хочу сюди!
 

Ліда

53 роки, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 47-58 років

Голодні бунти у 2013-му дуже ймовірні

 14.08.2012 Кліматичні зміни на планеті призвели цього року до значного падіння врожаїв у світі. У результаті ціни на продукти харчування зростають з дня на день. Таке зростання, на думку експертів, може спровокувати ефект доміно у світі – голод, продуктові бунти та політичну нестабільність. 

Неймовірна спека та відсутність опадів на середньому заході Сполучених Штатів знищили значну частину врожаю. За підрахунками уряду, цього року у США очікуються рекордно низькі врожаї соєвих бобів та кукурудзи. Через кліматичні зміни, результатом яких є низькі врожаї, ціни на продукти харчування у липні цього року у світі виросли на 6%. Експерти прогнозують також зростання цін на м’ясні та молочні продукти.

«Я прогнозую зростання цін на м’ясні продукти на 8%. Ціни можуть зрости під кінець 2013-го року і триматись на цьому рівні у 2014-му році. Подібна картина буде і з молочними продуктами», – каже професор Скот Браун.

«Я прогнозую зростання цін на м’ясні продукти на 8%. Ціни можуть зрости під кінець 2013-го року і триматись на цьому рівні у 2014-му році. Подібна картина буде і з молочними продуктами».
Скот Браун
Однією з головних причин зростання цін на молочні та м’ясні продукти є зростання цін на кукурудзу, яка є головним інгредієнтом харчів для тварин. Ціни на кукурудзу з липня виросли на понад 20%. Щоб не платити таку високу ціну фермери позбавляються худоби.

Експерти називають подібне зростання цін небезпечною тенденцією. Сполучені Штати один з найбільших експортерів харчових продуктів, тому наслідки посухи будуть відчутні по всьому світу. Особливо це відчують країни залежні від поставок харчів у країнах Північної Африки. Зростання цін та нестача харчів також загрожує політичній стабільності.

«Якщо ціни на харчі залишатимуться високими, чи виростуть ще більше, ми можемо побачити заворушення, подібні до 2007- 08-го років – бійки за харчові продукти та навіть повалення урядів як це сталося тоді – каже Гевейн Кріпке з організації «Окфсам».

Бездіяльність може призвести до страху і навіть голоду для мільйонів людей у світі. Кріпке закликає гуманітарні організації бути готовим до найгіршого. «Окфсам» також закликає американський уряд переглянути плани виробництва біопалива. Адже на сьогодні до 40% вирощеної у США кукурудзи використовують для виробництва етанолу.

Скот Браун

Голос Америки

1

Коментарі

Гість: Бухтояр

116.08.12, 18:28

Уже чего не могу понять ,так это то как можно землю использовать не по назначению.
Био топливо- чушь!

    216.08.12, 18:32

    Гидропоника нас спасет

      316.08.12, 19:11

      вполне может быть...