[Аналитика] На минулому тижні гривня по відношенню до долара...
Тижневий огляд валютного ринку (01.11.2010-05.11.2010)
На минулому тижні гривня по відношенню до долара помітно подешевшала. Якщо на початку тижня курс національної валюти по відношенню до долара складав 7.9689, то наприкінці тижня він досяг позначки 7.9750. Офіційний курс зріс із позначки 7.9110 гривень за один долар США до 7.9199.
Офіційний курс єдиної валюти за тиждень злетів з 10.9623 гривень за один євро до 11.2811 . Готівковий курс також подорожчав. Так, якщо в понеділок він складав 11.0833 , то наприкінці тижня – 11.2233 .
3 листопада до України прибула місія Міжнародного валютного фонду (МВФ). Експерти не мають сумнівів щодо отримання чергового траншу МВФ, але перемовини проходять досить нелегко.
У Фонді відзначають прогрес у виконанні Україною програми співробітництва з МВФ та позитивні тенденції розвитку економіки. МВФ задовільнений роботою уряду в монетарній сфері.
Але! Згідно до липневого меморандуму українського уряду, передбачалось, що до початку листопада Україна мала прийняти закон про відновлення пені за несплату житлово-комунальних послуг та визначитись у питаннях проведення пенсійної реформи. Крім того, на минулому тижні представники Мінфіну та депутати заявили про наявність незгоди з Фондом щодо питань Податкового кодексу.
Щоправда, експерти вважають МВФ невигідно втрачати такого партнера, як Україна, оскільки сьогодні за загальними обсягами боргу Україна поступається тільки Румунії.
Зокрема, заява представників уряду про те, що із залучених коштів кредиту МВФ практично нічого не витрачено каже лише про те, що влада не має чіткого плану інвестування в ті чи інші стратегічно важливі для країни галузі.
МВФ не потрібна Україна як країна з сильною економікою, адже така країна вже не буде потребувати великих обсягів кредитної підтримки. А це означає, що Фонд втратить стратегічного партнера.
Тим часом гривня дешевшає. Люди надають перевагу зберіганню своїх заощаджень в доларах, оскільки спекулятивні нагнітання щодо курсу гривні не припиняються. Отже зниженню курсу гривні бути. Хоча й не такому жахливому, як можна прочитати в деяких прогнозах. Все ж таки наш курс можна назвати плаваючим вельми умовно. Він досить сильно регулюється Набанком за допомогою інтервенцій. І коштів для цього у нього вистачає, завдяки тому ж МВФ. Тому до кінця року гривня має всі шанси досягти 8.0-8.1.
Фактором, який може негативно вплинути на гривню, не дивлячись на інтервенції, є валютні війни останнього часу. Провідні країни світу намагаються девальвувати свої валюти, а гривня залежить від долара. Тому ці процеси торкнуться її також. Хоча і в даному випадку зниження національної валюти буде поступовим.
Що стосується перспектив валют на цьому тижні, то долар залишиться в діапазоні 7.96-7.98. Євро після тестування позначки 11.00 стабілізується в діапазоні 11.05-11.15.
Пiдготовлено: Куренна Оксана, аналітичний відділ TeleTRADE, м. Київ
Коментарі