хочу сюди!
 

Оксана

46 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

At

At

«За зброю можна братися, коли зброя звернена проти тебе»

Любомир Гузар: Право на повстання — то є закон природи 
Один iз найповажніших моральних авторитетів України, колишній предстоятель УГКЦ розповів «УМ» про революційний Майдан, враження від Януковича і перспективи України на майбутнє

Якщо припустимо так висловитись, то Блаженнійший кардинал Любомир Гузар (колишній глава Української греко–католицької церкви, котрий у 2011–му добровільно подав у відставку) — солдат усіх українських революцій. Чи то пак їхній капелан. Виступ Гузара на першому після розгону Майдану всеукраїнському вічі мав величезний успіх — кажу це як свідок того, як багатотисячний натовп завмер під сценою, з якої лунав голос Гузара. Але й до Євромайдану (у більш похмурі часи, коли теперішні двадцятирiчнi ще ходили до початкової школи) Блаженнійший Любомир не мовчав. Про досвід підтримки Гузаром маніфестантів усіх мастей та ґатунків ми говоримо також, але починаємо розмову з іншого — зі згадки про «круглі столи», організовані Леонідом Кравчуком, аби «порозуміти» противників та прихильників Євромайдану. На одному з таких заходів був присутній і 80–річний владика Любомир.«Діалогу на «круглому столі» не було. Був обмін інформацією»

— У посланні апостола Павла до римлян сказано, що «немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога». Блаженнійший, скажіть, а від кого теперішня українська влада?

— Влада є від Бога. В Україні, згідно з нашою Конституцією, владу має народ. То він вибирає конкретних осіб, котрим доручає дбати про загальне благо. І ті, кого обрано, мають пам’ятати, що вони є відповідальними перед народом і перед Богом. Вони не мають влади без відповідальності, як і не мають влади необмеженої. Влада є від Бога, а її носієм є народ.

— Ще про владу. На недав­ньому «круглому столі» «влада—опозиція» ви мали нагоду чути Віктора Януковича. Якими є ваші враження від цієї людини? Чи здатен він навзаєм чути опонента?

— Моє враження таке: сказано було багато, але без зобов’язань... Дуже багато і довго говорив Прем’єр, говорив Президент Кравчук, хтось від студентів (хоч потім сказали, що то не є студент), говорив Блаженнійший (Святослав Шевчук, глава УГКЦ. — Авт.), говорили інші представники церков, окремі люди та представники політичного світу, але то не був діалог... Бо висновків насамкінець не було.

— Ви, до речі, не виступали.

— Мене до слова не кликали, а я не знав, що самому треба зголоситися... Отож багато говоріння і жодних зобов’язань, наскільки я пам’ятаю... Але добре, що така зустріч відбулася. І добре, що на ній був присутній Президент. І що розмова була взагалі... Але діалог — то є специфічний спосіб спілкування, який зазвичай шукає розв’язки проблем. Те ж, що відбулося, радше — взаємний обмін інформацією. А от те, наскільки кожен почув іншого, — цього я не знаю.

— Можливо, єдиний, але істотний наслідок цих зібрань полягає в тому, що після «круглих столів» припинилися репресії. «Беркут» облишив атаки на Майдан, більшість заарештованих вийшла на свободу, арешти припинилися — принаймні на даний момент стан справ є саме таким.

— Якщо це наслідок тих «круглих столів» — це є добрим. Я, на жаль, цього напевно не знаю. Але якщо так, то Богу дякувати...

«За зброю можна братися, коли зброя звернена проти тебе»


9

Останні статті

Коментарі

124.01.14, 12:16

рано чорну стрічку пов"язав )

  224.01.14, 12:23Відповідь на 1 від capre diem!

  рано чорну стрічку пов"язав )а коли треба при траурі?

   324.01.14, 12:48

   Де зараз ви, кати мого народу?
   Де велич ваша, сила ваша де?
   На ясні зорі і на тихі води
   Вже чорна ваша злоба не впаде.

   Народ росте, і множиться, і діє
   Без ваших нагаїв і палаша.
   Під сонцем вічності древніє й молодіє
   Його жорстока й лагідна душа!

    Гість: sherhpa

    424.01.14, 13:41

    Який ідіот кроліка на фотку присобачив? Зредагував би хоч...нечисть проклята.

     525.01.14, 14:01Відповідь на 4 від Гість: sherhpa

     Який ідіот кроліка на фотку присобачив? Зредагував би хоч...нечисть проклята.питання не до мене, в кінці замітки є лінк на джерело а зредагувати - зредагував "делейтом"

      Гість: sherhpa

      625.01.14, 14:30Відповідь на 5 від At

      Звичайно, я не до Вас.