Невизначеність інвесторів допомогла ринку скоректуватися
Суперечність новин з міжнародної арени минулого тижня підвищила волатильність фондових ринків, що призвело до слабкості та невпевненості інвесторів. Події у Японії та Лівії поступово відійшли на другий план, а у фокусі ринків залишилося питання відсоткових ставок.
Нові повідомлення з Європи, що продовжили свідчити про тендітність периферійних економік, частково були компенсовані гарними новинами з США . За підсумками тижня, індекс ПФТС відступив на 2,01% до рівня 1103,60 пп, у той час як індекс Української біржі UX втратив 1,33%. Останній закінчив тиждень на позначці 2844,51 пп.
Новини України:
Статистика минулого тижня засвідчила, що державний та гарантований державою борг України на 28 лютого 2011 року становив 445 млрд. 739 млн. 220,68 тис. грн. або 56 млрд. 204 млн. 272,07 тис. дол., враховуючи державний та гарантований державою зовнішній борг - 291 млрд. 065 млн. 729,02 тис. грн. (65,3% від загальної суми державного та гарантованого державою боргу) або 36 млрд. 701 млн. 139,73 тис. дол., державний та гарантований державою внутрішній борг - 154 млрд. 673 млн. 491,66 тис . грн. (34,7%) або 19 млрд. 503 млн. 132,34 тис. дол.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Кабінету Міністрів повідомив, що надходження до загального фонду державного бюджету за підсумками першого кварталу 2011 року збільшилися на 17 млрд. грн. у порівнянні до першого кварталу 2010 року. Азаров підкреслив, що це дає можливість стабільно фінансувати витрати бюджету.
Також прем’єр-міністр Микола Азаров прогнозує, що зростання ВВП України за підсумками першого кварталу становить близька 6%. Він сказав, що «на Україні стабілізувалася економічна ситуація та помітні темпи зростання більш ніж 6% за три місяці поточного року». З його слів, дефіцит бюджету скоротився приблизно до 3% та країна вчасно виконує зовнішні зобов’язання.
Також серед новин минулого тижня варто сказати про те, що фактичне злиття двох найбільших фондових бірж Росії - ММВБ та РТС – розпочнеться одразу після підписання юридичних документів у квітні, а наприкінці 2011 року компанія буде готовою до IPO. Про це повідомив заступник голови Банку Росія Сергій Швецов. Група ММВБ домовилася про купівлю контрольного пакету акцій біржі РТС та 01 лютого між акціонерами бірж біла підписана угода про їхні наміри.
Повернемося до України. Тут МВФ очікує, що наша країна буде проводити реформи крок за кроком. Наразі Україна відстає від інших держав у регіоні через структурні слабкості та проблеми з проведенням реформ. Перш за все це стосується пенсійної реформи, секторальної реформи, та необхідністю регулювання тарифів, щоб збалансувати бюджет та зробити "Нафтогаз" процвітаючою компанією.
Стверджений прем’єр-міністром України оргкомітет зі створення центрального депозитарію цінних паперів та впровадження клірингу на фондовому ринку пропонує поділити депозитарій на вищий елемент облікової системи та розрахунково-кліринговий депозитарій та віднести їх до різних установ.
Тепер безпосередньо щодо ситуації на національному фондовому ринку. На ПФТС серед лідерів опинилися Укрсоцбанк (USCB) (+0,53%) та Центренерго (CEEN) (+0,12%), у той час як Укрнафта (UNAF) (-8,54%) очолив аутсайдерів.
На Українській біржі у фокусі ринку біли такі емітенти: Укрнафта (UNAF), Банк Аваль (BAVL), Азовсталь (AZST), Укртелеком (UTLM), Мотор Січ (MSICH), Єнакіївський металургійний завод (ENMZ).
Світові події:
Настрої на світових фондових ринках були кращими, ніж серед українських інвесторів. Більш за все це було пов’язано з сильною статистикою, яка наприкінці тижня значно підтримала ринки. Таким чином, азійський індекс MSCI Asia Pacific Index за п’ять днів збільшився на 1,1% після того, як Японії вдалося досягти певних успіхів у стабілізації ушкоджених реакторів на атомній станції «Фукусима-1». Більш того, низко компаній від Cnooc Ltd. до Bank of China Ltd. Звітували про гарні квартальні результати.
Головні індекси Європи опинилися під тиском на початку тижня після публікації сильних інфляційних показників (+2,6% р/р), які свідчили про майже невиключне підвищення базової ставки ЄЦБ на запланованому на 07 квітня засіданні. Однак гарна статистика з США змогла підтримати світові ринки.
Серед аутсайдерів опинилися представники банківського сектору після того, як висновки з проведення центральним банком Ірландії стрес-тестів показали, що чотири банки, включно з Allied Irish Banks (AIB) та Bank of Ireland (IRE) потребують додаткового капіталу у розмірі E24 млрд. ($34 млрд.). Між тим, у п’ятницю акції останнього підскочили на 18% після надання банком програми заходів щодо покращення фінансового стану закладу.
Кращі за очікування дані з ринку праці США змогли надати достатньо підтримки Wall Street. У п’ятницю стало відомо, що американська економіка змогла створити 216,000 нових робочих місць у березні, у той час як у середньому експерти очікували збільшення зайнятості на 190,000. Окрім цього, рівень безробіття продовжує зменшуватися – у березні до 8,8% після 8,9% місяцем раніше.
За підсумками першого кварталу індекс S&P 500 підріс на 5,4%, що є найкращим показником у даному періоді з 1998 року, але менш ніж +10,2% у четвертому кварталі 2010 року. Індекс Dow у першому кварталі збільшився на 6,4% після 7,3% кварталом раніше, а технологічний індекс Nasdaq зміцнив позиції на 4,8% після стрибка на 12,0% у останньому кварталі минулого року.
З технічної точки зору найближчою метою биків щодо індексу Української біржі UX є 2850 пунктів. Для індексу ПФТС таким рівнем може виявитися 1130 пп (максимуми березня). Але такого розвитку подій можна очікувати лише у разі позитивного зовнішнього фону, що надихне інвесторів на відкритті свіжих позицій.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Коментарі