[Аналитика] Офіційний курс єдиної валюти було підвищено
Тижневий огляд валютного ринку (10.01.2011-14.01.2011)
На минулому тижні курс подолав позначку 8.0 , практично досяг 8.05 , але втриматися на цих рівнях не зміг і почав знижуватись. Якщо на початку тижня курс національної валюти по відношенню до долара складав 7.9991 , то наприкінці тижня він досяг позначки 7.9926 . Офіційний курс скоротився з 7.9590 до 7.9533 гривень за один долар США.
Офіційний курс єдиної валюти було підвищено. Протягом тижня він зріс з 10.4191 гривень за один євро до 10.4976 . Що стосується готівкового курсу то за тиждень він зміцнився з 10.3310 до позначки 10.6119 .
Одним із пояснень такого стрибка долара є те, що з січня знову набрала чинності постанова, згідно якої передбачається поновлення податку до Пенсійного фонду з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти в розмірі 0,5%.
Через це банки переорієнтували своє придбання валюти на готівковий ринок. Національний банк України (НБУ), в свою чергу, вже надав до Верховної Ради законопроект №7534 про внесення змін до закону "Про збори на обов’язкове державне пенсійне страхування", які відміняють норму стосовно виплати збору з безготівкових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
За даними Нацбанку, ділові кола України в четвертому кварталі минулого року покращили інфляційні прогнози, але погіршили девальваційні очікування.
"Очікування підприємств стосовно знецінення гривні відносно долара США та євро посилились. Підприємства вважають, що середньозважений курс гривні до долара США через 12 місяців складе 8,31 (у порівнянні з 8,17, які прогнозувались у третьому кварталі 2010 року)", - повідомляє НБУ.
Також Нацбанк планує у I кварталі 2011 року проводити операції на міжбанківському ринку у формі інтервенцій.
Думки спеціалістів стосовно майбутнього національної валюти розбігаються. Оптимісти беруть до уваги те, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжує видавати позики, і фінансові рейтинги країни зростають. Це робить дешевшою вартість іноземних кредитів як для уряду, так і для приватних компаній.
Негативні очікування, пов’язані з зовнішнього боргу, безумовно, присутні, але вони врівноважуються головним фактором: НБУ на даний момент має $34 млрд золотовалютних резервів. На думку представників даного табору, оптимальним курсом для гривні є 8.0.
Песимісти закликають звернути увагу на те, що на 2011 рік припадають найбільші за останні роки виплати зовнішнього боргу (100 млрд гривень), експортно-імпортний баланс залишається від’ємним, а надходження зовнішніх інвестицій до української економіки не збільшуються. З огляду на це, не виключено зростання курсу до позначки 8.5.
Що ж стосується перспектив динаміки валют на цьому тижні, то долар по відношенню до гривні залишиться у межах діапазону 7.98-8.01. Євро після проходження позначки 10.7 може протестувати 10.85.
Пiдготовлено: Куренна Оксана, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Коментарі