Мітинг протесту утаємниченим договорам влади.(Доповнено)
- 01.02.13, 18:17
Екологи, що мітингували під Донецькою ОДА, протестували проти перспективи геологічної розвідки та розробки копалин у Донецькій області, особливо із застосуванням технології гідророзриву. Галина Олійникова, представниця екологічної організації "Мама-86", заявила, що технологія видобутку цього газу не підходить для регіону, де бракує питної води.
"У Донецькій області немає питної води. Її дуже мало. Звідки братимуть воду? Для видобутку сланцевого газу потрібна величезна кількість води. Для одного гідропідриву на одній свердловині знадобиться від 4 до 26 тисяч кубометрів води. Свердловину експлуатують близько трьох років. За цей час здійснюють від 10 до 18 гідропідривів. Це мільйони тонн води, питної води, яку заберуть у нас", – заявила активіст-еколог.
Вона додала, що території, які відведено під розробку, включають національний парк "Святі гори" в місті-курорті Святогірськ. Активістка зауважує, що компанія Shell, інвестор проекту, не називає хімічних реактивів, які будуть застосовувати для гідропідривів.
Непомітно до екологів долучились політики та адепти швидкого збагачення. До мітингу приєднались молоді люди під знаменами "Українського вибору" Віктора Медведчука та... донецького МММ. Медведчук та його поплічники останнім часом активно виступають проти видобутку газу зі сланців на території України. Варто зауважити, що сам Віктор Медведчук є добрим другом та кумом російського президента Володимира Путіна, якому видобуток газу в Україні зовсім не на руку. Що мають до сланців представники МММ – фінансової піраміди Сергія Мавроді – так і залишилось загадкою.
Самі ж екологи заявили, що не запрошували на мітинг ні перших, ні других, та й взагалі не раді їх бачити, бо таке товариство дискредитує саму ідею мітингу.
Тим часом на засіданні в облдержадміністрації, де зібралися експерти та представники компанії Shell і активісти-екологи, менеджер зі зв'язків із держустановами компанії Shell Олексій Татаренко заявив, що компанія проведе інформаційну кампанію та зробить усе максимально прозоро.
За словами Татаренка, технологію гідропідриву застосовують у багатьох країнах світу, наприклад, у США, Канаді, Німеччині, Китаї. Тож із погляду екології ніякої небезпеки немає. Він також нагадав, що компанія створить нові робочі місця.
Коментарі
Бурулька_
11.02.13, 18:25
програна війна
DrEgor
21.02.13, 18:25
ну конечно, намного лучше покупать втридорога газ у россии, еще и откаты с этого иметь...
Al KazlOFF
31.02.13, 18:30
учасники «МММ-Донбасс 2011».
...
охуенные спецы во всех вопросах.
Поговорим
41.02.13, 18:44
Впервые в мире гидроразрыв угольного пласта был произведён в 1954 году в Донбассе.
Тогда небось не бастовали.
mari_nik
51.02.13, 18:46
"Укр.выбор" это не партия.
Медведчук лезет на стенку, когда его общественное движение называют партией.
Уж оченно ему охота выскочить лениным из настоящего народа, из низов тэкссказать.
Поговорим
61.02.13, 18:47Відповідь на 5 від mari_nik
в Шушенское его
уазз
71.02.13, 18:49
минимизирована ......
Гість: Тушканчик Енк
81.02.13, 18:50
Молодцы МММщики! Действительно дело, не оставать от общественных проблем!
Мы можем многое!!
И фиг эта Партия Г***в что-то сделает!
mari_nik
91.02.13, 18:51Відповідь на 6 від Поговорим
да щаз!оно столько вкусных земель тут нахапало, да в тепле.
будет отэто по шалашам шариться..
Alter ego*
101.02.13, 19:01Відповідь на 4 від Поговорим
Тоді все ще більш було утаємничено. Ніхто, крім влади і робочих, нічого не знав.