хочу сюди!
 

Маша

45 років, терези, познайомиться з хлопцем у віці 44-52 років

Бренд для ворожнечі.

  • 28.04.14, 08:28
Щоб зробити бренд "Бандера" негативним, НКВД, КДБ, ФСБ вкладали колосальні ресурси.

15.04.2014 10:41



Прекрасно мати бренд країни, який знають далеко за її межами. Погано, коли цей бренд розвиває ворожа країна, інвестуючи в нього колосальні ресурси десятки років. А потім починають використовувати проти тебе, і робити це ефективно.

На даний момент, ми повністю віддали бренд «Бандера», ми його програли.

Очевидно, що «бандерівець» - це одне з найбільш вживаних слів російської пропаганди і один з найбільш потужних мемів російської масової свідомості по відношенню до України.НКВД, КГБ, ФСБ десятиліттями розвивало і використовувало всі негативні атрибути міфу «Бандери».

Спробуємо розібратися в словах, в їх сенсах і в прикладах використання.

Почнемо з того, що так співпало, що «банда бандерівців» звучить як «масло масляне».Це - важлива деталь, але не ключова. Плюс, очевидний зв'язок Бандери з «німецько-фашистськими загарбниками». Вона була, і мало хто буде вникати, про що Степан Андрійович спілкувався з представниками Третього рейху. Підемо далі.

Поява похідного «бандерлоги» теж не випадково. Існує чітка смислова прив'язка. Ось кілька прикладів тлумачень цього слова, які я зустрів в Інтернеті:

- Знеособлена маса, легко керована;

- Пересічний, непримітний чоловік, представник «сірої маси»;

- Людина, що легко піддається впливу масової пропаганди, «зомбуванню»;

- Зграя людей малокультурних, як правило, верескливих, мусорящіх і боягузливо-агресивно налаштованих до оточуючих;

- Українські націоналісти (бандерівці), послідовники Бандери.

Багато і знати не знають, що Бандеру звали Степан. І тим більше, що він Степан Андрійович. Знати це не вигідно агресору. Ситуація була б зовсім інша, якби Степана звали більш українським ім'ям, або ще краще, його батькові було б Адольфович.

Можна порівняти з використанням в російських ЗМІ імені Путіна. Російські ЗМІ обов'язково повторять, що саме «Володимир Володимирович Путін». Роблять на цьому акцент. Володимир Володимирович - це так по-киевски, так по-княжому, там по-православному.

До речі про Путіна. Думаєте він випадково говорив «Бендерівці»? Ні. Це вкраплення іншого сенсу. Пам'ятайте що він сказав на знаменитій прес-конференції? «Одних шахраїв міняють на інших шахраїв і пройдисвітів». Потім був знаменитий спіч про губернатора Коломойського. Путін використовує алюзії до, напевно, самому культовому персонажу сучасної масової літератури, до ікони «шахраїв і пройдисвітів» - Остапу Бендеру.

Коли Путін «помиляється» і говорить «бендерівці» - ми сміємося. Насправді це робиться свідомо, з'являються все нові і нові зв'язки негативних атрибутів бренду «Бандера».

Що в сухому залишку? Бандерівці - це банда, фашисти, нацисти, труси, зомбі, біомаса, шахраї і пройдисвіти. Тому це слово так пестить слух агресорів, і будь-яких супротивників змін в Україні. Треба розуміти, що за комунікацією бренду «Бандера», саме з такими негативними атрибутами, стоять гігантські ресурси, з чітко вибудованими комунікаційними каналами.

Зараз відбувається спроба вийти в «Блакитний океан» зі знаменитими «жідобандеровцамі» та іншими похідними, але без системної комунікації, з істотними ресурсами, це спроба може закінчитися невдачею в середньостроковій перспективі.

Ми програємо боротьбу брендів. «Сепаратисти» проти «бандерівців». «Сепаратисти» мало кому зрозумілі, не викликають такої бурі емоцій і асоціацій. Російські ЗМІ називають «сепаратистів» - «прихильники проведення референдуму». Я не знаю статистику, але чув, що серед співробітників російського спецназу орудує на Донбасі «прихильників проведення референдуму» справді багато.

РФ серйозно продовжує розвиток брендбуку. Ми пам'ятаємо як у МТС і Київстару з'явилися молодіжні пакети «Джинс» і «Діджус». У російських пропагандистів з'явився Правий Сектор. Молодіжний пакет бренду «Бандера». Комунікація йде найпотужніша. У кожній точці конфлікту, в кожній зоні нестабільності живуть і працюють «бойовики Правого Сектора». У них таке ж покриття як у МТС і Київстару. Навіть краще. І диктор кілька разів повторює дуже чітко і по складах «бо-е-ві-ки Пра-во-го Сек-то-ра». Схоже скоро дозволять вішати білборди Правого Сектора на окупованих територіях. Упевнений, незабаром буде якась сильна прив'язка до негативних символам і сенсів, які я поки не вловив.

Російська пропаганда взагалі дуже любить символи. Наприклад, Слов'янськ, як місто для проведення спецоперації, був обраний не випадково. Банери та заголовки російських новин красномовно говорять: «Слов'янськ - символ опору». Ми бачимо як відбувається архаїзація РФ. Слов'янськ - це саме правильно місце. Архетипи далекої давнини прокидаються на очах. «Володимир Володимирович за Слов'янськ!», - Це гасло не залишить байдужим жодного православного ...

Ми теж любимо гратися словами. Але поки робимо це як любителі, більше для задоволення. Досить згадати В. Тітушко. Ми розвинули мем «тітушко». Для цього були певні передумови у вигляді мема «тушки». Все-таки якби прізвище Вадима була Іваненко - розвитку б не вийшло. Потім з'явилися «трітушкі». Це було від душі і безкоштовно. Зараз цей український бренд і мем згасає. Нема інвестицій та зацікавленості. Але все може змінитися, якщо ФСБ стане вигідно. Колись бренд «Бандера» став дуже корисний НКВС.

У цій колонці я спробував показати, що «гра в слова» це часто геополітика. Це дуже серйозно.

Кожному герою - своя епоха. Потім ім'я починає жити своїм життям. Якщо комусь вигідно, з'являється бренд і міф, який має мало спільного з живою людиною жили багато-багато років тому.

Моя думка, що нам потрібно відпустити публічний бренд «Бандера». Його розвиває ворожа країна. Нехай Степан Андрійович залишиться в серці кожного патріота по-своєму.Ми його обов'язково буде згадувати, як і багато інших постаті української історії. Будемо обговорювати і думати ...

Сучасною мовою офісних працівників: Бандера - це наша NOKIA. Зараз нам потрібен свій Apple.

Сергій КОШМАН


22

Коментарі

128.04.14, 14:23

Словянсь був обраний тому, що там знаходяться поклади сланцевого газу. Плювати на екологію. Енергоресурси повинні бути тільки у Путлєра!

    Гість: NeManul

    228.04.14, 14:28

    кагебіст слово ругательне,

      328.04.14, 15:32Відповідь на 1 від ЯКриворожанка

      Словянсь був обраний тому, що там знаходяться поклади сланцевого газу. Плювати на екологію. Енергоресурси повинні бути тільки у Путлєра!Ви думаєте Пуця буде там щось добувати? Для цього недомірка головне не дати Україні бути енергетично, економічно і політично незалежною.

        428.04.14, 15:33Відповідь на 2 від Гість: NeManul

        кагебіст слово ругательне,Не думаю, що на світі є щось страшніше за це створіння.

          Гість: NeManul

          528.04.14, 15:39Відповідь на 4 від Alter ego*

          кагебіст слово ругательне,Не думаю, що на світі є щось страшніше за це створіння.Страшніше, то може і є, а от бридкішого точно нема

            Гість: вомбат

            628.04.14, 15:47Відповідь на 5 від Гість: NeManul

              728.04.14, 15:47Відповідь на 5 від Гість: NeManul

              кагебіст слово ругательне,Не думаю, що на світі є щось страшніше за це створіння.Страшніше, то може і є, а от бридкішого точно немаА Гепа?

                Гість: вомбат

                828.04.14, 15:48Відповідь на 5 від Гість: NeManul

                Поява похідного «бандерлоги» теж не випадково. Існує чітка смислова прив'язка. Ось кілька прикладів тлумачень цього слова, які я зустрів в Інтернеті:

                - Знеособлена маса, легко керована;

                - Пересічний, непримітний чоловік, представник «сірої маси»;

                - Людина, що легко піддається впливу масової пропаганди, «зомбуванню»;

                - Зграя людей малокультурних, як правило, верескливих, мусорящіх і боягузливо-агресивно налаштованих до оточуючих;

                  Гість: вомбат

                  928.04.14, 15:49Відповідь на 5 від Гість: NeManul

                  Получается, бандерлоги это кацапы, и те кто сейчас орудует от их имени в восточных областях Украины

                    Гість: NeManul

                    1028.04.14, 15:49Відповідь на 8 від Гість: вомбат

                    Поява похідного «бандерлоги» теж не випадково. Існує чітка смислова прив'язка. Ось кілька прикладів тлумачень цього слова, які я зустрів в Інтернеті:

                    - Знеособлена маса, легко керована;

                    - Пересічний, непримітний чоловік, представник «сірої маси»;

                    - Людина, що легко піддається впливу масової пропаганди, «зомбуванню»;

                    - Зграя людей малокультурних, як правило, верескливих, мусорящіх і боягузливо-агресивно налаштованих до оточуючих;
                    Скільки я стикаюсь з таким словом, відчуваю лише заздрість

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна