Позитивний старт минулого тижня не допоміг головним фондовим індексам України втримати позиції. Навіть корекція індексів у п’ятницю не змінила загальну тижневу картину, лише трохи скоротала втрати. За підсумками тижня, індекс
ПФТС впав на 1,39% до рівня 793,99 пп, у той час, як індекс Української біржі
UX відступив на 1,29% до 1980,78 пп. Варто сказати, що обидва індекси закінчили тиждень нижче підтримок на рівні 800 пп для ПФТС та 2000 для UX. Щодо останнього, спроби пройти технічний рівень у 1970 пп не підтвердилися і тепер індекс знову консолідуються в районі 1980 пп.
Обсяги торгів за тиждень на
ПФТС склали 1131 млн. грн.., у той час, як на Українській біржі – 373 млн. грн.. Пасивність інвесторів свідчить про те, що ринок ще не визначився з подальшим напрямком, а спроби поновити зростання були зведені на нівець негативною динамікою світових ринків.
Світові новини:
На початку тижня підтримку світовим ринкам надала гарна статистика з Китаю, а також рішення Базельського Комітету з регулювання банківської діяльності. Так, Базельський Комітет, до складу якого належать 27 центральних банків, ствердив новий пакет стандартів, котрі повинні запобігти фінансовим кризам у майбутньому. Збільшення резервів спрямоване на уникання ситуацій, коли боржники водночас не сплачують борги.
Важливою подією також стала довгоочікувана інтервенція Банку Японії, що проводилася вперше з 2004 року та була спровокована стрімким зростанням курсу єни до 15-річного максимуму. Це надало підтримку японським експортерам, які саме наприкінці вересня підраховують результати діяльності за перше півріччя.
До таких дій центральний банк прийшов відразу після того, як прем’єр-міністр Наото Кан переміг над Ічіро Озавою у внутрішньопартійних виборах. Дорога єна скорочує прибутки японських експортерів, а з початку року валюта зросла у ціні майже на 13% проти головних світових валют.
Окрім цього, Єврокомісія підняла прогно зростання ВВП регіону у поточному році до 1,7% у порівнянні з попередніми оцінками у 0,9%. Між тим, дані з Великобританії засвідчили зростання інфляції, яка у серпні перевищила цільове значення Банку Англії у 3% та досягла 3.1% річних.
Позитивна динаміка також була забезпечена гарними макроекономічними даними з США, де споживча інфляція піднялася на 0.3% м/м та 1.1% р/р, як і очікувалося. Дані дозволяють припустити, що економічний стан країни не погіршується.
Серед емітентів ПФТС увага була прикута до Укртелекому (UTLM), Укрсоцбанку (USCB), Центренерго (CEEN), Укрнафиа (UNAF), Дніпроенерго (DNEN), Центренерго (CEEN), Мотор Січі (MSICH), а також Луганськтепловозу (LTPL), Стаханівського вагонобудівного заводу (SVGZ)та Авдіївського коксохімічного заводу (AVDK) (-0,33%) та Стіролу (STIR).
Щодо останнього, на минуломі тижні стало відомо, що концерн «Стірол» увійшов до складу хімічного холдингу Ostchem Group, 90% акцій якого належить бізнесмену Дмитру Фірташу. Експерти оцінюють угоду у 500-600 млн. доларів.
Окрім «Стіролу» Фірташ також намагався купити хімічне підприємство «Азот» (AZOT), але запропонована ціна не влаштувала власника заводу. Чистий збиток «Азоту» у 2009 році склав 213,23 млн. грн. після прибутку у розмірі 694,38 млн. грн. у 2008 році.
Серед важливих новин України:
Міністерство економіки України очікує, що зростання ВВП за підсумками 2010 року приблизиться до 4%. Щодо інфляції, міністерство бачить її на рівні 1,2% у вересні після 1,2 у серпні. У період за січень-серпень інфляція зросла на 4,3%.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує збільшення сукупного державного боргу до 40-41% ВВП України на кінець 2010 року з 32-33% на кінець 2009 року. Про це повідомив представник МВФ в Україні Макс Альєр.
Він вважає, що Україні пощастило, що на початок фінансової кризи рівень її публічного боргу знаходився на низькому рівні (наприкінці 2008 року – близька 20% ВВП). Однак темпи збільшення треба уповільнити, доповнив експерт.
На поточному тижні очікуються підсумки засідання Федерального комітету з питань відкритого ринку США (FOMC). Очікується, що головна ставка рефінансування залишиться на рівні 0% - 0,25%, але більшої уваги заслуговую текст супроводжувальної заяви центрального банку. Зокрема інвесторам буде цікава оцінка економічних перспектив країни.
Пiдготовлено: Олена Злобіна, аналітичний відділ TeleTRADE , м. Київ
Коментарі