопільгаз" контролюється головою правління підприємства Олегом Караванським, який вважає, що рівень газифікації сіл на Тернопільщині найвищий по Україні.

Контроль в "Полтавігаз" належить Вірі Четверіковій, яка раніше була міноритарним акціонером вже не існуючого "Інпромбанку". Вона родичка депутата від Партії регіонів, члена комітету Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Олексія Лелюка. З 2003 по 2004 роки він був головою правління "Полтавигазу". Потім розпочав депутатську кар’єру - влітку 2004 року на виборах по 151-му полтавському округу Лелюк переміг від Партій регіонів замість померлого депутата від ПР Івана Четверікова. Лелюк був його племінником." Юрий Винничук, корреспондент отдела "Экономика" 
2 ДЕКАБРЯ 201314:55http://www.theinsider.ua/rus/business/529c6f04438b1/

***


Клоуни в балаклавах , як показник влади барина: "Ви там верещете"... "Вас і не повинні пускати"... Судячи з усього вже готові кому продавати майно державне, звісно за безцінь, хоча "Рошен" не будуть, бо дешево продавати не вигідно

***

Задрипанці Петлюри!

Задрипанці Порошенка!

a Forest Year

https://vimeo.com/59095595

Економічна ліквідація України

Ще раз про Franklin Templeton Investments, Ротшильдів та інших. І як дерибан України було продумано ще до розпочатого антидержавного збройного заколоту майданутих ватоцефалів smile emoticon

"Навіщо Ротшильди купують України?
15.03.2015
Повідомлення агентства Bloomberg про те, що більша частина суверенного боргу України була скуплено американським інвестиційним фондом Franklin Templton не для себе, а в інтересах сімейства Ротшильдів, стала справжньою сенсацією. І тільки тому, що найвідоміше у світі фінансове сімейство оповите містичною славою людей, які ніколи не програють. Все ж не кожен день на наших очах купують цілу країну. Оптом.

У грудні 2013, коли на вулицях Києва вирували неонацистські бойовики, один з найбільших інвестиційних фондів США Franklin Templeton Investments оголосив про придбання українських євробондів у третьому кварталі цього року на суму понад 1,4 млрд. Дол. Таким чином, обсяг викупленої Franklin Templeton Investments держборгу України досяг 6 млрд. дол., або 40% єврооблігацій України. Майже одночасно Росія уклала з тоді ще президентом України В.Януковичем договір про придбання українських євробондів на суму 15 млрд. Дол. До державного перевороту країна встигла отримати лише перший транш у розмірі 3 млрд. Дол. За умовами угоди кредит виданий строком на 2 роки під 5% або до моменту, коли державний борг України перевищить 60% ВВП.

Уже в січні 2015 борг України сягнув 65% ВВП, а в лютому через обвал гривні досяг астрономічних 94%.

Враховуючи, що бюджет на 2015 рік передбачає збільшення як внутрішнього, так і зовнішнього боргу, до кінця поточного року суверенний борг України і зовсім складе 120% ВВП.

З середини лютого єврооблігації України з погашенням в 2017 р подешевшали майже вдвічі і досягли ціни нижчі 46 центів за долар. При цьому тільки в 2015 р Київ повинен віддати борги на загальну суму в 11 млрд. Дол. При обсязі ЗВР в 5,6 млрд.

Україна отримала аванси від Ротшильдів і РФ саме в той момент, коли В.Янукович відмовився від підписання колоніального і катастрофічного для економіки України Угоди про асоціацію з ЄС. І виконай тоді український президент свої прямі обов'язки по захисту конституційного ладу, зараз би не було ні проблем з поверненням боргів, ні економічного краху, ні громадянської війни.

Нагадаємо, що саме після відмови від асоціації з ЄС та підписання пакету московських угод провідні світові рейтингові агентства підвищили рейтинги України. Найцікавіше, що всі три провідних світових рейтингових агентства знаходяться під контролем Ротшильдів.

Так, Moody's належить хедж-фонду Atticus Capital, співголовою якого є Ротшильд Натаніель Філіп. Standart & Poors є дочірньою компанією The McGraw-Hill Companies із співвласником Девідом де Ротшильдом. Під його ж контролем знаходиться і рейтингове агентство Fitch через Group Casino. Тобто саме після відмови від євроінтеграції афілійовані структури Ротшильдів почали «гру на підвищення».

Проект не вдався, що призвело до великих фінансових втрат інвесторів.

Ще однією причиною для невдоволення Ротшильдів є постійні конфлікти з українською владою, що призводять до втрат підконтрольних найбільшому в світі фінансовому конгломерату компаній, стан якого, за деякими оцінками, досягає 2,5 трлн. дол.

Зокрема, в травні 2008 р уряд Тимошенко звинуватило приналежну Ротшильдам компанію Vanco International Limited в прихованих переговорах з «Газпромом» і анулювало ліцензію на розвідку нафти на чорноморському шельфі. За угодою України з Vanco розробка шельфу повинна була проводитися протягом 30 років, інвестиції склали 15 млрд. Дол.

З приводу контракту з «Шелл» на видобуток сланцевого газу коментарі і зовсім зайві. На території Юзівського родовища київська хунта розв'язала війну. За словами глави прес-служби проекту А.Думанського, один з проектів співпраці взагалі закритий, а щодо Юзівського родовища оголошений форс-мажор, «але технічні роботи з його реалізації тривають: аналізуються екологічні дані, триває взаємодія з університетами». Крім того, у «Шелл» в Україні є й інші проекти, зокрема мережу АЗС та продажу масел.

Інтереси фінансового конгломерату на Україні досить великі. Як вказує керуючий директор Rothschild & Cie в країнах Центральної та Східної Європи Джованні Сальветті, банк був лідером на ринку злиття і поглинань. Як приклад Сальветті привів покупку молочної корпорації «Фані» компанією Lactalis, придбання страхової компанії «Скайд Вест» польської PZU, купівлю «Правекс-Банку» Intesa SanPaolo і т.д. Цікавить Ротшильдів також українська фармацевтика і сільськогосподарський сектор.

Тут починається найцікавіше. Навіть після отримання нової кредитної програми МВФ у розмірі 17,5 млрд. Дол. Строком на 4 роки Україна не може розплатитися зі своїми боргами. Лише в поточному році їй необхідно 11 млрд., Які кредит явно не покриють. Загальна сума зовнішнього боргу приватного сектора, банків і корпорацій перевищує 100 млрд. Дол.

Як ресурси для повернення заборгованості залишається приватизація державної власності та офшорні активи України. На думку економічного аналітика В.Катасонова, «якщо не брати до уваги земельні ресурси і надра, то потенціалу приватизації одних тільки підприємств явно не вистачить на те, щоб покрити всі українські борги. Друге джерело - це офшорні активи України. Вони володіють набагато більшим потенціалом. Судячи з того, які радники та консультанти приїжджають на Україну - фахівці з боротьби з витоком капіталу і щодо виявлення незаконних зарубіжних активів, - рано чи пізно київська влада цим джерелом скористаються, почнуть трясти українських олігархів ».

«Уряд іноземців» нещодавно в черговий раз переглянув список стратегічних підприємств у бік скорочення тих, які не підлягають приватизації. Мораторій на продаж сільськогосподарських земель, найціннішого активу України, закінчується в 2016 р Хоча ніщо не заважає українському парламенту з властивим йому завзяттям почати розпродаж землі достроково. А надра давно вже значною мірою і так належать Ротшильдам.

Як сказав патріарх клану Майер Амшель Ротшильд, «дайте мені керувати грошима держави, і тоді мені діла немає до того, хто випускає його закони». Судячи по ряду заяв, основні кредитори України мають намір підійти до боржників жорстко. За словами згаданого Джованні Сальветті, зараз кредитори очікують пропозицій Києва, які можуть стати відомі в середині березня. При цьому позиції кредиторів розійшлися: одні воліють почекати пропозицій уряду, інші хочуть самі встановити декілька жорстких правил.

Зокрема, на даний момент жорстку позицію демонструє один з основних кредиторів України Росія. Коментуючи звернення міністра фінансів України Н.Яресько, її російський колега А.Силуанов підкреслив, що «Росія не планує погоджуватися на розстрочку і відстрочку по боргу. Ми зараз не в тій ситуації знаходимося, коли могли б так легко розлучатися з такими зобов'язаннями. Повернення наших ресурсів, колись вкладених в облігації України, дуже важливий ».

Цікавий і сам фонд Franklin Templton, який виступив від імені Ротшильдів. Деякі аналітики пов'язують його з самими Ротшильдами і називають фондом-стерв'ятником. Власне стерв'ятником фонд не є, зосередившись на «протилежному підході до інвестування», тобто ризикованих операціях, в які мало хто наважується вплутуватися. Формально українські євробонди придбав саме цей Ротшильдівське фонд, а питання реструктуризації боргів взяв на себе Ротшильдівське же банк Rothschild & Cie.

В наявності спроба «зіграти з двох рук». У разі задоволення вимог кредиторів респектабельний Rothschild & Cie проведе реструктуризацію українських боргів. Якщо ж з якихось причин кредитори задоволені не будуть, Franklin Templton в будь-який момент може піти за сценарієм фонду-стерв'ятника, зажадавши повернення боргів у повному обсязі.

Що ж стосується самої України, з фінансової прірви їй вже не вибратися. Під тиском МВФ рішення уряду спрямовані лише на удушення економіки, промислового потенціалу та ринку праці. Країну свідомо заганяють у банкрутство. Крім того, відразу ж після прийняття МВФ рішення про виділення Києву кредиту українська каральна угруповання, схоже, готова відновити військові дії в Донбасі. У той час як програма фінансової допомоги здатна відстрочити дефолт лише при дотриманні перемир'я.

Ситуація з початком переговорів з реструктуризації українського боргу одночасно з відкриттям нової кредитної лінії МВФ справді унікальна і говорить про стовідсоткової впевненості кредиторів у неминуче банкрутство країни. Так, підконтрольне Ротшильдам рейтингове агентство Fitch ще в лютому знизило довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з позначки «ССС» до «СС» (висока ймовірність дефолту), підтвердило стелю України на спекулятивному «ССС» і знизило короткостроковий рейтинг дефолту емітента до рівня « С », що означає неминучість дефолту. Причому рішення прийнято з урахуванням можливого розширення програми іноземної допомоги Україні до 40 млрд. Дол.

Сам факт реструктуризації «живцем» говорить про те, що Україна вже банкрут. А допомога МВФ дістанеться не самою Україною, а кредиторам. Гідний фінал боротьби за «одну націю, одна мова, одного фюрера» - перетворитися в маєтку Ротшильдів."
http://3mv.ru/…/zachem_rotshildy_pokupajut_ukra…/1-1-0-40088