хочу сюди!
 

Наталія

50 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 50-57 років

X98H - нюанси !

  • 11.08.24, 17:54
  Як Ви здогадуєтесь , мова піде про економіку власного життя. Якщо Ви *наглий* ) користувач інтернету , то мабуть актуальною буде тема максимально економного використання єлектроенергії для серфінгу, чому ? - компютер - 100 -150 Вт, ноут - 15 - 40 Вт, смарт ТВ Х98Н - 5 Вт.
  Що пропонується ? - пересісти на андроїд приставку смарт ТВ Х98Н, хоч там на неї і видають в ютубі не дуже позитивні відгуки , але вона варта уваги  при умовах які опишу нижче.
  Перший день приставки - після перевірки працездатності відразу розібрав - ЧОМУ ? )
  Якщо Ви грамотно підходите до експлуатації такої апаратури , то повинні знати , що деградація кристалів процесорів та оперативної пам"яті виконаної не важно по якій технології починається з температури 60 град С , що б там не гарантували виробники . В свій час АМД обмежила цю температуру до 60 град С на свої процесори, І вони до сих пір робочі і вбити їх практично неможливо.
  Але на цій приставці температура процесора Н618 може підніматись під час завантаження до 80 - 90 град С при заводському виконанні охолодження - терморезина  та шмат залізяки більш пригодної для збільшення ваги ніж для охолодження , ще й ізольованої від зовнішнього середовища корпусом з пластмаси, та ще й посаджена на шуруп який тримає цю залізяку, відбиток якого видно на терморезині . )


 Зправа внизу *рідний* радіатор з термогумою посадженою через шуруп на залізяку які слід просто викинути. А от жовтенький радіатор знятий з старої мат плати під лаком з всіх сторін, і приклеєний 505 клеєм з невеликим притиском до процесора Н618. Яка особливість цього радіатору - вважаю досить актуальною - не можна здирати лак з сторони клейки нітророзчинниками, максимум - очистити уайт спіритом , тільки в такому випадку радіатор і клей не відпаде від корпусу процесора. І ніяких термопаст, бо корпус процесора - пластмасса.  На корпусі можете побачити, що то модель Х96, але це всього лиш корпус.
  Всі спроби розсвердловки нижньої кришки корпусу для покращення охолодження не дають відчутного результату, хоча він є, і процесор до 80 град С хоч і не доходить , але більше 60 завжди було, бо плата в корпусі вкладується *догори ногами* і відведення тепла можна зробити тільки з одної бокової сторони, то ж потрібне активне охолодження - кулер 40мм і підключення зробити в середині корпусу на напругу + 5 В , правда перед тим як це робити потрібно протестувати його , щоб запустився на 5В , бо не всі стартують . Мій стартанув. )



  Ще один нюанс - вентилятори , як правило балансуються на його рідній напрузі  +12 В, коли ви підключите його на  +5 В то можлива вібрація та й лишній шум, але маючи здерті *ноги* приставки з липучкою можна цю *несправедливість* довести до ідеалу методом *тика* -- таки працює . )
А нові ноги зробити можна з конусів тюбиків 505 клею посаджених на термоклей. ) На вентиляторі можна зняти фіксатор осі під наклейкою, щоб після приклейки на м"яку резину до посвердленого корпусу можна було б зняти крилатку та замінити змазку підшипника та осі, рекомендую Циатім 221 - високооборотна  та  високотемпературна і краща ніж та, що в ньому є з *народження* . ) Шум - не більший від фонового шуму колонок які підключите. )
 Результат: - зверху на моніторі.


 Що бракує ? ) Звичайно контрольного світлодіоду, який нагадує про роботу вентилятора, якщо не виключати блок живлення , наприклад на ніч , коли не користуєтесь , хоч він там на + 5 В їсть всього 20 мА.


  І бажано додати на живлення електроліт на 1000 мкф х 6.3 В для згладжування пульсацій на живленні основної схеми. ( буде краще ніж було ) .
   Верхня кришка досить щільно прилягає до нижнього корпусу на защіпках, то ж шурупи під передні ніжки корпусу ставити не обов"язково після розбирання та збирання. З приставкою ніби все . )


   Блок живлення - як правило все зроблено для того щоб *здох* після гарантії. Одне радує, що впаяли потужній діод на виході для того щоб не просідала напруга при завантаженні , але оті зелені електроліти на виході  -  з низьким імпедансом, і через рік роботи приставка почне глючити з за високочастотних пульсацій на шині живлення, правда впаяли хоч два в паралель , ) я за них радий . )

 

 Сподівався, що при такій ситуації впаяють хоч гасящі ВЧ конденсатори з низу плати - нема хоч трісни... )

 
  ДОРОБЛЯЄМ ! )  ці зелені можна лишити, але електроліт з високим імпедансом має бути.



  Гасящі ВЧ шуми конденсатори також впаюєм , навіть два в паралель .



  Загалом на живленні замість заводських 2х470 мкф , отримано + 1000 мкф х 6,3 В в приставці , + 1000 мкф х 6,3 В в блоці живлення , майже 3000 мкф + покращення по високочастотному шуму на живленні, це явно дасть приріст терміну експлуатації набагато більше ніж гарантійний термін, орієнтовно до 10 років і ще трохи .

Про якість картинки: в форматі HD та й в SD відеопроцесор Mali G31 цієї приставки зображення, відео виводить досить пристойно, кольори , чіткість - на вищому рівні. Що характерно - на компютері відео ютубу може затребувати до + 25% потужності процесора, не дивлячись на апаратну підтримку відеокартою , сподівався, що на приставці буде явно піднята температура, але з дефолтної 41 град С піднялась аж до 44 в форматі HD, тобто адаптація ARM архітектури є набагато кращою для відео ніж х86 та х64 і це на 5 Вт енергоспоживання.!

Особливості: в приставці нема батарейки з генератором годинника, але вона успішно автоматично встановлює час при завантаженні , а від правдивості часу залежить чіткість синхронізаціїї з всіма сервісами Google, ТО Ж !!! спочатку включаєте інтернет там де ви її прописали (роутер), і тільки після того як ви переконались , що інтернет є включаєте приставку, інакше будете час виставляти вручну і ломати голову чому деякі сервіси *здуріли* і верещать що нема інтернету. Правда перезавантаження вирішує проблему, ) але треба розуміти в чому ця проблема. )

 Чи радив би до покупки ? - напевно більше так ніж ні, працює досить шустро, якщо не перевантажувати іграми та всяким непотребом, ігровий сервіс можна видалити повністю разом з логами десь там в корені системи , в мене був лог ігор десь на 30 мБайт ( текстовий файл ), і  кожен раз системі цей непотріб  доводилось читати при завантаженні. ) Видно, що приставку тестували перед продажем.
Якщо доставити Мозиллу , то доступні всі антишпигуни та антирекламні блокувальники - все працює.
IPTV - без проблем з локального файлу .m3u або .m3u8, ) не раджу програми IPTV *садити* на прямі посилання на сайтах, при наявності неробочого каналу у списку підвисає , краще зкачати список, відкоригувати програмою IPTV checker і прописати локальний файл.


  Можна підключити мишку і клавіатуру  -  мінікомпютер. ) Мишку - обов"язково з власним адаптером безпровідну, для браузерів і для керування з дивану чи ліжка, аеропульт тоді не потрібний, )  хоча є власний репозиторій програм адаптованих під пульт, але і з плеймаркета теж ставляться без проблем, та й з інших джерел.

 Є дві програми передачі зображення з телефону чи планшету на екран монітора - AirScreen та Miracast. AirScreen виводить без проблем та тормозів. Miracast не пробував, бо нема потреби, хоч пишуть що вона тормозить, але більш ніж впевнений, що це по вині телефону , а не приставки.

Не сподівайтесь, що в три рази дорожчі приставки без цих *хворіб*.

 Всім удачі.! )
 
9

Коментарі

111.08.24, 18:08

Ух ти ж ка, які нюанси!

    211.08.24, 18:09

    Тобі від мене подвійний плюсик ++
    Почитаю потім

      311.08.24, 18:18Відповідь на 2 від Захмарна

      Тобі від мене подвійний плюсик ++
      Почитаю потім
      Корисно для розуміння. )

        412.08.24, 00:29

        Монітор + приставка потягнуть не набагато менше, аніж простенький ноутбук. Плюс робочі програми під amd64... Для розваг годиться, згоден. У самого десь валяється подібна штука, зрідка вмикаємо для телевізора.

          512.08.24, 00:38Відповідь на 4 від Nech sa paci

          Монітор + приставка потягнуть не набагато менше, аніж простенький ноутбук. Плюс робочі програми під amd64... Для розваг годиться, згоден. У самого десь валяється подібна штука, зрідка вмикаємо для телевізора.24 дюйма АОС 16/10 при 100% яскравості споживає 19 Вт, хоча достатньо для комфортного перегляду 30-40% , тобто максимум - 10 Вт, + приставка 5 Вт . Врахуй що це на великому екрані, а не на 15-17 дюймах.

            612.08.24, 00:45Відповідь на 4 від Nech sa paci

            На рахунок програм - Андроід не такий вже й бідний, аналоги є навіть неочікувані, наприклад розрахунки ферритових трансформаторів версія навіть краща ніж для винди.

              712.08.24, 08:27

              А що із зарядкою смартфону? Скільки намотує?

                812.08.24, 10:18Відповідь на 7 від ajnbybz

                А що із зарядкою смартфону? Скільки намотує? залежить від телефону , моделі 6 - 7 річноі давнини більш прожорливі і якщо дивитись фільми онлайн можуть споживати до 5 Вт , нові покоління 2023 - 2024 1 - 2 Вт, стосовно самих зарядних блоків , в понижаючих як правило хороший к.к.д 0.9 - 0.95 , але якщо сильно гріється, то краще прикупити щось потужніше наприклад 3 Амперний з двома або трьома портами usb, ці моделі добре збалансовані ще й не гріються . Нагрів признак не штатного режиму роботи і про хороший к.к.д. в цьому режимі не сподівайтесь.

                  912.08.24, 11:23

                  Цікаво, можете пропонувати як готове рішення, вдруг когось зацікавить.

                    1012.08.24, 11:43Відповідь на 9 від adamas

                    Цікаво, можете пропонувати як готове рішення, вдруг когось зацікавить.Справа в тому, що навіть самі дорогі приставки, хвалені, мають ті самі хвороби, не раз читав у відгуках на *продажних* сайтах - * пропрацювала 2 тижні і вмерла, але зовсім не грілась*

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      4
                      5
                      7
                      попередня
                      наступна