[Аналитика] Бики святкують перемогу!
Позитивна світова кон’юнктура знову допомогла національному фондовому ринку вийти у переможці: індекс ПФТС закінчив минулий тиждень зростом на 8,85% до рівня 810,85 пп , у той час, як індекс Української біржі UX злетів на 8,66% до рівня 2036,11 пп . Обидва індекси змогли закріпитися віжче важливих технічних рівнів: 800 пп та 2000 пп для ПФТС та UX відповідно.
Інвестори активізувалися через ознаки поновлення відродження світової економіки та дії центральних банків щодо підтримки економічного зросту. Між тим, на ринку спостерігається перекупленість, що погрожує можливою корекцією, яка може статися вже поточного тижня. Обсяги торгів на ПФТС за підсумками тижня склали 357 млн. грн .., у той час, як на Українській біржі аналогічний показник досяг позначки у 755 млн. грн ..
Новини України:
Серед важливих подій країни варто відмітити повідомлення Міністерства фінансів України щодо виконання державного бюджету у період з січня по вересень з дефіцитом у 52819,9 млн.грн.. За даними Мінфіну, у загальний фонд державного бюджету протягом 9-ти місяців надійшло 143819,2 млн. грн., що на 33,9% ніж у аналогічному періоді 2009 року (36403,1 млн. грн.)
Окремий звіт Національного Банку України (НБУ) засвідчив, що монетарна база у жовтні збільшилася на 2,2% (з початку року – на 13,6%) - до 221,6 млрд. грн., а грошова маса – на 1,4% (на 18,3% відповідно), до 576,6 млрд. грн. Обсяг готівки поза банком у жовтні збільшився на 0,2% (з початку року – на 11,6%) - до 175,2 млрд. грн.
На минулому тижні до України знов приїхали представники Міжнародного Валютного Фонду (МВФ). Щоб отримати чергові транші Україні потрібно належно виконати низку вимог та рекомендацій, а саме: підтримувати рівень макроекономічних показників – інфляції, дефіцит бюджету, зростання ВВП та курс гривні. Більш того, Україні належить провести комплекс реформ, які можуть стати не до вподоби звичайному українцю.
Серед найбільш ліквідний акцій у центрі уваги минулого тижня були: «Укрсоцбанк» (USCB), «Укрнафта» (UNAF), «Центренерго» (CEEN), «Укртелеком» (UTLM) (-0,89%) та «МоторСіч» (MSICH). Підтримку акціям «МоторСічі» та «Укрнафті» надала сильна корпоративна звітність, яка була опублікована тижнем раніше. Також у фокусі були «Алчевський металургійний комбінат» (ALMK), «Єнакіївський металургійний завод» (ENMZ) та «Азовсталь» (AZST), акції яких лише у п’ятницю зросли у ціні на 18,09%, 8,68% та 6,58% відповідно.
Також інвестори не припиняють виявляти свою зацікавленість у акціях «Луганськтепловозу». Підвищена волатильність торгів акціями даного емітенту пояснюється розірванням угоди купівли/продажу між Фондом Державного Майна та Брянським машзаводом. Однако з іншого боку, інвестори з оптимізмом прийняли звістку про те, що «Луганськтепловоз» планує протягом 2010-2011 років надати Улан-Баторській залізниці (Монголія) 60 секцій серійного тепловозу 2ТЕ-116У.
Світові новини:
Світові фондові індекси також вразили своїми показниками на минулому тижні. Ринки Азійського регіону зафіксували найбільш показові результати за останній рік через різке зростання попиту на акції виробників сировини та перспективи поновлення надходжень капіталу до регіону після того, як у середу Федеральний резерв оголосив, що друга хвиля політики кількісного пом’якшення (QE) досягне $600 млрд. протягом на півроку.
На початку тижня вплив на розвиток ситуації у регіоні мали сильні статистичні дані з індексу активності у виробничому секторі Китаю (PMI – загальний та від HSBC). Це свідчить про те, що економіка зростає достатньо впевненими темпами. Також не обійшли інвестори увагою рішення Резервного Банку Австралії про підвищення відсоткової ставки до 4,75% з 4,5% після піврічного мовчання.
За підсумками п’яти торгових сесій індекс FTSE Asia-Pacific злетів на 4.4% (найкращий показник з грудня минулого року). Індекс Hang Seng зміцнив свої позиції на 7.7%, поновивши 29-місячний максимум. Індекс Nikkei 225 збільшився на 4.6%, а Topix поновив зростання з 19-місячного мінімуму та закінчив тиждень з показником у +3%.
У Європі теж ситуація склалася на користь биків: індекс Stoxx Europe 600 Index поновив 6-місячні максимуми через позитивний звіт уряду США про стан ринку праці. Головними подіями регіону стали підсумки засідань центральних банків Великобританії та ЄЦБ. Не дивлячись на побоювання учасників ринку, Банк Англії не став змінювати обсяги програми з купівлі державних облігацій та залишив його на рівні stg200 млрд. Головна відсоткова ставка Банку Англії залишилася на рівні 0,5%. ЄЦБ також не став змінювати ставку, залишивши її на рівні 1,0%.
У свою чергу, індекси Dow та Nasdaq протягом тижня поновили 52-тижневі максимуми, у той час, як індекс S&P 500 у п’ятницю перетнув технічний рівень на 1200 пп та досяг річного піку на 1227 пп. З початку року індекс збільшився на 14,23%. Окрім рішення Федерального резерву, вплив на формування динаміка американського фондового ринку мали також корпоративні звіти низки компанії з сектору роздрібної торгівлі, а також перемога у виборах до Сенату партії республіканців, що традиційно позитивно впливає на фондовий ринок.
У останній торговий день інвестори сфокусували свою увагу на урядових оцінках стану ринка праці. Статистика засвідчила, що у жовтні американська економіка змогла створити 151,000 нових робочих місць, а рівень безробіття залишився у розмірі 9,6%. Аналітики прогнозували збільшення кількості зайнятих на 60,000 після -95,000 у вересні. Більш того, сумарна переоцінка попередніх значень склала +110k. З врахування нових показників, рівень зайнятості у приватному секторі економіки з липня перевищує 100,000. Це досить позитивний фактор, бо зайнятість у даному секторі складає майже 70% загального показника.
Новий тиждень не буде настільки насиченим важливими статистичними даними, як тиждень минулий, тому не варто виключати можливість корекції. Тим паче, що багато інвесторів можуть згорнути позиції напередодні національних свят у США. Задача українських фондових індексів – втриматися віще 800 пп та 2000 пп для ПФТС та UX відповідно.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Коментарі