БУДЯК


                             БУДЯК

Будяк, або чортополох (Thistle), є національним символом Шотландії.

(Але не тільки, а ще й УКРАЇНИ !)

За переказами, це сталося в XIII столітті під час вторгнення вікінгів. Датські воїни планували таємно напасти на спляче шотландське військо вночі. Щоб не шуміти, вони зняли взуття. Проте один із загарбників наступив босоніж на будяк і від болю закричав. Цей крик розбудив (будяк - будитель) шотландців, і вони змогли організувати оборону, розгромивши ворога. Таким чином, колюча, але рятівна рослина стала символом захисту, стійкості та хоробрості.

Після цього випадку будяк почали використовувати як емблему. Першим відомим випадком офіційного використання будяка як королівського символу Шотландії було правління короля Якова III в XV столітті. Згодом він став частиною королівського герба і національним символом.

Сьогодні будяк зустрічається на шотландських гербах, монетах, уніформі, а також є символом Ордену Будяка, одного з найстаріших і найшляхетніших рицарських орденів Шотландії. Девіз Ордену - "Ніхто не зачепить мене безкарно". Він уособлює національний характер шотландців – міцність, витривалість і непохитність перед обличчям небезпеки. Отже, не тільки гуси Рим врятували ... Тепер відпочивайте

PS:  Кілька слів від мене.

  • Це ще й прекрасна лікарська рослина (Расторопша), що використовується для лікування печінки.
  • Шотланський ВІСКІ не дасть збрехати.

Події, що відзначаються сьогодні


Міжнародний день небінарних людей

В старину говорили – ГермАфродіт

14 липня кожного року світ відзначає доволі молоду, проте важливу подію – Міжнародний день небінарних людей (International Non-Binary People`s Day). Така дата почала відзначатись з 2012 році. 1

Небінарна гендерна ідентичність – це усвідомлення себе поза межею гендерного бінаризму, тобто традиційного розділення статей на чоловічу та жіночу. Небінарні особистості можуть мати декілька статей чи не мати статевої приналежності зовсім (агендерність). Необхідно зауважити, що гендер не пов’язаний із сексуальною орієнтацією та андроґінністю. 


Сидячий Писар



Заворожуючі очі "Писаря-сидячого", створеного між 2600 і 2350 роками до н. е. є прикладом виняткової майстерності давньоЄгипетської майстерності.
Виготовлені з білого магнезиту з червоними акцентами і покриті полірованим кам'яним кришталем замість крапки, ці очі створюють вражаюче реалістичний ефект.
Уміле нанесення пігменту, розташованого за кришталем, посилює глибину, надаючи погляду яскравості та ілюзію життєвої сили.
Зараз ця скульптура показується в Луврі, свідчить про володіння єгиптянами оптичними ілюзіями та їхню глибоку здатність наповнювати творіння вражаючим почуттям реалізму, яке продовжує залучати та зачаровувати глядачів через тисячоліття.

про Дітей

Коли з Другом вийшов в путь...


Жили у Бабусі...


Вагон для Дітей


Весело у Діда в Селі...


Ліна Костенко


Спільна Молитва за Мир


коли Дитина і уособлює собою 
власне Всесвіт

Попурі Липень

Спека...


Ресторан Морський...


Водний Велосипед



Атракціон для Туристів


яко поСуху...

Про мудрість і очікування.

Розумна людина вирішує проблему. 
Мудра людина уникає її.


Мудра людина ніколи не знає всього,
тільки Дурні знають все.


Ніколи не чекай.
Час ніколи не буде підходящим.

Всесвітній день Сидру


Всесвітній день Сидру

   Всесвітній день сидру (World Cider Day) відзначається 3 червня кожного року, щоб вшанувати історію та культуру приготування та вживання Сидру в усьому світі.

  Сидр — це ферментований напій, первинно виготовляємий з яблук або інших фруктів.

  Цей день є нагодою відзначити різноматність Сидру, які існують у всьому Світі, а також пропагувати традиційність та екологічно чисті методи виробництва.



Сторінки:
1
2
3
4
5
6
7
8
334
попередня
наступна